OurLive

Cesta k kudrnatým vlasům: začínám s Curling girl method

Většinu svého života jsem se snažila svými vlnami a kudrlinkami něco dělat – často je rovnala žehličkou, foukala na rovno, prostě jsem nevěděla, co s nimi. Zdánlivě hladké a rovné vlasy byly vždy pouze dočasným výsledkem návštěvy kadeřníka. Ostatní dny byly spíše zklamáním. Před dvěma nebo třemi lety jsem však začala častěji narážet na blogy dívek s kudrnatými vlasy, a najednou jsem si uvědomila, že přirozenost je stále více „in“. Tak začíná moje cesta s Curling Girl Method.

O metodě:

Curling Girl Method (Metoda Kudrnaté Dívky) přináší revoluci v péči o kudrnaté vlasy. Není to jen o tom, jak správně mýt a sušit vlasy; je to o změně celkového postoj k našim kudrlinkám. Cílem této metody je dosáhnout přirozené krásy a zdraví vlasů bez zbytečného poškozování. Začíná to respektem k vlastním vlasům a jejich přirozenému tvaru. A hlavním bodem je NEČESAT!

Způsob mytí vlasů a výběr přípravku:

Prvním krokem na cestě ke krásným kudrlinkám je změna způsobu, jakým myjeme vlasy. Curling Girl Method zdůrazňuje používání šetrných šamponů a kondicionérů bez sulfátů, což pomáhá udržovat vlasy hydratované a podporuje jejich přirozený tvar. Vybrat správné produkty je klíčem k úspěchu, a tak je dobré hledat ty, které poskytují optimální péči bez zbytečných chemikálií. Především se doporučují přípravky bez sulfátů a bez silikonů. Ale mít doma nějaký šampon s třeba hořčíkovým sulfátem je fajn, pro případ, že potřebujete smýt po večírku hodně stylingu.

Jak správně sušit vlasy:

Dalším klíčovým prvkem této metody je zamezení používání horkých nástrojů na vlasy. Místo toho jsem se začala spoléhat na volné sušení nebo jsem vlasy sušila s difuzérem. Je to proces, který vyžaduje trpělivost a péči, ale výsledky stojí za to. Sušení vlasů je nesmírně důležité pro dosažení optimálních výsledků s Curling Girl Method. Dalším z nich je sušení vlasů pomocí turbanu z mikrovlákna. Tento nádherně lehký materiál je jemný k vlasům a přitom účinně odstraňuje přebytečnou vlhkost. Po umytí vlasů jednoduše vložím vlasy do turbanu a nechám jej absorbovat vlhkost, což minimalizuje tření a snižuje riziko poškození vlasů. Výsledek je rychlejší sušení. Asi po 10-15 minutách pak vlasy buď dosuším fénem s difuzérem nebo nechám uschnout.

Závěrem:

Po několika týdnech následování Curling Girl Method jsem začala vidět změny ve struktuře svých vlasů. Kudrlinky postupně získávají svůj přirozený tvar a zdají se být zdravější. Ačkoliv je to teprve začátek, jsem spokojená s tím, jak se moje vlasy postupně regenerují.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru