OurLive

Seriály duben 2022

I když v dubnu nevychází žádné super novinky výběr je docela slušný, a navíc vychází pět seriálu pro ženy v jednom měsíci 2022 Což je opravdu chvályhodné. Také se muže těšit na tři seriály s cílovkou sice na mladistvé ale je tam i sci-fi i fantasty a také školní drama. Také jeden detektivní seriál z produkce Apple TV.

Swimming with Sharks

Roku

Seriál má opravdu dobré obsazení takže ale mě první dli nijak silně nezatáhl do děje. Ale nemyslím si že je špatný možná to chce víc než jeden díl vidět aby mě seriál pohltil.

Děj je kolem Joyce, šéfa velkého filmového studia, kde je téměř každý člen týmu obratným manipulátorem a intrikánem. Někteří, zbavení výše uvedených vlastností, jsou prostě darebáci, kteří jsou připraveni dosáhnout úspěchu těmi nejšpinavějšími způsoby a využívat skromnější a mírumilovnější postavy pro svůj vlastní prospěch. Členka týmu Lou se velmi rychle učí z toho, co vidí. Pro ně, milá a příjemná slečna, se brzy promění ve skutečné ztělesnění zla, které do tohoto světa a do jejího pracovního prostoru vnese temnotu.

Slow Horses

Apple TV

I když sama moc nemám rada krimi tohoto stylu ale s kvalitnou Apple TV jsem se rozhodla udělat výjimku navíc herecké obsazení rozhodně stojí za to. Projekt přistupuje k problematice práce špionů ze zcela nové perspektivy. Hrdiny tohoto příběhu jsou zástupci britské tajné organizace kontrarozvědky. Hlavní hrdinové jsou podřízeni nesnesitelnému šéfovi, kterému se vždy všechno znelíbí. Jackson Lam není snadný člověk, ale musí se s ním počítat. Hlavní hrdinové jsou nuceni pracovat po celém světě, každý den jezdí do různých částí naší planety. Samozřejmě to pro ně není jednoduché. Špionáž je choulostivá záležitost a k její organizaci je třeba přistupovat se zvláštní odpovědností. Navíc seriál je i komediální takže je rozhodně vhodný na smutný deštivý den.

Roar

Apple TV

Feministický seriál, kde každý díl výpravní příběh jedné ženy natočeny ve stylu Black Mirror. Slibuje jak náročné díly, tak i díly s humorem. Osobně se na první díl moc těším.

The Baby

HBO

A jeden ze sci-fi i když asi spáše zaměřený na ženskou cílovku. Vypráví příběh o 38leté ženě, která nechce mít děti její život jí vyhovuje jaký je. A v jeden den jí do náruče doslova spadne batole. Ženě se nejen nedaří zbavit se od batolete ale navíc všichni co se dítěti nelíbí umírají.

The Man Who Fell to Earth

Showtime

Novinka, která je remakem populárního filmu minulého století, vyprávěl o mimozemšťanovi, který přiletěl na Zemi, aby našel vodu a dopravil ji na svou domovskou planetu která umírá. Projekt „Muž, který spadl na Zemi“ ve své nové reinkarnaci jde po vyšlapaných cestách, ale zároveň využívá originálních přístupů a zajímavých řešení. Autoři scénáře nabízejí ponořit se do živého a napínavého příběhu o tom, jak se cizinec snaží přežít v neobvyklých podmínkách, vžít se do reality těchto zemí a najít nový domov. Co se stane dál v tomto fascinujícím a vzrušujícím příběhu? Ale chtěla bych upozornit, že seriál je mnohem víc zaměřený na sociální vnímaní než na samotné sci.fi momenty což je podle mě škoda.

The Last Bus

Netflix

Jeden sci-fi pro mládež i když jsem neúplně pochopila, jestli se bude jednat o postapokalyptický nebo apokalyptický seriál ale rozhodně si ho nenechám ujít. Několik dětí se snaží přežit útok dronu kteří měli pomoc zachránit planetu ale obrátili se proti lidem.

The First Lady

Showtime

První dáma, z názvu asi samo osobě vyplívá, o čem bude nový seriál pro ženy. Ale myslím si, že bude rozhodně zajímavé podívat se na příběh žen které dokázali skloubit svoje zájmy s povinnostmi první dámy a kariérou svého muže.

Elite

Netflix

Populární španělský serál který je cílen na mladistvou cílovku ale experimenty o začlenění do škol (v tomto případe několika studentů z chudých rodin do elitní soukromé školy) mají vždy něco do sebe.

The Hardy Boys

Hulu

Fantasty seriál a dvou bratrech kteří vyšetřují záhadné věci  ve svém městečku se dočkal pokračování

The Flight Attendant

HBO

I když letuška asi neprosila pokračovaní tak je tady druhá řada kde tentokrát bude hlavní hrdinka pomáhat i CIA. Takže můžeme čekat další hodně zamotaný příběh tak snad se v něm scenáristi sami neztratí a bude to super seriál pro dlouhý večer.

Gaslit

A ještě jeden seriál pro ženy tentokrát s opravu skvělým hereckým obsazením takové hvězdy jsem ještě na seriálové scéně neviděli. Seriál je založen na skutečných událostech a vrací diváky do doby skandálu Watergate. Děj se odehrává v 72. roce minulého století. Těžištěm vyprávění je Martha Mitchell, která jako jedna z prvních nastolila problém spiknutí v politické sféře. Žena spustila divokou řetězovou reakci, která se změnila v největší pomlouvačnou kampaň proti Bílému domu v historii. V čele hnutí stál její manžel John Mitchell, který podobné útoky proti současné vládě aktivně podporoval. Mezitím bylo v hotelu Watergate zadrženo pět lidí, když nastavovali audiosystémy pro poslech a záznam rozhovorů, které se odehrávaly v sídle Demokratické strany McGovern. Spletité události vedly k rezignaci Richarda Nixona, tehdejšího prezidenta Spojených států.

Shining Girls

Apple TV

Seriál vypráví o osudu Kirby Mazrachi, ženy, která pracovala jako reportérka v Chicagu a stala se obětí brutálního útoku maniaka. Nyní se žena snaží vyrovnat se svou situací, dále žít, jako by se nic nestalo, a také chytit toho padoucha, aby se pomstila. Zapojena do práce se známým novinářem, který nečekaně objevil souvislost tohoto zločinu s případem před mnoha lety, ke kterému došlo v době Velké hospodářské krize. Líp seriál nepopíšu ale jedná se o sci-fi seriál pro ženy jen bych nerada k němu dala nějaký spoiler.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru