OurLive

10 tajemství korejské péče o pleť

Čím dál víc se píše o korejské kosmetice a vlastně celkově o korejské péči o pleť protože koreiky vypadají dlouho mladé. Samozřejmě ony to maji i geneticky dané ale také se o sebe umí již od raného veku dobře starat a není to jen o samotné každodenní péči o pleť ale také o stravě a týdenních dvoutýdenních i měsíčních rytuálech. Ale o tom někdy příště. Dneska bych se s vámi chtěla podělit o samotném základu péče na který již zacínají pomalu ale jistě myslet i některé evropské ženy. Bohužel jejich číslo je stálé ještě malé.

Několika stupňové čištění pleti

Koreiky si sou dobře vědomy že pečujičí čast peče o pleť je k ničemu nebo muže naší pleti dokonce uškodit pokud není vaše pleť dobře vyčištěná. Proto korejky začínají svoje čistění pokožky přípravky na základě olejů protože právě tyto přípravky dobře odstraňují mastnější kosmetiku kterou máme na tváři jako je makeup bb krém ale i krém s SPF faktorem. Teprve potom použivají mydla nebo pěny pro čistění pleti a až poté pro udržení pružnosti používají toner. A jednou za čas používají peeling pro odstranění mrtvých buněk (nepřehánět v létě pokožka po peelingu je citlivá na sluníčko a můžou se objevit pigmentové skvrny).

Masáž obličeje

Masáž obličeje je velice populární součásti péče o pleť od té drobné jako je nanášení krému poklepávajícími pohyby až po tu v kosmetickém saloně. a v Korei je také populární masáž teplým ručníkem. Pravidelná masáž pomahá udržovat správné prokrvená pleti a tím oddaluje známky stárnutí navíc pomáhá udržovat pružnost pokožky.

Rychlá hydratace

Rychlá hydratace pokožky je velice důležitá hydratační krámy nejlépe hydratují pokožky těsně po sprše nebo umytí protože tepla voda otevírá póry proto je velice důležíté nanášet krémy, mléka, sera hned poté co se utřete.

Vitamín C

Co si budeme povídat vitamín C je zdravý to slyšíme od malička ale už nám nikdo neřekl že je jej možné vtírat přímo do pokožky pro její delší mladistvý vzhled. Vymačkejte trochu citronu a smíchejte citronovou stavu z vodou a potom vatovým tamponem a citronovou šťávou ošetřete svou pokožky ovšem tady také pozor kyselina citronová a sluníčko nejdou moc dohromady proto bych vám tuhle část péče doporučila nejen na večer ale také na den kdy víte že bude druhy den zataženo nebo pršet. Dokonce i krémy s vitamínem C je lepší nechat pro večerní použití.

Vitamín C vyživuje buňky zevnitř a kyselina citronová odstraňuje odumřelé buňky a pomáhá zlepšit prokrvení kapilár.

Ženšen

Ženšen je asi nejlepší produkt v korejsé péči o plet on udržuje pokožku pevnou a je velice silný antioxidant pomáhá pleti zbavit se škodlivých látek a také napomáhá obnovení buněk a jako bonus pomáhá tělu obnovovat kolagen.

Jako udělat vlastní masku z ženšenu

Vezměte sáček prášku ženšenu rozmíchejte jej s vroucí vodou. Nechte vychladit a vzniklou směs naneste na pleť. Po 10 minutách smyjte teplou vodou a použijte sérum.

Kyselina hyalirunová

o tomto bodě asi není třeba se příliš rozepisovat. Všechny víme že kyselina hyalurunová a přípravky s ní jsou potřeba především už ve věku kdy je vám po 30.

Kyselina hyalurunová pomáhá udržovat vaší pokožku hydratovanou a dostatek hydratace také pomáhá oddálit stárnutí.

Šnečí extrakt

Je jednou z nejpopulárnějších složek masek a krému v korejské kosmetice. Existují dokonce salony kde vám na tvař posadí velkého šneka ale to je asi pro většinu evropanek celkem nepředstavitelná záležitost. Ale krémy se šnečím extraktem se dají dobře koupit i u nás.

Šnečí extrakt obsahuje spoustu skvělích složek jako jsou kolagen, kyselina hyalurunová, vitamíny a minerální soli.

Ochrana před sluncem

Pokud bojujete se stárnutím pokožky tak váš největší nepřítel je slunce. Kromě toho že časté opalovaní bez SPF krému muže způsobovat rakovinu kůže navíc UV záření urychluje proces stárnutí a to už vůbec nemluvím o škodlivosti solárka.

Ochrana před UV zářením je asi nejdůležitější bod korejské páče o pleť. Navíc korejské krmy s SPF ochranou jsou mnohem propracovanější než krémy na západě a rozhodně se na nich nevyplatí šetřit.

Kolagen

O kolagenu asi slyšíte relativně často a to proto že pro pokožku je velice důležitý. Kolagen je bílek který strukturuje vaší pleť. Pro zjednodušení je jako základ bez kterého se jakákoliv budova rozsype. Zlepšuje elasticitu pokožky a dělá ji zářivou. Bohužel s věkem se přirozená tvorba kolagenu zpomaluje. Proto kolagenové séra hrají velmi důležitou roli v péči o pleť.

Peptidy

O odstavec výše jsme mluvili o kolagenu jako o bílku a peptidy spojují řetězce pravě kolagenu, můžeme si je představit jako řetízky které spojují mezi sebou kolagen pokud peptidy převyšují množství kolagenu organizmus se to snaží napravit a zvyšuje výrobu kolagenu a přesně to potřebuje naše pleť. Jinými slovy výrobky obsahující peptidy pomáhají zvýšit produkci kolagenu.

Moje péče o pleť

1 názor na “10 tajemství korejské péče o pleť”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru