7 produktů, které je třeba jíst aby urychlit růst vlasů

20
fb-share-icon20

Dlouhé vlasy – cíl mnoha dívek. Kromě speciálních šampónů, masek a účesů podporujících růst vlasu, pomáhá změnit stravu.

Na OurLive.cz vám povím o produktech, díky kterým vlasy nejen začnou rychleji růst ale budou i zdravější. (Sama sem zkusila a už u většiny věcí zůstala)

Losos

Mastné kyseliny omega-3, které jsou obsaženy v této rybě, posilují folikuly a stimulují růst vlasů. Výzkumné experimenty ukázaly, že použití produktů po dobu 6 měsíců, které obsahují tyto kyseliny, snižuje dobu telogenu (klidová fáze vlasových folikulů). Kromě toho losos obsahuje také vitamin B12 a železo, což také pomáhá tomu aby vlasy rostly rychleji.

Zdroj: foodcomp, NCBI

 

Ústřice

Ústřice – skladiště zinku, díky kterému vlasy rostou nejen rychlejší, ale také získávají lesk. Pouze jedena škeble více než kompenzuje denní potřeby tohoto prvku. Samozřejmě, že rozmazlovat se takovou lahůdkou každý den, nemá naději na úspěch. Proto zařdte do jídelníčku pšeničné otruby, hovězí játra, maso, vepřové maso, protože tyto produkty mají také dostatek zinku.

Zdroj: foodcomp, NCBI

 

Kuře

Kuřecí maso je bohaté na živočišné bílkoviny, který potřebuje tělo pro výrobu keratinu – látku z nichž je tvořeno 80% vlasu. Nedostatek bílkovin pouze za 2-3 měsíce, má za následek zastavení růstu a vypadávání vlasů. Dostatek živočišných bílkovin je obsažen také v krůtím mase nebo králičím.

Zdroj: nutritionexpress

 

Vajíčka

Vejce obsahují takové prvky nezbytné pro růst a normální stav vlasů, jako jsou bílkoviny a biotin. Biotin ve formě potravinových doplňků doporučených při vypadávání vlasů můžete také používat, ale vstřebávat jej s potravin v době jídla, je mnohem užitečnější. Kromě toho, vejce obsahují leucin (odpovědné za buněčné dělení) a další aminokyseliny, které potřebují naše vlasy a nejen ony.

Zdroj: AEB, Livestrong

 

Mandle

Snack time. #EatFatGetThin #DrHyman #goodfats #healthyfats #almonds #pumpkinseeds #eatyourveggies

A post shared by Amanda Lynn Duck (@mandolinduck) on

Mandle obsahují vitamin E, který aktivuje růst vlasů a posiluje je. V těchto ořechách v 30 g (asi 15 až 20 kusů) je 70% denní dávky této látky. Kromě toho, že jsou užitečné mandle kroutí látky, jako je biotin, mastné kyseliny, vitaminy skupiny B.

Zdroj: whfoods NCBI

 

Dýňová semínka

Semínka jsou bohaté na vitamíny B1, B2, B3, B4, které jsou podporují za růst vlasů, stejně jako B5 a B6 – poskytují základ zdraví. Proti silnému vypadávání vlasů je často nutné zařadit do jídelníčku dýňový olej, protože podle výzkumů pomáhá.

Zdroj: whfoods, progressivehealth, NCBI

 

Čočka

Čočka obsahuje vysoké množství železa – jeden z nejdůležitějších prvků pro zdravý růst vlasů. Jedna porce čočkové polévky obsahuje asi polovinu denní potřeby tohoto prvku. Kromě toho, tyto luštěniny obsahují zinek, cholin (normalizuje prokrvení pokožky hlavy) a jiné užitečné látky.

20
fb-share-icon20