OurLive

Dárky pro děti | Dárky pro holky | Dárky pro kluky

Nevím jak pro vás, ale pro mě je pokaždé neskutečný boj když dárek který vybíráme synovi nebo bráchovi. V zásadě je ten problém asi trochu někde jinde oba mají pro svůj věk asi všechno. Víte jak se říká rodiče chtějí dat dětem víc než měli oni a u nás doma sem to asi trochu přehnala. Takže vybrat něco co ještě není doma a tak aby to na druhý den neskončilo ve skříni je opravdu náročné.

Rozhodla jsem se že se s vámi podělím jak o dárky které od nás mladí dostali tak i o ty co chceme koupit nebo jsme někdy zvažovali. Třeba vám moje tipy pomohou nebo vás inspirují na dárek.

1. Kamera GOPro

dárek na vánoce pro děti - kamera go pro

S popularitou YouTubu samozřejmě i děti chtějí točit fotit a blbnout s kamerou. Vyber kamer ať už original nebo rázných verzí různých výrobců je moc. Za mě je správné vybrat foťák se stabilizací obrazu a jinak mají vcelku podobné rozlišení WiFi nebo ne asi jak komu někdo nemusí potřebovat protože ji bude mít u sebe pokud ji upevnit na dron je asi dobré moci vidět obraz na mobilním telefonu.

2. BB 8 dron

Zajímavá hračka je kulatý dron BB 8 z filmu Star Wars. Ovládá se mobilem nebo tabletem. Je to zábavná hračka pro milovníky filmu je určitě skvělý dárek.

Pokud vaše dítě není fanouškem takového filmu doporučila bych novinku Sphero MINI princip je totožný jedná se o kuličku kterou můžete ovládat k ní se navíc prodávají kužely a kuželky jako překážky.

BB8 u výrobce Sphero $59,99 (cca 1359Kč) – Koupit

Sphero mini $49,99 (cca 1132Kč) – Koupit

tip na dárek na vánoce pro děti - dron

3. Nikko RC VaporizR

dárek pro kluka - autičko

Ze všech autíček i co jsme doma měli je toto asi vítěz mladý mel z něho obrovskou radost. Jen tehdy sem to kupovala jakou úplnou novinku a neměli vychytané všechny mouchy a tak se nám autíčko přestalo dobíjet asi po 3 týdnech ale tuto chybu už opravili.

Na mall je za od 1429Kč – Koupit

4. LEGO Mindstorms 31313 EV3

Robot od značky Lego je programovatelný a je to interaktivní hračka kterou je možné programovat a nastavovat. Je možné z něj postavit několik variant ne jen robota, ale i štíra, hada…

Jeho cena se pohybuje okolo 8000 Kč

Na webu mall je za 8299Kč – Koupit

Vlastně jsme ho zvažovali ale nakonec jsme se před třemi lety rozhodli pro drona BB8.

Také můžete vybrat jiná lego pokud vaše dítě baví skládat lego nebo dokonce kovovou stavebnici.

dárek pro kluka i holku - robot

5. Orbitwheel Skates, hoverboard nebo SoloWheel

skvelý darek na Vánoce pro kluka i holku

Moderní hračka kterou asi chce mít snad každé dítě a i někteří dospělí. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv verzi dítko si užije spoustu zábavy.

Orbitwheel Skates na amazonu za $75,47 (cca 1709Kč )

Hoverboard značky Kawasaki například na mall za 4490Kč

SoloWheel Ninebot například na amazonu sem našla za €743,60 (cca 19227Kč) ale je možnost najít i levnější variantu

6. Dron

Dron je asi skvělý dárek jak pro klika tak pro holku a dokonce i pro dospělé. Dron který jsem vybrala jako příklad má stabilizátory, Funkci Folow me a GPS. Tím je schopný zůstat na místě.

V akci jsme našla na rcobchod za 5490Kč

dárek pro kluka i holku na vánoce - dron

7. Kolo

dárek pro kluka i holku - kolo

Dětské kolo SCOTT JR 26 2018

Krásně dětské kolo 14,4″ S brzdami značky tektno přehazovačkou Shimano Altus RD-M370. Z vlastní zkusenosti doporučuji nekupovat prostě kolo jakékoliv. koupila jsem jako druhé kolo synovi kolo značky DEMA a servis kolem stal skoro co to kolo. Porad se kazila přehazovačky povolovali brzdy a bylo to utrpení teď má kolo Scott Už tři roky a byl jen snad jednou na seřízení.

Na endorphinrepublic za 10990Kč

8. Lyže / Snowboard

Pro milovníky zatímních sportů 

Snowboard boardmania 5590Kč

Lyže sportisimo 2499Kč

Krátké lyže snowblady sportisimo 3999Kč

Dárek na vánoce pro muže - snowboard

9. Židle ke stolu nebo k počítači

V dnešní době a s tím kolik času tráví hlavně puberťáci u počítačů je určitě důležité aby měli kvalitní židli aby si neodrovnali záda.

CONNECT IT Gaming Chair na alza za 4990Kč

dárek na vánoce - židle

10. Ozobot

dárek na vánoce ozobot

mini robot který je naprogramovaný jezdit po čáře černé barvy různě reaguje na jiné barvy. Dá se měnit jeho barva rychlost i chování pomocí červené, modré a zelené. Pomoci jeho reakci na bary můžete vytvořit robotovi choreografii například na pěsničku. Rozumí si také s tabletem.

Lze potříti například na alze za 1699Kč Mají u výrobku i video.

11. Cozmo

Další robotickou hračkou je robůtek Cozmo. Je to hračka s umělou inteligencí. Dokáže rozpoznat svého majitele i další osoby. Robot nemluví anglicky ale komunikuje pomočí zvuků podobnými jako robot Wally. Má perfektní mimiku digitálního obličeje kterým může předávat emoce.

Lze koupit na amazonu za €179,99 (cca 4653Kč)

12. N-Strike Elite Retaliator 4

dárek pro kluka na vánoce

Z pistolek a tohoto druhu hraček je značka Nerf nejpopulárnější. Blástry mají pěnové náboje. Jsou bezpečné a byli navrženy tak aby se s nimi dalo střílet doma i venku. 

Nebo se dá na letní měsíce jako dárek vybrat pěkná vodní pistolka.

V rámci Black Fraidy na mall je možné koupit za 777Kč

13. Kouzelná tužka albi

Řada albi kouzelní čtení je elektronická hračka pro malé děti. Hračka je vhodný dárek pro děti v přeškolím věku. K elektronické tužce se dá nakoupit spousta dalších knížek nejen pohádkových ale i knížky které vaše díte něco naučí například Angličtina, Atlas světa, Vesmír, a další poutavé knížky. 

Na mall se dá pořídit za 1499Kč. Součásti balení v odkazu je i knížka hravá angličtina.

dárek pro dítě

14. Hudební nástroj

dárek pro kluka i holku

Pokud vaše díte již na něco hraje nebo by chtělo hrát. Možná Hudební nastroj spolu s uměleckou základní školou bude správný dárek. Navíc hraní na flétnu, kytaru, klávesy a další pomůže dítěti s kreativním vývojem.

15. Trampolína

No které díte by nechtělo trampolínu. Ale i v dnešní době nejsou všechny trampolíny bezpečné proto doporučuji vybrat jedinečnou trampolínu Sprengfree. Skvělý dárek pro kluka i holku. Navíc můžete zakoupit trampolínu Tgoma která má pomocí tabletu spoustu pohybových her pro vaše dítě. 

Trampolína 3m se prodává za 27800Kč.

trampolína pro děti dárek pro holku i pro kluka

16. ThinkMax RC Flying Ball

dárek na vánoce

Další zajímavá hračka létající balonek který reaguje na váš pohyby

Lze zakoupit na amazonu za $9,99 ( cca 227Kč)

17. EP Line Lovec Duchů 2-pack

Asi se dá spíš zařadit do společenských her. Hra je zábavná měli jsme ji doma ale zajímavá je samozřejmá pokud muže hrát s někým tak samotné dítě moc rado ji hrát nebude ale v případě že dojde návštěva tak se chvíli zabaví.

Na heurece nabízí od 929Kč

dárky na Vánoce

18. Galaxy zega

dárek na vánoce pro kluka

Galaxy zega je moderní hračka jedná se o několik tanků a hrací desku na které můžete vytvářet různé překážky. Tanky ovládáte pomocí tabletu nebo mobilního telefonu.

Možné zakoupit na amazonu za $49 (cca 1110Kč)

 

19. Šnorchlovací maska

Šnorchlovací maska zakrývá celý obličej, díky tomu se dá volně dýchat jak nosem tak i pusou. Má klapku která se uzavře pokud se s maskou ponoříte pod vodu, a tím se do ní voda nedostane. lze najít také verzi ke které jde namontovat kamera Gopro.

decathlonu vez možnosti kamery za 599Kč

Nebo s možností upevnit GoPro ve velikosti S/M na vseprokamery za 1399Kč

dárek na vánoce pro kulka i pro holku

20. Počítačové hry nebo kredity do oblíbené hry

hry jako dárek pro děti

Nějakou počítačovou hru nebo hru pro herní konzoli. S kredity do her je to o něco horší ne všechny platformy nabízejí koupi dárkového kódu nebo poukazu. Pokud se vám podaří vytvořit dárkový kód tak poukaz můžete namalovat sami a nechat vytisknout v tiskárně třeba do laminatu.

Nabízím hry World of warcraft (má měsíční předplatně a herní čas se platí), Overwatch, FIFA, NHL, Taken, díly Assassin Creed a další herních titulu je hodně záleží na druhu hry která by dítě zaujala. I když myslím si že v dnešní době si oni dokážou říct sami,

21. Selfie led světlo

Světlo malé přenosné k telefonu pro focení selfie. S čím dál větší popularitou instagremu je to čím dal žádanější mobilní příslušenství k mobilnímu telefonu. I tak dneska dívky půjčuji jiný telefon na kterém zapínají blesk jako baterku a nahrazují tím toto světlo. Pořídit se dá za pár korun.

Lze zakoupit na mobilprislusenstvi za 192Kč

dárek na vánoce pro holku

22. Kulaté světlo s stativem

dárek na Vánoce pro holku

Další vychytávka tahle spíš pro malé youtubery youtuberky nebo fotografy. Kulaté světlo se stativem vám skvěle osvětli nejen pro focení ale také pro natáčení videa. 

Lze koupit levnější verzi film-technika 3590Kč

 

23. Kinetický písek

Kinetický písek neboli kouzelný písek je písek složeny z 98% z písku a 2% je syntetická složka

Koupit se opět dá hodně variant baleni vybrala jsem několik variant

Na alza 2kg za 299Kč

Na darky.cz 1kg za 279Kč s náhodnými formičkami

Na aliexpress za $11,50 (cca 271Kč)

Dárky pro děti na Vánoce

24. Magnetická krychle

dárek pro kluka i holku

Magnetická stavebnice z kuliček standardně se jedna  216 kuliček o velikosti 3mm nebo 5mm. Lze z ni skládat různé tvary. 

Lze koupit na unimagnet za 299Kč

Nebo na Aliexpress za $8,28 (cca 189Kč)

25. Baterka

Baterka se jedna z nejoblíbenějších hraček no nemůžu říct jestli i u holek ale u kluku určitě. Je to jedna z mala hraček která skončí na pořád ve skříni. Navíc se baterka v domácnosti hodí a díte bude mít obrovskou radost i s příležitosti pokud ho poprosíte aby vám někam posvítil. V jakém veku je to vhodně je otázkou ale určitě by jste měli dokázat dítěti vysvětlit že do očí se s tím nesvítí.

Vybrala jsme na alze za 579Kč

baterka dárek na vánoce pro kluka

26. Knížky

dárek pro kluka i pro holku

Vybrat knížky je vcelku složitá úloha dnešní děti moc nečtou. Dobře se osvědčila serie Klub tygrů, Zaklínač, Hraničářův učen, Vampýrská akademie, Mortal Instruments,

27. Herní konzole

Herních konzoli už je v dnešní době také velký výběr je xbox, PS4, Nintendo.

Vybírala bych na základě her a příslušenství které se vám bude víc líbit. U nás doma vyhrál Playstation ale jen proto že jsme byli zvyklí na ten druh joysticku a nechtělo se nikomu zvykat na jiný.

dárek na vánoce pro kluka i holku PS4

28. Mobilní telefon

dárek na vánoce pro kluka i holku

Takový dárek asi nabízí většina webů a většina prodejců, ale musíme uznat že i doba je taková a děti od určitého věku chtějí nový telefon a za chvíli zase nový. je to vcelku na výběr jednoduchý dárek. jen bych doporučila pohlídat možnost SD karty a paměť RAM. pro puberťáka asi i solidní foťák.

29. Počítač nebo notebook

Jestli počítač nebo notebook je rozhodně na vás. Sama sem zastáncem počítače no minimálně do střední školy a možná až do vysoké. Notebook nikdy nebude byt výkon jako počítač a vždy bude dražší a to rázně. Asi nejlepší co se dá dnes na trhu koupit je od značky Dell Alienware Jeho cena ovšem odpovídá jak značce tak i výkonu. Vybírat tipy na pc a notebooky tady nebudu jen bych doporučila pokud notebook značku dell a pokud se rozhodnete pro PC najděte obchod kde vám hardware složí na míru a nekupujte již složené počítače v obchodě.

Stolní PC dostal loni mladý

dárek na vánoce pro kluka i holku - PC

30. SuperSuit - World's First Wearable Gaming Platform

dárek na vánoce pro kluka i holku - domácí bojovka

Perfektní hračka nejem pro děti. Upřimně kdyby nestala tolik tak bych si taky pořídila. Ale třeba někoho zaujme ale spíš prostě pro zajimavost kam až se dneska dostaly technologie ve vyvoji hraček pro děti. Vymakaná hra na podobě lasergame s vice možnostmi štíty…

Našla sem na internetu za $32,693

A pistole pro domácí lasergame jako levná skoro alternativa za 1599Kč

Jestli vybíráte dárek pro teenagery zkuste se inspirovat také v článku dárek pro mužedárek pro ženu.

Doufám že jste v tomto seznamu našli inspiraci. A co vy kupujete dětem na Vánoce podělte se s ostatními v komentářích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru