OurLive

11 filmů, které vás dostanou

03 Kvě , 2017

Podivné a neobvyklé filmy nás někdy staví do slepé uličky, nutí nás se zamyslet a pouvažovat aby vyvodit závěry.

Na OurLive.cz jsem shromáždila zajímavé filmy, které je třeba analyzovat a rozebírat kousek po kousku, a možná přehodnotit několikrát.

Hide and Seek

© 20th Century Fox Film Corporation

Psychiatr středního věku David se zoufale snaží pomoci své male dceři Emily vyrovnat se se smrtí její matky. Všímá si zvláštní změny chování dívenky. Ukazuje se, že si vytvořila imaginárního přítele Charlie. Zprvu to David nebere vážně, ale když se začnou dít záhadné věci, tak se snaží přijít na to, kdo je ten přítel Charlie.

 

The Box

© Darko Entertainment

Arthur a Norma – mladá rodina, která je ve finančních potížích. Nečekaně se stávají šťastnými majiteli krabice s tlačítkem. Vysvětlují jim, že pokud stisknou tlačítko získají milion dolarů. Jen jeden háček – v tuto chvíli někde jeden neznámý člověk umírá … Film je trochu šokující a nutí nás přemýšlet. A co vy dokázali by jste někomu vzít život?

 

Filth

© Altitude Film

Velmi silný film s inteligentním dějem a vynikajícími výkony herců. Bruce Robertson – zkorumpovaný policista, který je posedlý s alkoholem a sexem. V práci se blíží k povýšení které mohou překazit nenávistní kolegové. Po dobu celého filmu vnitřní démoni Robertsona dovádí k šílenství a James McAvoy jej perfektně ztvárnil.

 

Enemy

© Mecanismo Films

Velmi zajímavý a hodnotný snímek. Vzal si film ve videopůjcovně chlap s překvapivým postřehem si všimnul v jedné epizodě herce který vypadá přesně jako jeho kopie. Snaha najít jeho dvojníka začíná pro něj byt opravdovou posedlostí. Ale dvojník je to vůbec?

 

Triangle

© Dan Films

Greg zve svojí přítelkyni Jess strávit den na jachtě s přáteli. Silná bouře převrátí loď a spása k nim dorazí v podobě zaoceánského parníku. Plavidlo je prázdné, hodiny na palubě se zastavily. Ale nejsou sami na této obrovské lodi – stále je někdo sleduje …

 

Wicker Park

© Lakeshore Entertainment

Ohromující melodrama s jemným příběhem, který po celou dobu filmu udržuje vaší pozornost. Až do poslední chvíle nelze předpovídat zakončení děje a privede rostoucí napětí a chytré intriky, posilujicí fantazii. Soundtrack zde si zaslouží zvláštní pozornost -hudba je vybraná naprosto perfektně.

 

Spider

©  Independent Network

Poté, co strávil 20 let v domově pro duševně nemocné, zvláštní a samotářský Dennis Clegg se vrací na místo, kde prožil dětství. Jako pavouk, si vybírá síť vzpomínek, zahalených v jeho nemocné mysli. Atmosféra filmu je trochu psychedelická, ale lidé, kteří mají rádi filmy by neměli vynechat tento snímek.

 

Identity

© Columbia Pictures Corporation

Během hrozném dešti 10 cestující musí zůstat přes noc v silničním motelu. Brzy se však začínají lité umírat jeden po druhém, a vraha který se skrává mezi nimi, stále nevypátrali. A ani se nesnažte hádat – děj je natolik propleteny, že konec je opravdu překvapivý.

 

Tideland

© Capri Films Inc.

Smolař Noah se rozhodl odvést 10-letou dceru Dzhelizu Rose do domu svého dětství, který se nachází v rozlehlém pšeničném poli. Únik z reality je povede do temnot, kde nejdivočejší fantazie se zdají jako neškodné příběhy. Tento film není pro každého, ale nepotřebuje vaše pochopení, je naprosto šílený, proto je nemožné odtrhnout od něj.

 

The Double

© Nika Zábava

Tento film nutí mozek k činnosti. Simon je skromný dříč. V práci si ho nevšímají a dívka jehi snů ho ignoruje. Zdá se, že to bude takhle vždy, ale jednou se v kanceláři objeví James, který je navenek dvojníkem Simona, ale jinak jeho pravý opak. Ke zděšení Simona James pomalu začíná brát jeho celý život.

 

Donnie Darko

© Adam Fields Productions

Donnie Darko nikdy nepovažovali za obyčejného chlapa, on považován za toho, koho nazývají „podivín“. A film od začátku do konce je stejně jiný, jako jeho hlavní postava. Děj je docela zmatený, ale velmi zajímavý a fascinující. Tato páska již získal mnoho příznivců.

12 romantických filmů, které vám zpříjemní večer

12 romantických filmů, které vám zpříjemní večer

10 Dub , 2020

10 inspirativních filmů o silných ženách

10 inspirativních filmů o silných ženách

27 Bře , 2020

Komedie 2019 | Top 10 komedii které vyšli loni

Komedie 2019 | Top 10 komedii které vyšli loni

21 Úno , 2020

Nejlepší Vánoční pohádky

Nejlepší Vánoční pohádky

20 Pro , 2019

Seriály pro ženy – 13 nejlepších seriálu pro ženy

Seriály pro ženy – 13 nejlepších seriálu pro ženy

22 Lis , 2019

10 top sci-fi seriálu

10 top sci-fi seriálu

31 Kvě , 2019

Walt Disney pohádky

Walt Disney pohádky

15 Úno , 2019

Nadpřirozené fantasy seriály

Nadpřirozené fantasy seriály

18 Led , 2019

11 nejočekávanějších filmů 2019

11 nejočekávanějších filmů 2019

07 Led , 2019

Walt Disney filmy  a filmy podle pohádek Walt Disney

Walt Disney filmy a filmy podle pohádek Walt Disney

28 Pro , 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *