OurLive

20 top Vánočních filmů

Vánoční filmy nás dokážou naladit na tu správnou vánoční atmosféru. Proto jsem pro vás vybrala top 20 Vánočních filmů ze kterých si určitě vyberete ty ideální filmy pro vás.

Máte raději Vánoční pohádky nechte se inspirovat dalším z mých seznamů filmů.

Top 3 Vánoční filmy

1. Sám doma

Home alone

Sám doma je asi nejpopulárnější vánoční film ve světě vůbec, Už se vnímá jako vánoční klasika. Nevím jestli je film třeba nějak blíže přednastavovat. Je o chlapci jménem Kevin který zůstane sám doma a jeho dům si vyberou dva zloději a chtějí ho vykrást.

Tato klasika určitě patří na 1 místo na seznamu Vánoční filmy.

2. Sám doma 2

Home alone 2

Sám doma 2 Je hned za prvním dílem tradiční Vánoční film a tak vy rozhodne nemel chybět v seznamu – Vánoční filmy. Tentokrát se Kevin ztratí sám v New Yorku. Určitě zavzpomínejte spolu s Kevinem na jeho dobrodružství ve velkoměstě.

3. Santa má bráchu

Fred Claus

Fred vyrůstá ve svatém stínu svého bratra Santy. Díky tomu z něj vyroste člověk který nevěří na Vánoce. Jednou Fred musí letět na severní pól, kde zjistí ze jeho brácha je v maléru. Expert po efektivitě chce navždy zničit Vánoce. A tak je Fred musí zachránit. Film sice nemá žádný hlubší smysl ovšem po jeho zvednutí není možné necítit ducha Vánoc.

Určitě zkuste zařadit mezi vaše Vánoční filmy.

Skvělé Vánoční filmy

4. Přežít Vánoce

Surviving Christmas

V předvánočním čase bohatý ale osamělý podnikatel Drew pochopil se slavit vánoce nemá s kým. A tak se rozhodl vrátit se do domu kde vyrůstal a zase chvíli se cítit šťastným. Žijící tam rodinu si najmul po dobu svátků. Nabídl jim sebe jako syna který se k nim vrátil na Vánoce. I když je scénář naivní a je v něm málo reality on skvěle ukazuje že ve Vánoční svátky nikdo nechce být sám.

5. Grinch

Grinch – zloděj Vánoc. Grinch nenáviděl Vánoce a proto je chtěl zkazit všem Kdovíkum z města Kdesice. Ale jedna dívenka jménem Lu je přesvědčena že Grinch není zlý a chce to dokázat především Grinchi samotnému.

Navíc podaní Jima Kerryho  v roli Grinche je skvěle a připraví vám opravdu vánoční náladu. Patří mezi klasické Vánoční filmy.

6. Santa Klaus

Santa Claus

Scott Calvin pracuje v hračkářství. V předvánoční večer on omylem zabije Santu. Když se rozhodne svézt se na jeho saních se svým synem, dostane se až na severní pól, kde zjistí že musí nahradit Santu.

Tento film se hodí úplně pro každého. Proste se nechte vtáhnou do této pohádky a je vám garantovaná dobrá nálada. Také by neměl chybět ve vaší sbírce s názvem „Vánoční filmy“

7. Vánoční prázdniny

Christmas Vacation

Clark se snaží udělat pro svoji rodinu ideální Vánoce ale nic se mu nedaří jedem malér střídá další a další…

Je to zábavná komedie kterou je možné vidět i několikrát.

8. Prázdniny

The Holiday

Dvě ženy žijící od sebe 10 000 km jedna od druhé se potýkají s podobnou životní situací. Najdou se na internetu na webu výměna bydlení po dobu dovolené. Před vánocemi se Amanda a Iris dohodnou odpočinout si od svých problémů. Domluví se vyměnit si kontinenty a bydlet jedna u druhé po dobu dvou týdnů.

Skvělé herecké obsazení i hudba. Doporučuji vám jej zařadit mezi vaše Vánoční filmy.

9. Otec rodiny

 The Family Man

Hlavní hrdina Jack Campbell je úspěšný ale osamělý podnikatel. Jeho osamělost ho tolik netrápí obletoval svůj osobní život kariéře a úspěchu. Jednoho rána se Jack vzbudí a vedle něj je jeho bývalá přítelkyně jejichž vztah on obětoval kvůli své kariéře.

Jeto jeden z těch filmů které je možné koukat alespoň jednou do roka a to právě před Vánoci. A proto jsem jej asi pře dvěma lety zařadila mezi naše Vánoční filmy.

10. Lásce na stopě

Serendipity

Večer před Vánoci se potkají Jonathan a Sara v obchodním centu když se pokouší koupit jeden pár rukavic. Spolu stráví kouzelný večer v New Yorku. Jonathan nabídne Sáře vyměnit si telefonií čísla, Sara odmítá a nabízí mu se spolehnou na osud.

Je to si nejromantičtější film v tomto seznamu – Vánoční filmy.

11. Láska nebeská

Love Actually

Jak neuvěřitelně se proplétají někdy lidské osudy. Romantické příběhy hrdinu tohoto filmu jsou úplně odlišné – jednoduché i složité, šťastní i smutné, neočekávaní i nešťastné, některé prostě pohádkové. Celý film je naplněný Vánočním kouzlem.

Patří mezi populární Vánoční filmy.

12. Zázrak v New Yorku

Miracle on 34th Street

Malé děti na celé planetě věří v tento neuvěřitelný a kouzelný svátek – Vánoce. Skoro nedýchají a čekají na okamžik kdy hodný Santa dorazí a splní jim jejich přání a pocit pohádky. Ovšem jedna šestiletá holčička jménem Susan, která žije bez otce, odmítá věřit v existenci Santy. Protože matka Susan jí již dávno řekla pravdu. Ale přece o Vánocích se muže stát i Vánoční zázrak.

Je to krásny Vánoční film který určitě patří do všech domácností. Určitě je to jeden z nejlepších vánočních filmů které jsem kdy viděla a vřele doporučuji ho přidat do vaší kolekce s názvem “ Vánoční filmy“

13. Trable o Vánocích

Love the Coopers

Hodně matek má na Vánoce jenom jedno jediné přání – Aby se její rodina setkala spolu u Vánočního stromu a prožili společně ty nejkrásnější Vánoce. Stejně jako Charlotte Cooper. Je to typická Vánoční komedie která nám ukáže jaké mohou být vánoce když se pod jednou střechou jedou 4 generace.

I tento film určitě patří mezi tradiční Vánoční filmy.

14. Čtvery vánoce

Four Christmases

Šťastný pár Brad a Kate muší kvůli uzavřenému letišti strávit Vánoce s rodiči. Ti se ovšem u obou rozvedeni a tak je čekají čtvery Vánoce.

Tato komedie je skvělou relaxací a určitě patří mezi Vánoční filmy.

15. Rolničky, kam se podíváš

Jingle All the Way

Patří mezi klasické Vánoční filmy na které jsem koukala už jako dítě a tak roc co rok se k tomuto filmu vracím. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. A co jiného si muže přát než Turbomena tak jako další miliony dětí. A protože na tento dárek hlavní hrdina zapomněl musí ho teď složitě zánět.

16. Jack Frost

Jack Frost

Krásná pohádka o splněném přání malého kluka který chce zpátky tátu. A ten se mu vrátí v podobě oživlého sněhuláka.

Krásný rodinný film který už několik let mám zařazený mezi tradiční Vánoční filmy na který s rodinou koukáme u pečení cukroví.

Další Vánoční filmy

17. Vánoční zásilka

Christmas Mail

V této romantické komedii se tajemná žena Kristi která pracuje na postě a odpovídá na dopisy dětí které piši Santovi. Do které se zamiluje pošťák Matt. Ten je svým šéfem ale pověřen aby Kristi špehoval když se to Kristi dozví opustí svou práci…

18. Vánoční koleda

A Christmas Carol

Příběh Charlese Dickense o naději. Obchodník Ebenezer Scrooge která právě pohřbil svého přítele a kolegu se uzavírá do sebe a nenavádí všechno a všechny kromě peněz. Jemu se zjevují duchové Vánoc a ukazují mu nejen jeho minulost ale i budoucnost.

Myslím si, že by jste tento film měli zařadit alespoň jednou mezi vaše Vánoční filmy.

19. Americká děvčata: Samantha

Samantha: An American Girl Holiday

Na prázdniny rodiče posílají Samanthu na návštěvu k babičce do New Yorku. Babička Samanthy je velmi přísná dáma, sní o tom že Samantha bude vychována jako opravdová lady. Ale malá Samantha se vubec neche učit ani chápat společenskou etiketu, ona chce jako všechny holky v jejím věku běhat po venku a hrát si s kamarádkami.

Tento film je o přátelství a lásce.

20. Ztracené vánoce

Lost Christmas

Novodobá Vánoční pohádka. V předvánočním čase se objevuje zvláštní záhadný muž který si nic nepamatuje ani své jméno. Na své bundě má akorát jméno Entoni. A brzy objevuje svou zvláštní schopnost. Pro doteku rukou on přesně ví co ztratil člověk a pomáhá mu to najít.

Tento film je jeden z těch kdy na začátku nic nechápete ale mějte trpělivost a nevypínejte ho po prvních 15cti minutách nejspíš vás překvapí. Ale film je britský a to mějte nepaměti než se pro něj rozhodnete.

Na na mojem blohu je jestě spousta seznamů na co se podívat v době vánočních svátků

Nové Vánoční filmy (2020)

Nejlepší Vánoční pohádky

Vánoční filmy a pohádky 2021

A jaký Vánoční film ty považuješ za klasiku podel se o svůj oblíbený v komentářích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru