OurLive

Mýty: Oversize přidává objem

Módní průmysl a světový street styl nám již několik let ukazují objemné siluety. Takzvaný oversize se stal nejstabilnějším trendem v moderním odvětví. Široké rukávy, snížená linie ramen, přehnaný objem vytlačily modely, které tvoří linii postavy. Mnoho dívek se bohužel neodvažuje obléknout si nadměrnou velikost, protože se obává, že takový model postavě vizuálně přidá víc kilogramů než dort, který se by mohli sníst.

Většinou tohle neříkají dívky s rozměrem XS, S ale už někdy to tvrdí dívky s velikostí M a výše. Přitom oversize nepřidává vizuálně kilogramy, ale je velice důležité jej dokázat správně nosit.

Důvod objem přidává neexistence:

  • pevnosti materiálu
  • struktury
  • pevného tvaru

Když si vezmeme modelku, která je plussize, Tvar postavy bude vez výrazných geometrických tvarů. Aby takové postavě přidat vyváženost, je třeba vytvářet více hrán a geometrických linií právě oblečením. Díky jednoduché geometrie dosáhneme vyváženého vzhledu.

Navíc naše vnímaní chápe postava ponořenou do objemného kabátu nebo bundy ladněji než v přiléhavých modelech. V našem podvědomí je myšlenka, že věc visí na tenkém těle a táhne se na objemném, pevně zakořeněna. Nadměrná velikost tedy nepřidává nadváhu, ale naopak ji maskuje.

Recept na úspěch:

Stojí za to sledovat nejnovější kolekce předních světových značek, abyste konečně pochopit: objemné věci přišly do módy vážně a na dlouho. Boj o štíhlý pas už nebude tak tvrdý a těsné šaty jsou nyní stylovou alternativou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru