OurLive

Revize šatníku

Uklidit šatník jednou za čas se opravdu vyplatí. Díky tomu vám to usnadní výběr oblečení především ráno když potřebujete vybrat co na sebe.

První krok – roztridit věcí

Pokud máte v šatníku pomíchané letní jarní zimní i podzimní věci rozdělte je na letní a zimní. Sama třídím na zimu a podzim a pak léto a jaro. Ale shovavám jen zvlášť zimní a zvlášť letní jinak vždy mě ve skříni visí jaro a podzim. K tomu se pak podle období přidává buď letní nebo zimní oblečení. Z důvodu úložného prostoru i něho pohodlí a nepotřebuju třeba svetry na každou sezónu

Jako druhý krok – revize věci

Vezme do ruky každou věc a podívejte se na to v jakém je stavu. Pokud už věc není úplně hezká zažmolkované nebo s flekem co nejde vyprat příč s ní nebo to zkuste hned řešit použít odstraňovač skvrn nebo odnést do čistírny. Vezměte odžmolkovač a přejeděte s ním svetr ale pokud vás napadá že až někdy až budete mít cestu budete to řešit. Upřímně se nad tím zamyslete vážně to budete řešit nebo je vám jen líto to vyhodit? Z mé zkušenosti se k tomu nikdy nedokopu abych šla do čistírny třeba s tričkem a s cenou čistírny je lepší si koupit nové.

Krok tři – kombinovatelbost věci

Už jste vytřídili věci co už nevypadají úplně nejlíp teď je dobré rozdělit věci na vrchy a spodní části oblečení. Potom rozhoďte které věci se k sobě hodí. A klidně kombinace na sobě vyzkoušejte. Velice doporučuji vámi vytvořené outfity vyfotíte je ideálně do telefonu. Mám v telefonu aplikací do které takové fotky ukládám. Může vám to ušetřit čas při vybírání oblečení

V tomto procesu možná narazíte na to že nemáte žádné obyčejné bílé tričko a hned si jej napište na seznam. Často se také stává že máte to oblíbené tílko ale nehodí se vám k němu žádná sukně a zjistíte že vám třeba chybí áčková sukně tak s tím také hned na seznam.

Můj rituál

Já pokaždé když je čas vytahovat letní věci a schovávat zimní dělám revizi šatníku. Věci co jdou schovat probírán na to jak vypadají a schovavam jen ty co si za rok obleču a také vyhazují věci co jsem za poslední dva roky neoblékala ani jednou. Což se ovšem netýká večerních šatů a plesových šatů. A při vybalování věci sepisuji věci co mě chybí nejčastěji to jsou trička a punčochy. Což neznamená že vás to pokaždé musí stát balík.

Bonus

Takovým způsobem vám vzniká seznam věcí které opravdu potřebujete což vám usnadní nákupy. Navíc budete vědět co potřebujete, třeba k tomu třetímu outfitu by se vám hodila béžová šála na konci sezóny jsou velké slevy a základní věci které nejsou trendové se dají koupit i v outletech což vám také pomůže něco málo ušetřit a méně zatížit rozpočet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru