OurLive

Společenské hry – Top 10 společenských her pro celou rodinu

Společenské hry umí změnit i ten nejnudnější večer v zábavný. Můžete zahrát společně s návštěvou. Do takové aktivity můžete zapojit i děti. Navíc většině dětí prospěje když se na chvíli dostanou od tabletů, mobilů či počítačů.

1. Jak nedostat infarkt

Společenské hry:  Jak nedostat infarkt je nová česká párty hra, ve které se zaručeně poznáte a ještě navíc poučíte. Hra je velmi interaktivní. Patří mezi společenské hry které si rádi zahrajete s přáteli.

Práce divoce soupeří o váš čas a trpělivost s domovem a rodinou. Následky nočního života, lenosti a dalších hříchů jen stěží vyvažuje špetka sportu a náhodné pokusy o správnou životosprávu. Do toho všeho navíc zuří nepředvídatelné drobné katastrofy, nepříjemnosti, oslavy a návštěvy příbuzných…. Poznáváte to? Ne, to není váš život, ale to, co zažijete v originální, úsměvné hře Infarkt, pojednávající o přežití v konzumní společnosti se všemi jejími nástrahami. Hlavní důraz hry je humor, interakce hráčů a nechybí trocha náhody. Na své si přijdou i příznivci strategičtějších her, kde „šikovnější“ hráč vyhrává. Hra nemá složitá pravidla, trvá méně než hodinu a je určena pro 2-5 hráčů.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

2. Dixit

Společenské hry: V této hře si užijete zábavu a zároveň procvičíte vaši schopnost vymýšlet příběhy, kreativitu, fantazii, pohotovost, duchapřítomnost a logické myšlení.  Principem hry je popsat váš obrázek tak aby to nebylo tak jednoduché aby to uhádli všichni hráči a přitom ne tak složité aby to neuhodl žádný. Hra je pro 3-6 hráčů.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

3. Zámky šíleného krále Ludvíka

Společenské hry: Král Ludvík II. Bavorský se proslavil stavbou mimořádně výstředních zámků. Za svého panování utratil veškeré své osobní jmění i spoustu vypůjčených peněz na to, aby uskutečnil své fantastické stavební vize a bláznivé sny. Nakonec byl prohlášen za šíleného a sesazen z trůnu a jen o den později zemřel za dodnes nevyjasněných okolností.

Hra Zámky šíleného krále Ludvíka je založena na principu postupného budování velkolepých zámků. Každý hráč se snaží postavit svůj zámek tak, aby co nejlépe odpovídal rozmarům krále. Hráči vystupují v roli stavitelů, kteří kromě stavby svého zámku nabízejí za úplatu své služby i ostatním hráčům. Body získáte za to, jak váš zámek odpovídá požadavkům krále, které jsou v každé hře jiné. Komu se to podaří nejlépe a získá nejvíce bodů, stane se vítězem hry.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

4. Timeline

Společenské hry: Hra Time Line. Už jí doma máme přes půl roku  Pravidla hry jsou velmi jednoduché dá se rychle vysvětlit návštěvě. Jedná se o karetní hru Kde všichni hráči skládají karty na pomyslnou čarovnou osu, podle toho kdy si myslí že se daná událost, vynález či objev stal. Karty jsou vykreslené z obou stran tím že na jedné straně jsou různé vynálezy, objevy či událostmi a na straně druhé ze správný rok. Ve hře není tak podstatné znát správný rok ale dokázat trefit jestli daná karta patři před za nebo mezi karty které jsou na stole. Hru velice doporučuji i její další verze. Hra je pro 2-6 hráčů, Dékla hry je cca 20 minut.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

5. Pustina

Společenské hry: strategická hra Pustina. S touto společenskou hrou se doma či na chalupě dokážete plnohodnotně zabavit. Hra je určená pro 2 až 4 hráče, kteří se stanou vůdcem jednoho ze čtyř kmenů bojujících o holý život. Svět, jak ho známe, byl zničen válkou o poslední zdroje vody a tato katastrofa po sobě v roce 2079 zanechala jen trosky a radioaktivní pustinu. Lidstvo je na pokraji vyhynutí a vy se s posledními skupinkami přeživších střetáváte v boji o poslední zbylé suroviny. Poslední nadějí je pro všechny Konvoj – organizace, která vás může transportovat do podmořských měst. Zvítězit však může jen jeden kmen, a to ten nejsilnější.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

6. Welcome in the dungeon

Společenské hry: Vzhůru zpátky do podzemí je karetní hra navazující na úspěšnou hru Vzhůru do podzemí. Stejně jako v prvním díle se budete vydávat do kobek a pokusíte se jimi úspěšně projít. Komu se podaří vypořádat se s monstry, které v podzemí čekají, může pomýšlet na vítězství. Vaši soupeři však udělají vše pro to, aby se vám to nepodařilo. Vyhrát přeci chtějí i oni. hra je pro 2-4 hrače

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce v angličtině zde v češtině zde

7. Kodama: The Tree Spirits

Společenské hry: Les roste příliš rychle! Hráči v rolích ošetřovatelů stromu duchů jménem Kodama musí po 3 vegetační období pěstovat stromy a udržovat tu správnou kombinaci květin a hmyzu, aby byl strom duchů šťastný. Jen tak zůstane les zdravým a svěžím domovem pro vaše malé kamarády.

Kodama: The Tree Spirits je fascinující hra pro celou rodinu, s krásnou grafikou a inovativními herními mechanikami. Ten, kdo se dokáže postarat o Kodamu nejlépe, bude vzpomínán po celé generace!

Hra je v angličtině.

Společenské hry nenašla jsem na Heuréce skladem ale zde

8. Misterium

Společenské hry: Kooperativní hra směřující k objasnění okolností obklopující smrt ducha a snaha dopřát mu klid pro věčný odpočinek.

Jeden z hráčů je duchem, ostatní hráči jsou média. Všichni usilují o stejný cíl, dopřát duši klid. Potřebují ale shromáždit informace, které se těžko získávají. Duch nemluví, může vysílat jen nadpřirozená poselství, podle kterých by média měla složit a rekonstruovat osudný večer. Vzájemná pomoc a zapojení intuice může médiím usnadnit odhalení pachatele. Je potřebné hlídat čas, je jen sedm hodin na to, aby se dal duch ještě zkontaktovat a případ se dořeší. Hra je pro 2-7 hráčů, doba trvání hry je cca 40 minut.

Mám ráda společenské hry a letos jsem se rozhodla že nám pod stromeček pořídím tuhle hru. Hledáte inspiraci na dárky podívejte se na další tipy v rubrice Dárky.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

9. Citadela

Společenské hry: Karetní hra s překrásnou grafikou karet. Cílem hráčů je postavit své město z karet staveb. Za každou kartu musí ale zaplatit zlatem. K němu se mohou dostat pomocí dalších karet hrdinů. V každém kole hry si hráči volí různé role. Každá z těchto rolí má určité silné a slabé stránky, které hráč během tahu využívá. Je také důležité skrýt svoji totožnost před protihráči a odhadnout jejich strategii. Hráč který na konci hry vlastní nejvíce obodované město vyhrává. Hra je pro 2-7 hráčů, doba hry cca 40 minut.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

10. Bang! Kostková hra

Společenské hry: Na americkém Divokém západě zuří věčná bitva mezi psanci a strážci pořádku. Náhle se zatemní obloha a z ní se snáší déšť šípů: indiáni! Máte dost kulek na to, abyste odrazili jejich útok? Máte odvahu postavit se svému osudu? Dokážete odhalit a porazit nemilosrdné pistolníky? Bang! Kostková hra vychází z karetní hry Bang! Hra je pro 2-8 hráčů, dobra trvání hry je cca 15 minut.

Společenské hry můžete vybrat podle nejlepší ceny na Heuréce zde

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru