OurLive

Nová minimalistická péče o pleť

Já vím že mi články vychází čím dál míň. Musím uznat, že nedostatek spánku i času a také moje škola mě přimělo najít rychlé a efektivní způsoby péče o pleť. Což potvrzuje že všechno je k něčemu dobré.

Moje nová peče o pleť je nejen rychlá, ale obsahuje minimum produktů a tím vychází i na docela rozumné peníze. Hlavní je vybrat správné produkty péče. Minimalistická péče o pleť je také výhodou při cestách i co se doby spotřeby produktů týče. A má to svoje plusy tím, že produktu je málo opravdu se dá na nich moc nešetřit. Upřednostnit opravdu kvalitní výrobky.

Ráno

Pokud nepoužívám žádnou noční masku ráno stačí umýt obličej jen vodou a pak natřít pleť ideálně hydratačním krémem. Nikdy nezapomínej, že pokožku je třeba hydratovat zevnitř i z venku takže pít hodně vody je základ.

Večer

Pokud jsem nalíčená tak první umývám pokožku odličovacím olejem, pak používám pěnu a nakonec toner. A pokud jsem celý den strávila doma tak jen pěnu na obličej a toner. Večer se krémem nemažu. Podle mojí dermatoložky spíše póry ucpává, než pomáhá, takže pokud je třeba hydratovat nebo procházet nějaký pečující kurz. Je lepší vybírat gelové struktury, a ještě lepe je použití séra, které má mnohem jemnější strukturu. Protože v noci probíhá hlavně detoxikace organizmu a část toxinů vychází z těla potem, proto je dobré mít volné póry, aby se mohla pokožka sama čistit.

Závěrem

Mě v tuto chvíli peče maximálně vyhovuje v tu nemoc dlouhou chvíli volného času tak stíhám i malou rozcvičku face jógy což je super.

Také bych ti chtěla připomenout, že péče o pleť by neměla být náročným úkolem, ale měla by být součástí našeho každodenního života, a dodat nám pocit relaxace a zvednou serotonin. (Jeden z hormonů štěstí. Z něj se také tvoří melatonin, který odpovídá za kvalitu spánku a snižuje kortizol v těle.)

Připravila jsem dnes pro tebe malý tahák se škodlivými ingrediencemi, kterých je třeba se v kosmetice vyhnout.

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Přejít nahoru