OurLive

Jaký balzám na rty?

K napsaní tohoto článku mě přivedlo setkaní s jednou slečnou v prodejně DM. Slečna chvíli vybírala oleje a po nějaké době, když vybírám olej za mnou přišla a aby mi pověděla, že je to sice super kokosový olej ale na celé tělo je hodně drahý a rychle se spotřebuje. Tak sem jí řekla, že je to sice hezké ale nemyslím si, že se jedná o drahý výrobek. Ale především si jej pořizuju pro zábaly na rty. Slečna na mě zůstala koukat a s hláškou „Cože?! Na rty…“ se otočila a odešla.

Doma sem chvíli přemýšlela vlastně celkově o péči o sebe holek. A rozhodla jsem se vydat víc článku vyloženě o péči, o naší pokožku. Pro začátek zábaly obecně jsou perfektní věc. A o nich určitě ještě budu psát.

Každá žena/dívka chce mít určitě krásné jemné rty a ne suché a popraskané. Skvělým pomocníkem je samozřejmě balzám na rty.

Jaký balzám na rty?

Mě se velice osvědčilo Labello mám rada především jahodové nebo třešňové, a to i z toho důvodu že barví. A vlastně Labello používám asi od základní školy, takže se mi i hodně těžko mění. Ale musím upozornit, že jejich třpytivé série hodně sušili rty.

Také od EOS není špatný balzám ale i přes doporučení všech známých a přátel jsem se pak vrátila k Labellu.

Balzám od značky Alverde v drogerii dm je skvělý hezky voní a pocitově dobře hydratuje rty.

A jak že vlastně vybrat ten ideální balzám pro sebe?

Asi nejlepší způsob, jak vybrat balzám na rty je zkusit koupit si a vyzkoušet jich třeba 5 klidně. Samozřejmě balzámy na rty od značky Dizao jsou asi jedničkou vůbec ale hodně těžko se zhaní v česku.

Při vlastním testování balzámu je hodně důležité pokud si nejste jista jestli je to dobře nebo to muže byt lepší určitě vydržte alespoň 14 dni nebo měsíc u daného výrobku (pokud na něj nemate alergickou reakci).

Na zimu asi nejvíc doporučuji balzám od značky Neutrogena opravdu se vyplatí. Je vyroben do chladného počasí a i když zanechává u těch zimních verzí bíle rty opravdu funguje, na hory to určitě nevadí případně jej můžete přetřít leskem aby dosáhnou hezčího výsledku.

Zábaly na rty

Je to vlastně velice jednoduchá můžete vzít svůj oblíbený balzám nebo perfektní je zázračný kelímek od oriflame. Ale ja si oblíbila zábaly z kokosového oleje. Protože si myslím, že rty jsou celkově hodně citlivé vybrala jsem bio olej od značky Purity Vision.

Postup je neuvěřitelně jednoduchý:

  • Natřete balzám, krém nebo olej silnější vrstvou na rty.
  • Vezměte kousek potravinářské folie a dejte ji na rty.
  • Nechte 15 minut působit.
  • Poté odstraňte folii a rozetřete zbytek balzámu po rtech.

Doporučuji folii přikládat na rty s pootevřenou pusou.

A opakovat jednou až dvakrát týdně, při tom večer běžně namazat kokosovým olejem nebo nečím mastnějším před spaním.

Tip na zimu (a ne jen na zimu): skvělou věci na rty je vazelína. Prodává se primo vazelína na rty nebo krém v plastové tubě a vymačkává se.  Velice doporučuji nosit v kabelce pořád, jestli cítím že mam suché ruce používám toto malé balení na ruce. Je pravda že poslední dobou jsem to už dlouho neviděla v obchodě. I když potkala sem v dm drogerii od jejich značky Balea a nedoporučuji, tato vazelína má natolik nepříjemnou vůní, a s tím se nedá jít mezi lidi. Mezi tím co se mi nedaří to najit nosím ted v kabelce zázračný kelímek od oriflame.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru