OurLive

Jak zhubnout – ověřené tipy na hubnutí

Blíží se plavková sezona a s ní touha být fit a krásnější. Hubnutí je téma, kterým se v dnešní době zabývá mnoho lidí. Nicméně, většina z nich se ocitá v začarovaném kruhu diet a jojo efektu, což může být frustrující a neúčinné. Protože, jak víme, diety nefungují!

Naštěstí existují ověřené tipy na hubnutí, které ti mohou pomoci dosáhnout tvých cílů. Klíčové je začít uvnitř – v hlavě. Pokud chceš zhubnout, musíš se zaměřit nejen na svou stravu, ale také na svůj celkový životní styl.

Zde jsou některé tipy na hubnutí:

 1. Začni tím, že si stanovíš realistické cíle. Zhubnout není snadné a chce to čas, trpělivost a disciplínu.
 2. Zkus se soustředit na zdravou a vyváženou stravu. Snaž se jíst více zeleniny a sem tam přidat ovoce, celozrnné produkty a bílkoviny. Zároveň se vyhni průmyslově zpracovaným potravinám a rychlému občerstvení.
 3. Pravidelně cvič. Cvičení může pomoci spálit kalorie a zlepšit tvůj metabolismus. Zkus začít s mírnou fyzickou aktivitou, jako je procházka nebo jízda na kole, a postupně zvyšuj intenzitu.
 4. Pitný režim je opravdu důležitý. Vodu pij pravidelně a dostatečně.
 5. Zkus najít podporu v rodině nebo mezi přáteli. Podpora lidí kolem tebe může být důležitá při dosahování tvých cílů a motivovat tě.

Pamatuj, že hubnutí není snadný proces a vyžaduje trpělivost a pevnou vůli. Pokud však budeš dodržovat zdravý životní styl, můžeš dosáhnout svých cílů a získat zdravější a štíhlejší tělo.

Jídelníček na hubnutí

Pro mnoho lidí může být tvorba jídelníčku na hubnutí složitým úkolem. Nicméně je důležité si uvědomit, že vyvážená strava zahrnující dostatečné množství bílkovin, tuků i sacharidů může pomoci při snižování váhy. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, a následující tipy ti mohou pomoci:

 • Zkus se soustředit na zdravou a vyváženou stravu. Snaž se jíst více zeleniny a sem tam přidat ovoce, celozrnné produkty a bílkoviny. Zároveň se vyhni průmyslově zpracovaným potravinám a rychlému občerstvení.
 • Snaž se jíst jen 3 jídla denně. Zádné malé svačinky ale opravdu tři plnocecé jídla.
 • Vyřaď sladké nápoje. Tyto nápoje mohou být velmi kalorické a mohou přispět k přibývání na váze.
 • Zkus vařit doma více jídel a omezit jídlo z fastfoodů nebo restaurací. Vaření doma ti umožní mít kontrolu nad přísadami a množstvím jídla, které jíš.

Co jíst při hubnutí

Jistě tě již nebude překvapovat, že bílkoviny jsou pro hubnutí klíčové. Je ale také důležité nezapomínat na zdravé tuky. Mnoho výživových poradců a celkově lidí se stále domnívá, že tuky by měly být při snižování váhy vyloučeny z jídelníčku. Nicméně výzkumy a praxe ukazují, že toto tvrzení je již dávno mýtem. Bez zdravých tuků se totiž v našem těle nemohou vstřebávat důležité mikronutrienty a vitamíny rozpustné v tucích.

Kromě toho se doporučuje přibližovat se k paleo stravování, tedy konzumovat hlavně potraviny, které byly k dispozici v době, kdy se člověk začal vyvíjet jako druh. Patří sem například zelenina, ovoce, ořechy a semena, maso a ryby. Tyto potraviny obsahují množství důležitých živin a jsou velmi vhodné pro hubnutí.

Jak rychle zhubnout

Rychlé hubnutí není všeobecně vubec zdravé, Ovšem kila jsou rychle dolu pokud se vyřadí především jednoduché sacharidy a celkově nezdravé potraviny. Pokud chceš rychle zhubnout a zároveň si zachovat zdraví, můžeš se držet následujících tipů:

 • Vyřaď nezdravé potraviny z jídelníčku. Namísto sladkostí a fast foodů si dej více zeleniny, ovoce, celozrnných výrobků a bílkovinových potravin.
 • Konzumuj více vlákniny, která ti pomůže udržet pocit sytosti a zamezit přejídání. Vláknina se nachází v celozrnných produktech, luštěninách, zelenině a ovoci.
 • Dostatek spánku a snížení stresu ti může pomoci snížit hladinu stresového hormonu kortizolu, což může vést k menšímu ukládání tuků na břiše.
 • Kromě cvičení je důležité zvyšovat celkovou fyzickou aktivitu. Místo sedavé práce na počítači můžeš například zkusit chodit po kanceláři, místo výtahu použít schody nebo se projít v pauzách.
 • Ujisti se, že piješ dostatek vody. Někdy se zdá, že máš hlad, ale ve skutečnosti jsi jenom žíznivá.

I když výsledky nebudou tak rychlé jako při extrémních dietách, udržitelnější a zdravější přístup k hubnutí může být dlouhodobě úspěšný a může vést k trvalé změně životního stylu.

Kdy a jak často pít protein při hubnutí

Bílkoviny jsou zásadním makronutrientem našeho jídelníčku, který ovlivňuje nejen rychlost hubnutí, ale i vývoj našeho těla. Pokud chceš nabírat svalovou hmotu, musíš dbát na dostatečný přísun bílkovin, ale zároveň mohou pomoci oddálit pocit hladu. Důležité je také, že bílkoviny jsou stavebním kamenem našich hormonů a aminokyselin jsou základními prvky pro obnovu našeho organismu.

Kdy pít protein při hubnutí? Doporučuje se konzumovat bílkoviny během celého dne, aby byl zajištěn dostatečný přísun aminokyselin do těla. Ideální je začít den snídaní bohatou na bílkoviny, například omeletou se zeleninou nebo proteinovým nápojem. Během dne pak můžeš jíst bílkoviny v podobě ryb, kuřecího masa, tofu či luštěnin.

Je také důležité dbát na to, aby byl protein konzumován pravidelně a v dostatečném množství. Doporučuje se konzumovat minimálně 1,2 g bílkovin na kilogram netučné tělesné hmotnosti denně. I když je podle mě rozhodně lepsí se řídit velikostí pěsti. Pokud trénuješ, může být potřeba přidat další množství bílkovin, aby se tělo dokázalo správně regenerovat po náročném tréninku.

Často se volí proteinové nápoje jako doplněk stravy. Tyto nápoje jsou snadno stravitelné a mohou být skvělou volbou pro ty, které mají problémy s trávením bílkovin z jiných zdrojů, nebo zrovna nestíhají se pořádně najíst. ( To je můj případ, ale ne častý. Tak dvakrát až třikrát do měsíce pokud nestíham si nachystat plnocené jídlo volim protein.)

Ale je třeba mít na paměti že protein v mase bude přínosnější nez odměrka v prášku. Tam kde můžeš, vyber si spíše potraviny bohaté na bílkoviny.

Jak zhubnout břicho

I když je pravda, že naše tělo je postavené tak, že jednu partii hubnou nelze, existují správná cvičení, která se zaměřují na zpevnění v oblasti břicha. Tyto cviky mohou být ideálně doplněny zdravou stravou, která pomůže urychlit proces hubnutí a snížení tukové vrstvy na břiše. Pokud tě trápí vypouklé břicho, nezoufej. Existuje řešení, které spočívá v posilování a cvičení, aby se dosáhlo požadovaného výsledku. Stačí se držet správného tréninkového plánu a stravy, a brzy se budeš moci radovat z plochého břicha.

Prášky na hubnutí

I když zázračný prášek na hubnutí neexistuje, může být cestou ke zdravému tělu odstranění mikronutrientových deficitů. Navíc, rezervací zdarma konzultace se mnou, mohu nabídnout své služby, kde se nezaměřuji jen na jídelníček, ale také motivuji své klienty k pravidelnému pohybu. Pomáhám vytvářet nová neuronová spojení v mozku a odstraňovat mikronutrientové deficity, což vede k rychlejšímu dosažení vysněné fit a zdravé postavy. Kontaktuj mě pro více informací nebo abychom mohly začít spolupracovat na tvém zdraví a cílech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru