OurLive

10 inspirativních filmů o silných ženách

Většina z nás si užívá, když na velké obrazovce září nejkrásnější hollywoodské hvězdy. Také rádi vidíme tyto ženy jako silné ženské vedení, které jsou pro film naprosto zásadní.

Sestavola jsem seznam 20 inspirativních filmů o těchto rozhodných a odvážnějších ženách.

Ďábel nosí pradu

The Devil Wears Prada

IMDB: 6,9

ČSFD: 69%

Andrea je provinční dívka a absolventka univerzity. Sní o tom, že se stane žurnalistkou a dostane práci jako asistentka Mirandy Priestlyové, šéfredaktorky významného módního časopisu v New Yorku. Andrea vždycky snila o takovéhle práci, ale neměla tušení, jak obtížné to bude.

Gravitace

Gravity

IMDB: 7,7

ČSFD: 78%

Dr. Ryan Stone se chystá dokončit svou první vesmírnou misi pod vedením veterána astronauta Matta Kowalského, který je na své poslední výpravě před odchodem do důchodu. Všechno jde dobře. Není ani náznak, že se může stát něco špatného, ale …

The Hunger Games

IMDB: 7,2

ČSFD: 67%

Režisér hry The Hunger Games Gary Ross vytvořil jednu z nejúspěšnějších filmových trilogií v dějinách filmu, v hlavní roli Jennifer Lawrence, super talentovaná a ambiciózní herečka. Film vypráví příběh Lawrenceovy hrdinky, jejíž život se rychle proměnil v boj o přežití.

Salt

IMDB: 6,4

ČSFD: 61%

V tomto filmu hraje Angelina Jolie agentku CIA jménem Evelyn Salt, která se nějakým způsobem dokáže vyhnout vězení poté, co je obviněna že je ruský špion. Nyní je jejím hlavním úkolem očistit její jméno.

Úsměv Mony Lisy

Mona Lisa Smile

IMDB: 6,5

ČSFD: 64%

Katherine Watson je historička umění na univerzitě pro ženy. Bojuje za rovnost žen a mužů což má velký dopad na její studenty. Katherine, která učí dívky zpochybňovat jejich tradiční společenské role, je inspirována, aby se znovu podívala na svůj vlastní život.

G.I. Jane

IMDB: 5,9

ČSFD: 61%

Důstojnice Jordan O’Neil, kterou hraje ohromující Demi Moore, je první ženou v elitním programu amerického námořnictva ve výcvikovém středisku „Catalano“ na Floridě. Pouze nejlepší vojáci americké armády jsou vybráni pro službu v této škole přežití, kde téměř 60 procent všech kandidátů skončí během prvního týdne. Je možné, aby zde žena přežila?

Zrození šampiona

The Blind Side

IMDB: 7,6

ČSFD: 81%

Starostlivá žena jménem Leigh Anne Tuohy ze šťastné křesťanské rodiny přijme bezdomoveckého afroamerického dospívajícího chlapce, který mu pomáhá stát se fotbalovou hvězdou a získat vzdělání. Smutný a inspirativní film Johna Lee Hancocka roztaví vaše srdce.

Juno

IMDB: 7,4

ČSFD: 79%

Juno je studentka střední školy, která zjistí, že je těhotná. Dívka najde příjemný manželský pár, který si přeje adoptovat její nenarozené dítě. I když je tak mladá, musí najít odpovědi na obtížné otázky: co by měla dělat, co bude pro její dítě lepší a jak se může sama najít? Konečně, mladá žena dělá neobvyklé rozhodnutí.

Rezistence

Insurgent

iMDB: 6,2

ČSFD: 58%

Beatrice Prior musí čelit svým vnitřním démonům a pokračovat v boji proti silné alianci, která hrozí roztrháním její společnosti s pomocí ostatních na její straně.

Pořád jsem to já

Still Alice

IMDB: 7,5

ČSFD: 79%

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující.

Pokud tě zajímají filmy a seriály, na které koukám sledujte mě na instagramu do stories dávám často aktuálně koukané serialy a filmy, u kterých se rozhodu strávit večer.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru