OurLive

10 inspirativních filmů o silných ženách

27 Bře , 2020
Filmy pro ženy

Většina z nás si užívá, když na velké obrazovce září nejkrásnější hollywoodské hvězdy. Také rádi vidíme tyto ženy jako silné ženské vedení, které jsou pro film naprosto zásadní.

Sestavola jsem seznam 20 inspirativních filmů o těchto rozhodných a odvážnějších ženách.

Ďábel nosí pradu

The Devil Wears Prada

IMDB: 6,9

ČSFD: 69%

Andrea je provinční dívka a absolventka univerzity. Sní o tom, že se stane žurnalistkou a dostane práci jako asistentka Mirandy Priestlyové, šéfredaktorky významného módního časopisu v New Yorku. Andrea vždycky snila o takovéhle práci, ale neměla tušení, jak obtížné to bude.

Gravitace

Gravity

IMDB: 7,7

ČSFD: 78%

Dr. Ryan Stone se chystá dokončit svou první vesmírnou misi pod vedením veterána astronauta Matta Kowalského, který je na své poslední výpravě před odchodem do důchodu. Všechno jde dobře. Není ani náznak, že se může stát něco špatného, ale …

The Hunger Games

IMDB: 7,2

ČSFD: 67%

Režisér hry The Hunger Games Gary Ross vytvořil jednu z nejúspěšnějších filmových trilogií v dějinách filmu, v hlavní roli Jennifer Lawrence, super talentovaná a ambiciózní herečka. Film vypráví příběh Lawrenceovy hrdinky, jejíž život se rychle proměnil v boj o přežití.

Salt

IMDB: 6,4

ČSFD: 61%

V tomto filmu hraje Angelina Jolie agentku CIA jménem Evelyn Salt, která se nějakým způsobem dokáže vyhnout vězení poté, co je obviněna že je ruský špion. Nyní je jejím hlavním úkolem očistit její jméno.

Úsměv Mony Lisy

Mona Lisa Smile

IMDB: 6,5

ČSFD: 64%

Katherine Watson je historička umění na univerzitě pro ženy. Bojuje za rovnost žen a mužů což má velký dopad na její studenty. Katherine, která učí dívky zpochybňovat jejich tradiční společenské role, je inspirována, aby se znovu podívala na svůj vlastní život.

G.I. Jane

IMDB: 5,9

ČSFD: 61%

Důstojnice Jordan O’Neil, kterou hraje ohromující Demi Moore, je první ženou v elitním programu amerického námořnictva ve výcvikovém středisku „Catalano“ na Floridě. Pouze nejlepší vojáci americké armády jsou vybráni pro službu v této škole přežití, kde téměř 60 procent všech kandidátů skončí během prvního týdne. Je možné, aby zde žena přežila?

Zrození šampiona

The Blind Side

IMDB: 7,6

ČSFD: 81%

Starostlivá žena jménem Leigh Anne Tuohy ze šťastné křesťanské rodiny přijme bezdomoveckého afroamerického dospívajícího chlapce, který mu pomáhá stát se fotbalovou hvězdou a získat vzdělání. Smutný a inspirativní film Johna Lee Hancocka roztaví vaše srdce.

Juno

IMDB: 7,4

ČSFD: 79%

Juno je studentka střední školy, která zjistí, že je těhotná. Dívka najde příjemný manželský pár, který si přeje adoptovat její nenarozené dítě. I když je tak mladá, musí najít odpovědi na obtížné otázky: co by měla dělat, co bude pro její dítě lepší a jak se může sama najít? Konečně, mladá žena dělá neobvyklé rozhodnutí.

Rezistence

Insurgent

iMDB: 6,2

ČSFD: 58%

Beatrice Prior musí čelit svým vnitřním démonům a pokračovat v boji proti silné alianci, která hrozí roztrháním její společnosti s pomocí ostatních na její straně.

Pořád jsem to já

Still Alice

IMDB: 7,5

ČSFD: 79%

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující.

12 nejočekávanějších filmu v roce 2021

12 nejočekávanějších filmu v roce 2021

25 Zář , 2020

12 romantických filmů, které vám zpříjemní večer

12 romantických filmů, které vám zpříjemní večer

10 Dub , 2020

Komedie 2019 | Top 10 komedii které vyšli loni

Komedie 2019 | Top 10 komedii které vyšli loni

21 Úno , 2020

Nejlepší Vánoční pohádky

Nejlepší Vánoční pohádky

20 Pro , 2019

Seriály pro ženy – 13 nejlepších seriálu pro ženy

Seriály pro ženy – 13 nejlepších seriálu pro ženy

22 Lis , 2019

10 top sci-fi seriálu

10 top sci-fi seriálu

31 Kvě , 2019

Walt Disney pohádky

Walt Disney pohádky

15 Úno , 2019

Nadpřirozené fantasy seriály

Nadpřirozené fantasy seriály

18 Led , 2019

11 nejočekávanějších filmů 2019

11 nejočekávanějších filmů 2019

07 Led , 2019

Walt Disney filmy  a filmy podle pohádek Walt Disney

Walt Disney filmy a filmy podle pohádek Walt Disney

28 Pro , 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *