OurLive

Robotický vysavač Concept RoboCross recenze

Tolik dotazů na Instagramu po publikaci stories a mým novým přírůstkem do domácnosti jsem se rozhodla se s tebou podělit o zkušenost s robotickým vysavačem. Výběr byl dlouhý a relativně náročný viděla jsem nekonečné množství recenzí a ve finále se rozhodla zastavit se u tří typů. iRobot ale drahý a nemyje nebo myje zase není chytrý, takže ten vypadl relativně rychle. Pak byl ještě xiaomi a concept. 

Můj výběr vyhrál concept protože měl vyměňovací hlavice, co sbírají bordel a je možné vybrat bez kartáčů. Velice důležitý parametr, pokud žije v domě dlouhosrsté zvíře. A tak co si budeme nalhávat cena byla také celkem důležitým parametrem Concept RoboCross VR3110 je za celkem slušné peníze. 

První dojem z Concept RoboCross VR3110

Musím říct, že první párování bylo zbytečně náročné, a nakonec neproběhlo muselo se dokončit druhým telefonem. (A prý je to celkem běžná praxe.) První maturování z mapou bylo taky celkem k pobavení ale dalo se to. Pak už to bylo mnohem jednodušší, když jsem si na vysavač zvykla i na jeho ovládání v mobilu. První mytí i vysávání perfektní.

Po půl roce

No vlastně bylo to už asi po měsíci nádobka na vodu začala špatně pouštět vodu prostě podlahu nemyje a tečka. To bych řekla, že je celkem nedomyšlené vytvořit vysavač s mopem a vědět že mop je spíš na okrasu. Konec světa to sice není ale vědět to předtím koupím variantu s dávkováním vody možná by to bylo lepší. Jenže to nikdo nepsal, že celá ta nádobka na vodu je mechanická a funguje sotva na kachličkách a na linu moc ne. Ale žít se s tím dá, prostě pokud je větší místnost je třeba ručně sundat hadr a namočit dvakrát a pokud je místnost menší tak stačí jednou. Takže jako jo šetří čas a to je fajn ale pustit ho a třeba jit na zahradu nehrozí je třeba pořád kontrolovat jestli hadr není suchy.

Ale aby to neznělo tak negativně vysavač je fajn pomocník a rozhodně mě usnadnil život. Když jsem doma zapnu ho a sbírám prádlo myju uklízím nádobí a průběžně ho zastavuji a namáčím ten hadřík. A také rovnám rožky protože pri nerovnosti se zohýbyjí konce.

Krásná představa mnohých, že si pořídí takového robota a už nikdy nevytáhnou ani vysavač ani hadr je trochu milná. Právě kvůli kulatému tvaru do rohu se nedostane a rozhodně ho nevytře a celý ten proces je spis sbírání nepořádku než opravdový úklid. Ale je velice fajn omezit vytírání a vysávání, protože aspoň nějak to funguje.

Závěrem

Jsem strašně ráda že vysavač Concept RoboCross VR3110. Ale kdybych dnes vybírala vzala bych variantu, která umí dávkovat vodu i když jestli se nad tím pořádně zamyslet možná ne. Viděla jsem od značky eta a ta nádobka se pořád zanáší a ve finále taky tak funguje, že je třeba namáčet hadr aby z toho něco bylo. Takže bych se nově asi dlouho rozhodovala a je velice pravděpodobné že bych jej vybrala znovu pro velkou nádobu na odpad.

Ale pokud ho pustit jen vysát a za ním vytřít mopem parádně šetří jak čas tak i energii navíc to bude čisté a ne jen vytřené.

Také máme doma dlouhosrstého psa a dva polodomací kočky které chodí dovnitř a ven jak chtějí takže dvakrát týdně puštěný robotický vysavač je k nezaplacení a třikrát na jaro a na podzim.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru