OurLive

12 pravd o plánování těhotenství, které by měl vědět každý

Pokud jste se rozhodli připravit se pro početí dítěte s veškerou odpovědností, ale nevíte, kde začít, posbírala jsem pro vás několik tipů, jak zvýšit šance na úspěch.

Mějte na paměti, že ideální je, aby změny v životním stylu začali šest měsíců před plánovanou dobou početí. Není-li to možné, začněte se připravovat nejméně měsíc předem.

 

 • Připravujte se ve dvou

Zdraví mužů v plánovacím období početí je stejně důležitá jako u ženy. Spermie zrají po dobu 3 měsíců, takže je nejlepší, aby se minimalizoval vliv nepříznivých faktorů v tomto období (infekce, stres, zlozvyky).

 

 • Mějte přehled o cyklu, ale nežijte podle přesně stanovených plánu.

Nezapomeňte, že nejdůležitější je den před ovulací. Ale následovat vice svým pocitům a smyslům, ne kalendáři. Pokud jsou okamžiky vaší intimity budou vázány na kalendář, budete nervózní, budete cítit celou tíhu odpovědnosti, a to může snížit šance na početí.

 

 • Přestat kouřit a pít alkohol.

Každý cigareta vykouřená mužem za den snižuje pohyblivost spermií.

Pokud jde o ženy, kouření negativně ovlivňuje schopnosti ovulace. V případě kouření v době těhotenství, může to vést k malformací plodu. Také je lepší snížit příjem kofeinu.

 

 • Cvičení.

Fyzická aktivita přispívá k posílení organismu a zlepšují krevní oběh. Turistika, fitness posílí celkový zdravotní stav a zvyšuje šance na otěhotnění.

Ale nepřehánějte to: nadměrná fyzická aktivita může negativně ovlivnit váší hormonální rovnováhu a ovulaci.

 

 • Dávejte pozor na vedlejší účinky léků.

Pokud plánujete těhotenství chcete vzít nějaké léky, poraďte se nejprve se svým lékařem. Antibiotika, léky proti bolesti a některé další léky mohou mít vliv na plodnost obou pohlaví.

 

 • Hlídat svou váhu.

Hladina pohlavních hormonů je přímo úměrná hmotnosti. Z tohoto důvodu,  je dobré přívést ji zpět k normálu. Dokonce 10-14% nadváhy snižuje ženské šance na otěhotnění. Upravte svůj jídelníček: upřednostněte především přírodní produkty.

 

 • Muži by se měli vyhnout vaně i sauně.

Nejpříjemnější teplota pro vývoj spermií – 34-36 stupňů. Takže je nezbytné aby muži v plánovacím období zabránili přehřátí: Nechoďte do lázní, nedopřávejte si horkou koupel.

 

 • Buďte opatrní s kočkami.

Kočky, a to i ty domácí, jsou často nositeli toxoplazmózy, což je velmi nebezpečné pro těhotné ženy. Je lepší, aby se zabránilo kontaktu s nimi při plánování těhotenství a brzy po termínů.

 

 • Vyhnout se chemikáliím.

Pokud je to možné, vyhněte se toxické látky (umělá sladidla) a chemické látky (všeho druhu rozpouštědla a pesticidy). A také si uvědomte, že mnoho čisticích prostředků pro domácnosti jsou klasifikovány jako toxické.

 

 • Navštívit lékaře a zubaře.

Kromě toho že lékař vás může odeslat na odběry, pomůže vám také vybrat vitamíny, které jsou nezbytné pro vás. Návštěva zubaře budou také užitečné v případě, že je potřeba nějaké léčba, je lepší jí absolvovat před těhotenstvím.

 

 • Nestyďte se poradit s gynekologem.

Někdy, vzhledem k anatomické nebo fyziologické vlastnosti ženy je pro spermie obtížné se dostat do dělohy. Takže byste se měli zeptat lékaře, který vám pomůže v tomto případě.

 

 • Někdy je lepší změnit polohu.

Věnujte zvláštní pozornost podpoře organismu.

Nezapomeňte nastavit svůj reprodukční systém požadovaným způsobem. To pomůžou různé doplňky, které obnovuje funkčnost ženského reprodukčního systému a udržují ho na přirozené úrovni, což zvyšuje šance na početí a narození zdravého dítěte.

 

Ti, kteří chtějí přijet do plánují těhotenství zodpovědně a správně, je důležité si uvědomit, že dříve, než začnete nějaké doplňky a léky užívat měli  by jste se poradit s lékařem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru