Péče o pleť

Od té doby co jsem naposledy psala o péči o pleť uběhlo už hodně času. A v mě péči se hodně změnilo. Pořídila jsem spoustu nové kosmetiky.

Jsem toho názoru že naše pleť si hodně zvyká na většinu krému a tak se snažím svoji péči o pleť hodně často měnit abych často měla takový ten opravdu wou efekt.

Začnu raní péči. Ať si myslíte cokoliv tak i ráno je třeba pleť očistit. V noci se lidé potí a i prostě spíte v peřinách které asi žádná z nás nepere každý den. I když musím říct že povlečení na polštář peru jednou i dvakrát týdně. Pro raní očištění pleti používám pěnku od značky Bajkal herbals. Je to organická kosmetika a ji používám už dlouho. Protože na přírodní kosmetikou si pokožka zvyká mnohem déle než na chemické přípravky. Pěnka jemně čistí pleť a je ideální pro raní očištění. Ale na večerní odstranění líčení bohužel nestačí.

Poté používám růžovou vodu od značky …… od stejné značky mám v plánu pořídit ještě minimálně dva tonery. Pomáhá odstranit zbytky nečistot.

Potom vytáhnu z mrazáku kostku ledu většinou dělám kostky z odvaru z heřmánku. A roztíráme ji celý obličej krk a dekolt. Heřmánek uklidňuje pokožku a může pomoci s nějakými dorovnání začervenáními. A samozřejmě samotný led pomáhá zklidnit vaši pokožku. Pokud nějak extra nepospíchám nestíhám vzniklou vodu na obličeji a čekám až pokožka uschne.

Teprve potom používám hydratační krém. Poslední dobou používám i šungitový omlazující krém nebo hydratační krém také z Korei od značky ……..

Až se krém vstřebá nanášíme buďto make-up nebo BB krém nebo nic pokud mám v plánu zůstat doma. Navíc v tom případě že vím předem, že z domu dneska nevyjdu dnes nebo půjdu až odpoledne nikdy se bělícím hned ráno ale až těsně před odchodem. Čím kratší dobu je vaše pokožka pod make-upem tím líp pro ni. Pokud je venku slunečno tak i když mám BB krém s SPF 25 tak stejně používám krém s SPF 50.

Večerní péče o pleť

Začínám odličovat pleť odličovacím olejem většinou tím co je zrovna po ruce. Poté umývám pokožku omlazujícím šungitovým mýdlem. Mýdlo neštípe v očích a celkově jemně čistí pleť.

Jednou za týden nebo dva ještě než začne ostré sluníčko používám peeling v tuto chvíli s kyselinou listovou od značky ……. Je teď asi nejlepší jaký jsem měla. Ale peelingy používám maximálně do poloviny dubna. Potom blíž k letu a v létě dělám jaký koliv peeling zhruba jednou za měsíc a ti ještě v tom případě, že vím že den až dva určitě nevyjdu z domu na přímé slunce. A i doma používám krém nebo sprej s SPF.

Pokožka po peelingu je náchylná k pigmentovým skvrnám.

Večer po očištění pleti protírám obličej citronovou šťávou. Opět maximálně do půlky dubna