OurLive

11 filmů, které vás dostanou

Podivné a neobvyklé filmy nás někdy staví do slepé uličky, nutí nás se zamyslet a pouvažovat aby vyvodit závěry.

Na OurLive.cz jsem shromáždila zajímavé filmy, které je třeba analyzovat a rozebírat kousek po kousku, a možná přehodnotit několikrát.

Hide and Seek

© 20th Century Fox Film Corporation

Psychiatr středního věku David se zoufale snaží pomoci své male dceři Emily vyrovnat se se smrtí její matky. Všímá si zvláštní změny chování dívenky. Ukazuje se, že si vytvořila imaginárního přítele Charlie. Zprvu to David nebere vážně, ale když se začnou dít záhadné věci, tak se snaží přijít na to, kdo je ten přítel Charlie.

 

The Box

© Darko Entertainment

Arthur a Norma – mladá rodina, která je ve finančních potížích. Nečekaně se stávají šťastnými majiteli krabice s tlačítkem. Vysvětlují jim, že pokud stisknou tlačítko získají milion dolarů. Jen jeden háček – v tuto chvíli někde jeden neznámý člověk umírá … Film je trochu šokující a nutí nás přemýšlet. A co vy dokázali by jste někomu vzít život?

 

Filth

© Altitude Film

Velmi silný film s inteligentním dějem a vynikajícími výkony herců. Bruce Robertson – zkorumpovaný policista, který je posedlý s alkoholem a sexem. V práci se blíží k povýšení které mohou překazit nenávistní kolegové. Po dobu celého filmu vnitřní démoni Robertsona dovádí k šílenství a James McAvoy jej perfektně ztvárnil.

 

Enemy

© Mecanismo Films

Velmi zajímavý a hodnotný snímek. Vzal si film ve videopůjcovně chlap s překvapivým postřehem si všimnul v jedné epizodě herce který vypadá přesně jako jeho kopie. Snaha najít jeho dvojníka začíná pro něj byt opravdovou posedlostí. Ale dvojník je to vůbec?

 

Triangle

© Dan Films

Greg zve svojí přítelkyni Jess strávit den na jachtě s přáteli. Silná bouře převrátí loď a spása k nim dorazí v podobě zaoceánského parníku. Plavidlo je prázdné, hodiny na palubě se zastavily. Ale nejsou sami na této obrovské lodi – stále je někdo sleduje …

 

Wicker Park

© Lakeshore Entertainment

Ohromující melodrama s jemným příběhem, který po celou dobu filmu udržuje vaší pozornost. Až do poslední chvíle nelze předpovídat zakončení děje a privede rostoucí napětí a chytré intriky, posilujicí fantazii. Soundtrack zde si zaslouží zvláštní pozornost -hudba je vybraná naprosto perfektně.

 

Spider

©  Independent Network

Poté, co strávil 20 let v domově pro duševně nemocné, zvláštní a samotářský Dennis Clegg se vrací na místo, kde prožil dětství. Jako pavouk, si vybírá síť vzpomínek, zahalených v jeho nemocné mysli. Atmosféra filmu je trochu psychedelická, ale lidé, kteří mají rádi filmy by neměli vynechat tento snímek.

 

Identity

© Columbia Pictures Corporation

Během hrozném dešti 10 cestující musí zůstat přes noc v silničním motelu. Brzy se však začínají lité umírat jeden po druhém, a vraha který se skrává mezi nimi, stále nevypátrali. A ani se nesnažte hádat – děj je natolik propleteny, že konec je opravdu překvapivý.

 

Tideland

© Capri Films Inc.

Smolař Noah se rozhodl odvést 10-letou dceru Dzhelizu Rose do domu svého dětství, který se nachází v rozlehlém pšeničném poli. Únik z reality je povede do temnot, kde nejdivočejší fantazie se zdají jako neškodné příběhy. Tento film není pro každého, ale nepotřebuje vaše pochopení, je naprosto šílený, proto je nemožné odtrhnout od něj.

 

The Double

© Nika Zábava

Tento film nutí mozek k činnosti. Simon je skromný dříč. V práci si ho nevšímají a dívka jehi snů ho ignoruje. Zdá se, že to bude takhle vždy, ale jednou se v kanceláři objeví James, který je navenek dvojníkem Simona, ale jinak jeho pravý opak. Ke zděšení Simona James pomalu začíná brát jeho celý život.

 

Donnie Darko

© Adam Fields Productions

Donnie Darko nikdy nepovažovali za obyčejného chlapa, on považován za toho, koho nazývají „podivín“. A film od začátku do konce je stejně jiný, jako jeho hlavní postava. Děj je docela zmatený, ale velmi zajímavý a fascinující. Tato páska již získal mnoho příznivců.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru