OurLive

Seriály květen 2023

Protože jsem sama nestíhala na nic koukat, tak jsem vlastně ani nevytvářela pro tebe seznamy. Ale teď v květnu vyjdou takové novinky, kolem kterých se prostě nedá projít. Navíc nás čekají dva postapy a to je můj nejoblíbenější žánr. Článek o těchto novinkách od začátku roku také připravím a určitě sem pak přidám odkaz.

Tak začneme právě těmi seriály, na které se těším nejvíc.

Silo

5. května


Po globální katastrofě se lidé schovali do bunkru. Žijí tam už tak dlouho, že si nikdo ani nepamatuje, co se vlastně stalo a proč není zemský povrch vhodný pro život. A ani kdo vlastně bunkr vytvořil. Zásadní pravidlo zní, nikdy nevycházet na povrch, přitom za porušení tohoto pravidla lidi vyhání z bunkru právě na povrch planety. Společnost vytvořila přísná pravidla pro soužití pod zemí a samozřejmě nerovnost v blahobytu různých skupin. Hlavní hrdinové snímku ovšem začínají podezřívat, že obrázky z povrchu, které vidí, nejsou reálné.

Black Knight

12. května

Čím dál víc jsou opravdu skvěle udělané i korejské projekty, které ani trochu neustupují těm hollywoodským. V roce 2071 se nacházet na povrchu planety je téměř nemožné kvůli znečištěnému ovzduší a jeho následkům. Seriál nás přenese do alternativní reality, kde lidstvo nevěnovalo pozornost problému: vzduch je tak znečištěný, že všichni prostě sedí doma a jediným žádaným povoláním se stává práce kurýra. Ti se musí nejen doručovat zboží, ale také chránit před životním prostředím a zločinci, kteří pravidelně útočí na speciálních krabicích a taškách.

Class of ’09

10. května

Minimálně nápad na seriál je opravdu dobrý, ale jestli se na něj budu dívat, to já ještě nevím (málo času vede k mnohem zodpovědnějšímu výběru, na co se budu dívat). Příběh spočívá v tom, že rozvoj technologií, a především umělé inteligence, se jako v každém takovém sci-fi snímku nebude vyvíjet dobře pro lidstvo. Ovšem příběh je z pohledu třídy FBI, která je složena z obyčejných lidí různých profesí.

American Born Chinese

24. května

A jeden snímek z produkce Disney+, sice je zaměřený spíše na teenagery, ale jako odlehčující podívání po únavném dni může být zajímavým zpestřením. Student střední školy asijského původu žije svůj běžný život, než do školy začne chodit nový spolužák, který je také z Číny. Později zjišťuje, ale že nový spolužák je z jiného vesmíru a chce zachránit tento svět.

Platonic

24. května

Opravdu jednoduchá komedie s skvělým hereckým obsazením. O dvou přátelích a jejich vztahu. Apple TV se poslední dobou celkem daří dělat zajímavé seriály, a navíc komedie jim docela jdou, takže na nějaké deštivé večery nebo po náročném dni může mít taková komedie na člověka pozitivní vliv.

FUBAR

25. května

Arnold Schwarzenegger se vrací na plátna. Zahraje si bývalého agenta FBI, který je dávno v důchodu, ale vedení ho prosí jít ještě na jeden úkol a zachránit jiného agenta.

Chcete at vám novinky neutečou tak mě sledujte na instagramu a urcitě nepropásnete nové seriály.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru