OurLive

Chci psa – pořídit nebo nepořídit dítěti psa

Dřív nebo později většina z rodičů uslyší tuhle větu. Jak se rozhodnout jestli psa opravdu pořizovat nebo ne. A připadaně jaké plemeno vybrat?

Podle mé zkušenosti známých a i u nás doma, se o psa bude dítě starat minimálně. Takže první otázka zní dokážete se psovi věnovat vy nebo váš manžel a jestli toho psa chcete také. Já jsem psa chtěla a tak jsme si malého miláčka i pořídili.

Jaké plemeno psa pořídit?

Po dlouhém uvažování jaké plemeno vybrat protože jsem se dlouho nemohla rozhodnout, jsem několikrát z různýma změnami prošla test na webu http://www.vyberpsa.cz/. Jestli pořídit psa pro sebe jsem se rozhodla že si jej také vyberu sama a vyberu dvě nebo tři plemena a ty pak se poradím s ostatními. Podle testu jsem vybrala několik plemen a poté jsem o daných plemenech četla na internetu.

Nakonec jsme vybrali německého špice plán byl že si pořídíme malého německého špice ale v chovné stanici se k tomu paní postavila tak že je brzy a rezervaci nám neudělá. I když to bylo celkem super a byl by k odběru den před synovýma narozeninami ale spoléhat na to že nám to dva dny před tím třeba zruší nebo cokoliv sem moc nechtěla.

Tak jsme našli a rozhodli si pořídit psa středního německého špice ale bez PP. Nemyslím si tak jak tvrdí spousta lidí, že pes musí mít papíry jinak je to podpora množíren. Navíc spousta lidí nechává fenku vrhnou alespoň jednou protože si myslí že v budoucnu přejede nějakým nemocem či potížím. Takže bych se toho až tak nebála.

Kdy pořídit psa dítěti?

U každého je to trochu jinak a asi sami poznáte jestli je schopné být zodpovědné. Ale vždy si musíte uvědomit to že pokud je díte neplnoleté stejně většinou se o psa budete starat vy. To je velmi důležité. Aby jste si to uvědomili.

U nás soused dokonce říkal že pořídit psa chtěli děti a manželka ale o psa se teď stará on.

A i u nás doma syn sliboval jak bude venčit a bude se starat a bude krmit a hrát si. A víte jak to je venčí jen po skole a v letě ještě v podvečer o víkendu ráno a když chodí do školy tak já venčím ráno v podvečer a ještě před spaním. Někdy odpoledne když je hezké počasí tak ukecám syna ať de s námi do lesa.

Netvrdím, že to nemůže byt jinak, ale i ze svého okolí soudím, že ta šance je celkem malá. Takže i přes to jak moc dítě prosí a přemlouvá musíte se zeptat hlavně sebe jestli se o psa chcete starat nebo na něj nebudete mít čas.

Opravdu pořídit psa

Vnímejte to tak že když kupujete psa vy vlastně kupujete zajíce v pytli. Bez ohledu na cokoliv na rodiče na výchovu jsou věci které prostě pejsek třeba děla. Pro vysvětlení Naše fenka učurává téměř pokaždé když má radost nebo když ji za něco nadám. Hlavě když odcházíme všichni z domu třeba do parku nebo do kina a vracíme se za několik hodit tak z radosti jak kolem nás po návratu běhá musíme utřít celou chodbu. I když abych to nezakřikla už je to lepší a už se to zas tak často nestává. Ale když dojde návštěva s takovým tím „jéé vy máte krásného pejska.“ A začne jej hladit tak můžu rovnou utíkat pro hadru.

Moje kamarádka měla nějaké lovecké plemeno a ten zase kousal všechno co bylo z pravé kůže i na cičáku s tím prosili o pomoc ale do jeho pěti let on proste kousal kůži a potom z ničeho nic přestal. Z toho plyne jen to že než pořídit psa je důležité si to opravdu uvědomit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru