OurLive

7 módních pravidel, která se najednou ukázala být mýty

Móda diktuje celému lidstvu, jaké oblečení nosit v této sezóně. Trendy se neustále nahrazují, ale existuje několik houževnatých pravidel, která pevně uvíznou v našich hlavách a nedovolují nám oblékat se, jak bychom chtěli.

Rozhodla jsem se, že je čas to ukončit a odhalit nejoblíbenější „módní“ mýty zde a teď.

Vodorovné pruhy rozšiřují

Oblíbené pruhovaní trička a svetry často odmítáme, protože nechceme vypadat o dvě velikosti větší. Ve skutečnosti, při pohledu na vodorovné pruhy, se naše oko pohybuje nahoru a dolů, což znamená, že vodorovné pruhy nerozšiřují, ale spíše „natahují“ postavu. Pruhované svetry a topy jsou stylovou klasikou, takže se jich nezbavujte.

Černá zeštíhluje

A to je snad nejběžnější mýtus. Černá barva jasně ukazuje hranice těla, čímž ukazuje jeho skutečný objem. Ukazuje se, že v černém nevypadáme plnější, ale nezdá se mi ani štíhlejší. Když máte nadváhu, pak černá barva pouze zvýrazní.

Kalhoty 7/8 zkracují nohy

Tyto kalhoty jsou na vrcholu popularity, ale mnozí je odmítají a mylně se domnívají, že zkrácené kalhoty 7/8 musí nutně „odříznout“ jejich nohy a učiní je vizuálně kratšími. Tento problém však lze snadno vyřešit pomocí podpadků. Vyberte si správnou obuv a vaše nohy budou vypadat delší. Půvabné kotníky jsou přesto příliš krásné na to, aby se před takovými obavami schovávaly.

Malé šperky jsou vždy tou nejlepší volbou.

Zdá se, že tyto zlaté řetízky a náušnice jsou vhodné pro všechny příležitosti, že? Jen ony zřídkakdy jsou schopni zdůraznit outfit tak jako výrazné a velké šperky. Malé šperky vyrobené z drahých kovů jsou minulostí a dnes dáváme přednost plastům a kamínkům. Možná to znamená, že je čas vyzkoušet také stylové šperky?

V jednou outfitu nelze kombinovat více než tři barvy

Kombinovat barvy je to možné a dokonce nutné. Samozřejmě, že je to mnohem obtížnější než vybrat trikolor, který je výhodný pro všechny, ale někdy to stojí za to. Díky pokusům a omylům, se lépe seznámíte s barvy a jejich typy a najdete svůj vlastní typ barvy a odstíny, můžete najít takové kombinace, které vám i ti nejzkušenější koloristové budou závidět.

Stříbro a zlato nesedí dohromady

Stříbro a zlato lze nosit společně v jakémkoli poměru. Navíc taková směs vypadá mnohem zajímavěji a méně nutně než sázení na kov stejné barvy.

Lesk pouze na večer

Není to pravda. Lesklé látky a výrobky z lakované kůže vypadají skvěle i denních dobu. Lze je doplnit oblíbeným základním oblečením: mikina, pohodlný svetr, motorkářská bunda nebo klasický kabát.

A vy znáte nejaké popularní myty v modě na které jsem zapoměla podělte se o ně se čtenáři v komentářích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru