OurLive

Knížky – 10 top knížek pro dlouhé nejen zimní večery

Sama ráda čtu a mnohem raději než na monitoru mám rada klasickou papírovou pohodu. Existují knížky které stojí za to přečíst nebo je prostě mít doma a občas do nich nahlédnout. Vybrala jsem 10 knih mezi kterýma si určitě vyberete.

1. Série Nástroje smrti

Cassandra Clareová, Joshua Lewis

Je to poutavé čtení i když můžu posoudit pouze první díl který už čtu asi dva roky ale to protože jsem se v rámci vzdělávání rozhodla jej číst v cizím jazyce a ne jen že čtu pomaleji někdy k tomu potřebuji slovník. 🙂

Hlavní hrdinkou je dívka Clary Fray, která vidí věci a lidi které nevidí ostatní. V poutavém příběhu ve kterém nechybí akce skvělé hlášky se dozvíte co je vlastně Clary zač. Příběh vás zatáhne do světa andělů, démonů, upíru vlkodlaků, čarodějů a dalších postav z fantasy literatury.

2. Zaklínač

Andrzej Sapkowski

Zaklínač je série fantasty příběhů polského spisovatele Andrzeje Sapkowski. Cech zaklínačů dohlížel a výcvik lidí, kteří byli proměněni v zaklínače, přitom při samotné proměně dost adeptů umírá. Zaklínači byli vytvořeni mágy a druidy pro boj s nestvůrami a ochranu lidí i když lide se kolikrát zaklínačů báli víc než nestvůr samotných.

3. Howlův putující zámek

Diana Wynne Jones

Jedná se o pohádku, napuštěnou kouzlem od první až po poslední stránku, návrat do dětství s neposlušnou vírou v zázraky a krásné milostné příběhy. Kniha o kouzelné Sophie a tajemné čarodějci Hole napomíná o tom, jak důležité je jen věřit v sebe: smůla vás doprovází stejně, jak ji to dovolíte.

Napsali o ní: „Úžasná kniha. Spojuje všechno, co má dobrá knížka mít – vtipné originální charaktery postav, nepředvidatelný děj a spoustu lásky, kterou do psaní autorka vložila. Film je taky skvělý, ale svým vlastním způsobem, Hajao Mijazaki si opět pohrál se zápletkou a udělal to trochu jinak.“

Cena: 269Kč – https://www.kosmas.cz/knihy/160923/howluv-putujici-zamek/

4. Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le

Mark Manson

Po desetiletí do nás všichni hučeli, že pozitivní myšlení a přístup jsou klíčem ke šťastnému a plnohodnotnému životu. „K čertu s pozitivismem,“ říká Mark Manson. „Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít.“

Manson argumentuje, opírajíc se o seriózní vědecký výzkum (okořeněný mnoha trefnými vtípky), že náš eventuální „lepší život“ nezáleží na schopnosti proměnit kyselou chuť citronu na slaďoučký dortík, ale že mnohem pragmatičtější je se s kyselou chutí v žaludku naučit žít.

Knížku mi poradil kamarád protože je skvěle napsaná a autor podal celou myšlenku knihy ideální formou.

Cena: 249Kč – https://www.alza.cz/media/dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-prdele-d5208182.htm

5. Yves Saint Laurent: The Scandal Collection

Knížka je sbírkou zákulisí Yves Saint Laurent. Bude se určitě líbit pokud mate zájem o modu, styl a modní trendy. Kniha je v Anglickém jazyce.

Cena $70 – https://www.shopbop.com/yves-saint-laurent-scandal-collection/vp/v=1/1501992842.htm

6. Chanel Three Book Set

Tato třídílná sada ilustruje historii nejslavnější značky na světě, kterou napsal ELLE Francois Baudot. Tituly jsou: Chanel, Chanel Fine Jewelry a Chanel Parfume. Kniha je v Anglickém jazyce.

Cena: $75 – https://www.shopbop.com/chanel-three-book-set-books/vp/v=1/845524441898343.htm

7. Universe

Knižka je skvělým doplňkem do vaší knihovny ovšem i v tomto případě je celá kniha napsaná v angičtině.

Cena: 1377Kč – https://www.martinus.cz/?uItem=293629

8. Dějiny – Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost

Parádní zpracováni a sousta zajímavých informací. Moc doporučuji mela jsem jako mala podobnou ale o přírodě a ráda jsem do ní chodila nahližet a hledat informace jako například proč vznikají blesky. A dějiny obecně jsou poutavé.

Cena: 719Kč – https://www.booktook.cz/p/dejiny-velky-obrazovy-pruvodce-historii-lidstva-od-usvitu-lidske-civilizace-po-soucasnost-9788024244952

 

9. Čokoláda Kniha,

Joanne Harrisová

Romantická delikatesa, nasycená vůní čokolády, lepkavým karamelem, čerstvými koláčky a tajemstvím. Vítr karnevalu v provinčním městě Lanskne-sous-Tann přinesl krásné cizince, matku a dceru. Otevřou prodejnu čokolády ve městě – a život občanů se navždy mění. Laskavost a tolerance proti dogmatismu a osifikaci místní „slušné“ společnosti. Kdo vyhraje?

Cena: 110Kč – http://www.antikvariat-kodytek.cz/antikvariat-kodytek/Cokolada-Harris-d2097.htm

Never have a bad day ever again

Ještě jedna skvělá kniha také v angličtině. Kniha je v krásné pevné vazbě. Na každé stránce je napsaně něco co vám vykouzlí úsměv na tváři.

CAna 163Kč – https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/never-have-a-bad-day-ever-again-4261913.html

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru