OurLive

14 vítězství, které každý z nás musí v životě vyhrát!

Nejželezitější vítěství v našem živote jsou vítěství nad samým sebou. Jak se říká pro to aby si změnil svět musíš první změnit sebe.

Vyhraj nad obětí uvnitř sebe

Určitě to znáte bud sami na svém příkladě nebo u někoho ze svých přítel. Přenášíte zodpovědnost za neúspěch na druhé. Nepovýšil mě šef protože si mě mel víc všímat. Nedaří se mi najít práci protože to ta vláda zase neco provedla. ( I když naše vláda muže za hodně problému tak opravdu ne za vaše osobní neúspěchy.)

Slabí lide mají tendenci vinit ze svého neštěstí všechny kolem, vládu, prezidenta, stát, souseda, manžela, rodiče. Protože přehodit zodpovědnost na někoho jiného a pak sedět v koutě a litovat se je hrozně jednoduché.

Naopak silní lide přijímají zodpovědnost za všechno co se děje kolem nich.

Zvítězit nad svým tělem

Vítěství nad svým tělem znamená začít žít zdravěji.

Každý znáte začnu běhat ale až v pondělí, nebo já bych tak chtěla sportovat jen kdybych mela víc času, a taky ještě no kdybych měla víc peněz určitě bych sportovala a třeba chodila do fitka. Protože je jednoduší najití výmluvu proč ne a nic nedělat. Kamarádka vždycky říkala: „Kdo chce hledá způsob a kdo nechce hledá důvod.

Opravdu není těžké začít seběhnout a vyběhnout po schodech tři nebo čtyři patra, jít se projít se psem, udělat doma 20 dřepu a protahnout se.

Nejdůležitější je začít. A opravdu zvednout prdel a jít něco dělat. Vyměnit část slazených nápojů za vodu, část obvykle sladkých věcí na ovoce.

Zvítězit nad finanční slepotou.

Vydělal – projedl, vydělal – projedl. Velká část peněz mizí z hypotékou, leasing, oblečení a do výplety ještě dva dny a na účtě ani halíř.

Utrácet všechny vydělané peníze a dokonce víc peněz než vyděláte dokáže každý protože utrácet peníze je velice jednoduché. Ale ušetřit alespoň něco nebo dokonce investovat už neumí moc lidí. Mnohem složitější je odložit zábavu nebo něco co zrovna chcete na později a přitom je to jeden z nejnáležitějších návyků ve financích. Dokázat naplánovat rozpočet je velice důležité. Vzdělávat se o ekonomické situaci a finančních produktech na trhu. Pouze tak lze bojovat proti finanční slepotě.

A tady znám spoustu populárních výmluv asi se mi sem ani všechny nevejdou ale zkazme pak jestli vás nějaké ještě napadnou určitě se o ne podělte v komentářích. Kdybych vydělávala víc peněz spořila bych. – Spořit se dá i z mála myslím že i ty populární a dráhé produkty můžete mít od 500 Kč měsíčně. Až dostavím dům začnu šetřit.- I tady můžete odkládat kdyby 200 Kč měsíčně.

Zvítězit nad špatným vztahem

Dneska je taková doba že lide jak začínají spolu mít problémy prostě se rozchází. Ale když se u vás v dome něco pokazí například kape kohoutek nebo se spálila žárovka. Tak přece nevyměníte celý dům ale opravíte kohoutek a vyměníte žárovku.

Tak stejně je to i ve vztahu problémy musíte řešit společně a pokud jeden nemůže tak převzít kontrolu a dát ten správný příklad. Ovšem jsou problémy a lidi které spravit nelze a to je třeba vyhodnotit a neztrácet síly a čas na takového člověka.

Zvítězit nad špatnou náladou

Od naší nálady závisí úplně všechno, výkon v práci, pohoda v domácnosti, a dokonce i zdraví. A opět mít stále spatnou nakladu protože se vám nedaří a všechny posílat ke všem čertům s tím že vám je blbe a sednou na sedačku a nic nedělat je prosté a jednoduché. Ale naučit ze bojovat se špatnou náladou chce tréning a praxi. ale existují různé tréningy.

Zvítězit nad neštěstím

Podobně jako u předchozího bodu upadnou do deprese je no to nejednodušší co můžete udělat. Ale sednou a najít řešení vašich problémů už tak jednoduché není. Podstatné je se nevzdat ne všechny problémy je možné řešit některé je třeba jen zapomenou a netrápit se. Ale většina problému řešit lže. A pokud je jich víc než jeden tak to také není konec světa problémy je třeba řešit postupně. Takže si je sepište třeba na papír a vyberte ten co vám nejvíc ovlivňuj život a řešte jen a na ostatní se dostane časem. A nejdůležitější byt šťastným je rozhodnutí každého a ne nějaký zázrak který přejde z nebe. Chcete být šťastní tak buďte.

Vyhrát nad časem

Den má jen 24 hodit pro každého. Ale někdo stihne zajít na jógu, do práce, zavést děti do kroužku, nachystat i oběd i večeři, zkontrolovat úkoly a ještě strávit romantický večer s drahou polovičkou. a někdo má problém stihnou jít do práce a pak sedí a naříkal jak nic nestíhá. a tak se to táhne měsíce i roky. Naučit se efektivně zacházet s časem je velmi složité ale pro spokojený život neuvěřitelně důležité. A především milé dámy je důležité když přijdete o tu motivací vše stihnou a byt super ženou tak je velmi podstatné ji najít. Podstatné je že to neděláte pro muže nebo děti ale pro sebe.

Vyhrát v kariéře

Samozřejmě můžete mít práci kterou nenávidíte a jste tam od šesti do šesti dokonce za málo peněz. které vám nestačí ani na minimální potřeby. To ovšem ať se snažíte jak se snažíte nebudete mít ani dobrou náladu a asi ani nedokažte být šťastní. A panu je to ještě o něco jinak tam solidní finanční motivace kolikrát stačí na to aby chlap dělal práci která ho nenaplňuje. Ale ženy zato potřebují víc tu práci mít opravdu rady aby v tom viděli smysl a až pak finanční ohodnocení.

Nikdy nezapomínejte že práce lze změnit můžete mít teď nenáviděnou práci aby uživit rodinu ale to neznamená že nemůžete tu svou vysněnou hledat. A dokonce to nemusí byt ani přísti práce. Na příklad chcete byt fotografem. První vezmete práci za pokladnou aby mít příjem ve volnu hledáte kurzy a lépe placenou práci. najdete práci asistentky a budete mít lepší plat můžete si dovolit chodit i na dražší kurzy. Po té můžete pracovat jako obchodní zástupce lepe organizovat svůj čas a fotit ve volném čase a pomalu budovat propagaci své fotografické kariéry. Až budete mít dostatek zakázek a uvidíte že z peněz se dá žít ale není to stejně jako plat teprve pak se tomu můžete začít věnovat na plno. (Mimochodem to jsem si nevymyslela to je příběh jedné známé. A teď fotí a je šťastná.)

Zvítězit nad srovnávaní

Lidé mají pořád tendenci se srovnávat s jinými nebo dokonce svole blízké přirovnávat k jiným lidem. Je to asi jeden z nejhorších zlozvyků. Pokud srovnáváte třeba vaše dítě narušujete tím jeho osobnost a sebevědomí a tím i základ do života. Srovnáváte li partnera narušujete tím vztah mezi vámi. Jestli srovnáváte třeba svůj dum tak vás to může stát zbytečné peníze a narušujete svojí finanční stabilitu. Srovnáváte li sebe kazíte si tím náladu.

V tomto hloupém, morálně a finančně náročném závodě nikdy nevyhrajete vždy najdete někoho lepšího bohatšího hezčího dokud se s tím nenaučíte bojovat.

Zvítězit nad nepořádkem

Uklízejte kolem sebe po troškách vylepšujte prostor kolem vás to pomůže ke klidu a dobré náladě. I když sama nad tímto bodem celkem s malýma pokrokama pracuji. Dovést své okolí do nějakého pro mě přijatelného minimalizmu. Ale když mam rada spoustu věci spoustu svíček vazaček a dekorací asi bude poněkud složité. Ale i tak na tom pracuji.

Zvítězit nad špatnou výchovou

Vychovat správně inteligentní dítě se základníma návykama je nejdůležitější úkol každého rodiče. Trávit volny čas na sociálních sítích a nevěnovat se svému potomkovy rozhodně není správné řešení. Pořád křičet protože to není tak jak jste si představovali nebo dokonce trestat dítě za věci které nechápe. Všechny požadavky musíte uzpůsobit k věku dítěte a mít trpělivost na vysvětlovaní. tady je několik rad s čím vám může dítě v domácnosti pomáhat.

Dá se přenášet výchova na učitele, trenéry, vychovatele to je přece tak jednoduché a jak už jste asi správně pochopili tak jednoduché věci máme právě porazit. Takže se dá porazit lenost a nebo nevědění a kvalitně se věnovat dítěti, věnovat se vyvaření vztahu mezi vámi.

Zvítězit nad křivdou

Můžete držet v sobě křivdu na manžela na rodiče a užírat se skoro do depresí. Ale netrestáte tím nikoho jen vás každá neodpuštěná křivda zpomaluje. Nedává možnost se vyvíjet a růst a věnovat se vztahům. Naučit se odpouštět jiným je důležité vítězství nad samým sebou.

Odpustit neznamená zapomenou a nechat si znovu ublížit. Odpustit znamená nechat křivdy za sebou a nevzpomínat ji pokaždé když máte špatnou náladu.

Zvítězit nad nízkým sebevědomím

Sebevědomí není špatné jak se nás někteří snaží přesvědčit. Tak jak se chováte vy a jak se vnímáte budou se i ostatní chovat k vám. Ale vaše sebevědomí se nezvedne nějakým zázrakem že někdo mávne kouzelným proutkem. Nad svým sebevědomím je třeba pracovat, vzdělávat se, pracovat nad dobrou náladou a štěstím, nad vztahy s přáteli s rodinou, pracovat nad uměním zastat se svých nápadů a přání. a postupným vývojem vás jako člověka bude vaše sebevědomí růst samo.

Zvítězit nad neúspěchem

Úspěšní lidé nejsou lidé kterým se vyhýbá neúspěch ale jsou to ti lídé které se po neúspěchu nehroutí ale snaží se své problémy řešit a vnímají to jako podstatnou lekci a možnost se něco naučit a ne jako konec světa.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru