OurLive

7 kabelek, které nikdy nevyjdou z módy

Kabelka – to není jen místo pro uložení klíčů, kosmetiku a dalších potřebných věcí k životu. Je to také samostatný doplněk, který může být důležitou součástí vašeho image. Právě pro to základní dívčí šatník se skládá nejen z oblečení a bot ale také kabelek a jiných doplňků.

Na OurLive.cz jsem vybrala seznam kabelek, které nikdy nevyjdou z módy a každá dívka by je měla mít. Čtěte a vyberte si modely, které ještě nemáte.

 

Kabelky Cross-body

https://www.instagram.com/p/BRn2CjIBokI/

https://www.instagram.com/p/BRvXcJIAdoe/

Malé dámská kabelka, který se nosí na rameni přes hrudník, které se nachází pod protilehlou paží. Ta je pohodlná především tím, že ruce zůstávají volné, ale všechny důležité věci – jsou při vás.

Kam a co na sebe: tento model je aktuální téměř ve všech situacích: nakupování, chůze, jízda. Vhodná pro každý styl, s výjimkou úřadu a office look. Modely s třásněmi a jinými projevy etno-chic stylu vypadají ideálně s džínami.

Jak si vybrat: hlavní princip při výběru cross-body – rozměr. Čím drobnější dívka, tím menší by měla být kabelka.

 

Psaníčka

https://www.instagram.com/p/BLwtOyVhWjh/

https://www.instagram.com/p/BQVkBDigLQo/

Měkké kabelky ve formě obálky, které jsou držíte v ruce nebo podpaží. Ideální pro ty příležitosti, kdy nechcete, aby přetížily vzhled ze zbytečných detailů, ale telefon s klíči v ruce, by byli nepohodlné.

Kam a co na sebe: psaníčka nevypadají dobře například s péřovou bundou, pletenou šálou a dalšími teplými věcmi. Taška omezuje svobodu pohybu, tedy v obchodě nebo při cestování s ní, je nepravděpodobné, že bude pohodlná. Ale na procházku, nebo setkání s přáteli v kavárně psaníčko – to, co je potřeba.

Jak si vybrat: optimální velikost psaníčka – a, která vám umožní udržet kabelku loktem, nepomáhat přitom rukou. Pro časté nošení, je nejlepší se vyhnout modelů – satén, samet nebo lakované kůže.

 

Tote bag

https://www.instagram.com/p/BN-1i1zAuAm/

https://www.instagram.com/p/BQ5YsJbj1dP/

Taška má obdélníkový nebo lichoběžníkový tvar se dvěma praktickými úchyty střední délky, což umožňuje přenášení v ruce i ramene. Klasický model je dodáván s otevřenou horní částí, nebo na magnet, ale existují možnosti i se zipem.

Kdy a co na sebe: tote je určen pro přepravu spousty věcí, takže můžete jít s ní jak nakupovat tak i do kanceláře. Tote bag vypadá skvěle s botami na rovné podrážce nebo širokém podpatku. Ale s klasickými lodičkami na jehlách nosit takovou tašku není vhodné.

Jak si vybrat: pokud jdete do práce častěji než nákupy, vybrat model střední velikosti (aby se do ní vešly listy papíru formátu A4, notebook), v neutrální barvě z kůže nebo kvalitní náhrady.

 

Business taška

https://www.instagram.com/p/BPsrwuHByhW/

https://www.instagram.com/p/7lUA1BihDz/

Dámská pevná taška přísným designem se stabilním dnem, se dvěmi nepříliš dlouhými uchy, zipem a minimálním dekorem.

Kdy a co na sebe: libovolné akce, které jsou spojeny s prací prováděných v průběhu dne se neobejde bez business tašky. Rukojeť kabelky při nošení musí být buď v dlani nebo na paži ohnuté v lokti. Nenoste business tašku na rameni, a to i v případě, že model předpokládá existenci dlouhého pásu.

Jak si vybrat: model by měl být zvolen tak, aby do tašky bylo možné umístit spoustu věcí, ale nevypadala objemně.

 

Večerní taška

https://www.instagram.com/p/BTLkZbtgEOM/

https://www.instagram.com/p/BJ0w9d8Dwvc/

Malá pevná kabelka, které se nosí v ruce.

Kdy a co na sebe: taková kabelka by měla doplnit vzhled, když jdete na koktejl nebo máte večerní šaty. Čím víc extravagantní oblečení, tím opatrnější by měl být design kabelky, a obráceně.

Jak si vybrat: do večerní kabelky je třeba umístit peníze (kartu) a doklady bez peněženky, rtěnky, klíče. Nic víc. Je lepší, aby barva odpovídá barvě šperkům a doplňků, takže pokud radí a častěji nosíte zlato, nekupujte kabelku s ocelovou sponou.

 

Weekender

https://www.instagram.com/p/BRCtj8mgZtH/

https://www.instagram.com/p/BRChJqeFc3S/

Multifunkční taška střední nebo velké velikosti určitého tvaru, připomínající ležící bečku, má rovné a stabilní dno. Její hlavní rozdíl od sportovních a cestovních tašek – elegance.

Kdy a co na sebe: Tato taška je nezbytná pro cestování na krátké vzdálenosti, procházky v parku, a to zejména s dětmi, nebo jít nakupovat. Můžete nosit s jakýmkoli oblečení pro volný čas, s výjimkou dlouhých širokých sukní a letních dlouhých šatů. Boty, je nejlepší zvolit něco bez podpatku případně na platformě nebo širokém podpatku ovšem neměly by být příliš elegantní.

Jak si vybrat: při nákupu této tašky je lepší nešetřit a koupit kvalitní věc z odolného materiálu s přímými švy a pohodlnými držadly. Také myslete na to, že všechny nedostatky jsou vždy vidět, protože vzhledem k velikosti weekender vždy přitahuje pozornost.

 

Účelem výše uvedených tipů – usnadnit výběr další kabelky, která ve skutečnosti bude přínosem, a ne jen zabírat místo ve skříni. Ale pokud potřebujete ke štěstí je 3krát více tašek, nebo naopak, jedena je dost, neomezujeme se, protože každý z nás je jedinečný, a pravidla jsou proto aby se porušovala.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru