OurLive

Novoroční předsevzetí a jak je lépe plánovat.

Jako asi každý i já si dávám na nový rok předsevzetí i když dnes tomu spíš říkám cíle no nezní to líp. Místo toho aby jste řekli že chcete například začít cvičit můžete mít cíl projít 20 lekcí jógy nebo v mém případě strávit ve fitku tolik času dokud nedokážu udělat 10 kliku na pěstech.

Ale obecně si myslím, že cíle mají nějakým způsobem ovlivnit váš život k lepšímu. Před dvěmi lety jsem se rozhodla naučit se lépe oblékat a jsem spokojena s výsledkem. V nejbližší době publikují článek o tom jak jsem změnila svůj styl a jak správně může každá žena změnit ten svůj.

Další cíl co jsem si stanovila na tento rok je zlepčit své focení. I když kroky k tomuto cíli jsem začala podnikat už v loňském roce. Koupila jsem si pořádný foťák a zašla na první kurz fotografie. Letos mám v plánu navštívit ještě tři kurzy fotografie a získat první placenou zakázku.

Jako třetí cíl chci do konce roku 2020 reálné investovat ne jen v demo účtu ale koupit akcie. O investicích jsem hodně přečetla a ráda bych zkusila své znalosti v reálném čase. Myslím si, že ženy by se alespoň v základech investování měli vyznat.

Také mám cíle i ohledně mého blogu. Ale tím vás nebudu zatěžovat pokud by to někoho zajímalo napište do komentáře a já bych o tom zvlášť vydala článek, tak jak o jakémkoliv bodě předtím.

Jak lépe plánovat dodržení novoročních předsevzetí

Na nový rok si dávám obecné cíle které pak rozbíjím na drobné menší a rozkládán je na každý měsíců po malých krůčcích i když drobné body v průběhu roku někdy měním cíle zůstávají stejné.

Například s focením už mam foťák a každý měsíc mám v plánu udělat 5-10 fotek a je pak upravit ať pro blog nebo prostě do portfolia. A z každým novým kurzem budu uzpůsobovat druh focení a posouvat se i lepšímu vysledku. A také hledat podobně fotky na internetu pro inspiraci.

Když svůj cíl rozbíjet na menší tak je větší šance cíl zplnit. Musíte také myslet na to že vaše cíle musejí být reálné ne jako vyhrát sportku.

Koncem roku dělám i rekapitulaci loňských cílů. Například loni jsem si jako cíl stanovila zhubnout 14 kilo což se mi podařilo. A také zajistit reklamu na blogu což mi půl roku fungovalo a teď řeším nějaké potíže s reklamou. A mnohem víc číst knihy a to se mi také dařilo docela dobře. I když bych se ráda naučila číst 30 minut před spaním místo koukání na seriál. Ale na tomto bodě ještě pracuji.

A jak se daří dodržovat předsevzetí vám?

3 názory na “Novoroční předsevzetí a jak je lépe plánovat.”

  1. Slovo předsevzetí osobně moc nemusím, používám právě spíš ty cíle. A přesně jak píšeš, jeden velký to chce rozkouskovat na ty menší, reálněji splnitelné. No vyhrát sportku je mé každodenní zbožné přání 😀 A pár cílů mám taky, jako třeba jíst celý rok low carb, víc číst, víc psát, víc tvořit 🙂

    Jaké máš potíže s reklamou?

  2. Rozdělovat své cíle na menší celky je určitě skvělý nápad! 🙂
    Já, když se pro něco fakt rozhodnu, tak si za tím většinou jdu. 🙂 Také jsem o svých cílech psala článek zrovna včera. 🙂

  3. Krásný článek, děkuji za něj. Já jsem takový ten okamžitý plnič. Jakmile si něco vezmu do hlavy a můžu v tom já něco udělat, jdu a udělám to. Moc hezky se mi v tom žije a pracuje. Prostě si jen tak plynu a odškrtávám 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru