OurLive

Snídaně je opravdu důležitá nebo je to mýtus?

Snídaně je asi nejvíc diskutované téma, co se zdravého životního stylu týká. Najdeme obrovské mužství lidí ale i odporníku, kteří budou tvrdit že je třeba jíst do hodiny od probuzení.  Smutné tam je že to vlastně není zásadně ničím podložené.

Diabetici

Opravdu snídaní by neměli vynechávat diabetici. Tak jak se jedná o nejvíc rozšířené onemocnění metabolismu sacharidů v těle. U nich opravdu může nastat situace, kdy glukóza v krvi se sníží příliš nízko a mohli by i omdlít.

Lidé trpící obezitou 1 a 2 stupně

 V tomto případě jde hlavně o lidi kteří se snaží zhubnou a z opravdu veliké váhy. Tak jak jim správně nefunguje ani trávicí systém a ani ten hormonální.

Další

Dále existují lidé, kteří mají různé další onemocnění kdy je dobré tuto problematiku řešit u každého individuálně. Také se v těchto situacích dá zvážit chronický stres kdy také snídaně nemusí byt vůbec na škodu, ale musí být způsobem relaxace.

Co je snídaně

Pro běžného zdravého člověka se jedná o příjem jídla v dopoledních hodinách, takže sem úplně klidné můžeme zařadit i dřívější oběd, jestli je třeba. Moje snídaně je často něco mezi snídaní a obědem a muže to byt klidné i polévka. Musí se vždy jednat o plnohodnotný příjem: Na talíři by neměli chybět bílkoviny tuky sacharidy a vláknina.

Ale opravdu logicky jste se probudili, pokud člověk spal dobře a je zdravý měl by se probudit plný energie a teď vezme a tu energii pošle na trávení jídla není to trochu divé?

Historie

Teď se podívejme trochu do historie do neolitické revoluce člověk ani netušil že je možné snídat. V období lovce-sběrače lidé vstávali a šli hledat potravu, a to je největší část lidské evoluce. Ale cosi mi říká, že moc ani po neolitické revoluci moc lidí nemělo tu možnost vstát a z ledničky do sebe něco naházet. Teprve v posledních letech a existence supermarketů. Z toho plyne že na nacpaní do sebe všeho možného hned z raná nás evoluce nepřipravila.

Závěrem

Pokud nesnídáte je to v pořádku. A pokud máte nějaké onemocnění zajdete s tím za odporníkem. Pokud řešíte vaši stravu nebo problémy s tím spojené ráda vás uvidím u sebe na bezplatné konzultaci. Nebo ve svém telegramu kde od prosince začne 12 měsíční maraton budeme každý měsíc přidávat jeden návyk pro zdravý životní styl.

Snídaně je opravdu důležitá ale jedná se o jídlo v dopoledních hodinach.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru