...
OurLive

15 televizních seriálů pro ty, kterým už chybí „Hra o trůnu“

08 srpna 2018

„Hra trůnu“ – unikátní serial: zachycuje diváka natolik, že je snadné zapomenout na spánek a jídlo pro sledování. Recept „Games“? Obsahuje ty nejlepší ingredience, aby jsme se nestihli nudit: fantazie, drama, intriky, lásky, lži, zrada, a pamatuje si jen živé hrdiny.

Vzhledem k tomu, že příští sezóna vyjde jen o rok později, připravila jsem pro vás seznam důstojných a podobných poutavých sérií, aby zpříjemnit ohromující očekávání.

Sto

The 100

© Warner Bros. Televize

Více fikce než fantasy v žánru, ale zozmanitost charakterů a rozporuplného charakteru jejich vztahu je velmi připomínající serial „Hra o trůny“. Podle scenáře byla celá civilizace zničena atomovou válkou a několik lidí přežilo v kosmické lodi na oběžné dráze Země. Z toho důvodu je na Zemi odeslán raketoplán s stovkou mladistvých delikventů. Velmi zábavný a emocionální příběh o hrozné budoucnosti.

Vikingové

Vikings

© Irish Film Board

Snad nejlepší (a jedna z mála) série založená na skandinávských legendách. Hlavní příběh se točí kolem Vikinga Ragnara, jeho cestách, dravých nájezdech a šplhání za slávou. Obraz zaujme svou ponurou atmosférou, úžasnými záběry přírody a oblečením, budovami a každodenními předměty se zcela přenesete do dávno zapomenutých časů. Doporučeno pro všechny fanoušky staré Skandinávie.

Černé plachty

Black Sails

© Quaker Moving Pictures

Série o pirátských vášních, o kterých ani starý Jack Sparrow nesnil. Obraz je velkolepý, zcela se ponoříte do atmosféry námořních dobrodružství, zuří vášně a postavy překvapí diváka svou nepředvídatelností. Kdo, komu přítel a koho nepřítel, je to proměnlivé jako počasí ve větru. Je velmi zajímavé pro sledování.

Království

Reign

© Warner Bros. Televize

Fantasy založené na historii skutečných lidí. Královna Skotska, Marie strávila mnoho let ve vězení, ale je čas ukázat její práva na trůn a proto vstoupí na kluzkou cestu intrik a dobře promyšlených kroků. Klepy, šeptání, vášně a temná strana nádvoří jsou prezentovány ve své slávě. Zvláště chci zaznamenat skvěle zapletená příběh a dobře vytesané, živé postavy.

Da Vinci démoni

Da Vinciho démoni

© BBC Worldwide Productions

Další historická fantazie, která se zaměřuje na – tajemného génia Leonarda. Ale pokud je nám obvykle představován, jako vetchý stařík s bílým vousem, v seriálu, je mladý a plný energie. Da Vinci – rebel, kacíř a bojovník za pravdu, je tam hodně vášně a kontroverze. Obraz nepředstavuje historickou autentičnost, ale zaručuje vám zábavu a spoustu jasných emocí.

Tudorovci

The Tudors

© Working Title Films

Vizuálně krásná a chytlavá interpretace historie slavné dynastie Tudors. Seriál ukazuje osobní životy britského královského rodu, jejich obavy, vášně, slabiny a zkušeností. A to ukazuje velkolepě především díky dobrým hercům, kterým se podařilo přenés nejednoznačnost charakteru postav.

Cizinka

Outlander

© Sony Pictures Television

Tento vzácný případ, když se televizní verze nešílí od knihy. Děj harmonicky spojuje dobrodružství, drama, romantiku a fantazii. Zapletený děj nenechá lhostejným ani sofistikované publikum: Vojenská zdravotní sestra 40-tých let XX století se záhadně ocitne v roce 1743. V budoucnu jí zůstal milovaný manžel, ke kterému se ona opravdu chce vrátit, ale situace je složitější, když si musí vzít skotského vojáka.

The Last Kingdom

© Karnevalové filmy

„Poslední království“ se nazývá britská odpověď na Vikingy. Protagonista Uthred – potomka ušlechtilé saské rodiny – byl unesen v dětství a vychován jako viking. Nyní bude mít mladý válečník velmi obtížnou volbu mezi oběma stranami. Tato série je také považována za úspěšnou adaptaci knihy Bernarda Cornwella, jehož skutečný předchůdce je Uhtred.

V zajetí kouzel

The Magicians

© NBC Universal Television

V „The Magicians“ se vypráví o mladých lidech, kteří žijí v moderním New Yorku a studují magii. Něco jako „Harry Potter“ a „Letopisy Narnie“ pro dospělé fanoušky, kde všechno není jednoznačně růžové. Má spoustu cynizmu, ironie a temných stran naší reality. Někdy ponurý, ale originální a chytlavý příběh.

Marco Polo

© Společnost Weinstein

Série vychází z dobrodružství slavného cestovatele Marca Pola po Číně ve 13. století. Ve scénáři je dostatek domněnek a fantazie, které se těžko nazývají spolehlivé, ale snadno – zajímavé a napínavé. Krásná scenérie, barevné postavy a tradice středověké Asie vytvářejí svou jedinečnou atmosféru.

Spartacus: Krev a písek

Spartacus: Blood and Sand

© Starz Productions

Krutý a dramatický příběh prvního otroka, který napadal římskou říši. Spartacus byl oddělen od své milované, ​​nucen vstoupit do arény, trpět bolestí a ponížením, ale neztratil srdce, bojoval až do konce. O tom je serial. Také samozřejmě o bitevách, o násilí, o smrti a cti. Jako tvrdý alkohol se série „Spartacus“ doporučuje pít volley a nezředěné (pro několik dílů najednou).

Salem

© Televize Twentieth Century Fox

Salem je ponuré a špinavé město, jehož celá populace je zachycena epidemií  zvanou „lov na čarodějnice“. Série vypráví o jednom z nejkrutějších období světových dějin, kdy tisíce nevinných lidí upálily na hranicích nevědomosti a hněvu. Tvůrci seriálu nám předvedli opravdové čarodějnice, ukrývající strašlivé tajemství. V „Salemu“ existuje málo historie, ale existuje spousta mystiky a intrik, které neumožňují divákovi nudit se.

Merlin

© BBC Wales

Merlin je postava, kterou asi není třeba prestavovat. Série vypráví o dobrodružstvích mladého čaroděje. Příbech má vše co potřebujete pro skvělý zážitek ze sledování: kouzlo, draky, rytíře a vzrušující příběhy. Je to jako „hra trůnu“, jen s nižším stupněm krutosti.

Borgiové

The Borgias

© Take 5 Productions

Nesmrtelný a krutý papež Alexander VI (ve světě Rodriga Borgia) obdrží svůj titul v roce 1492, s nímž začíná období složitých intrik, boj o moc a krveprolití. Jeho čtyři děti, vtažené do této hry, také nemají vysoké morální zásady. V příběhu je spousta sexuálních scén, násilí a vražd. „Borgias“ pohlcuje nejenom zapleteným dějem, ale i jedinečnou atmosféru.

Bílá královna

Bílá královna

© BBC Drama Productions

Miniaturní série, kterou je možní zhlédnou za pár dní. Vypráví o krvavé bitvě o anglický trůn, která vzala život mnoha lidem. Tentokrát o korunu Británie bojují tři dynastie, tři velké ženy. Nezajímají se o metody, hlavní věc je výsledek. Opravdu zajímavá podívaná, dobří herci a intriky, intriky, intriky.

 

Doufám, že některé z nich přidáte do svého seznamu. Něco mi chybělo? Podělte se o další podobné serialy v komentářích

Seriály na léto 2023

Seriály na léto 2023

24 Čvc , 2023

Seriály květen 2023

Seriály květen 2023

05 Kvě , 2023

Nejočekávanější seriály 2023

Nejočekávanější seriály 2023

13 Led , 2023

Vánoční filmy 2022

Vánoční filmy 2022

02 Pro , 2022

Seriály říjen 2022

Seriály říjen 2022

07 Říj , 2022

Seriály září 2022

Seriály září 2022

02 Zář , 2022

Seriály srpen 2022

Seriály srpen 2022

04 Srp , 2022

Seriály na léto červen, červenec 2022

Seriály na léto červen, červenec 2022

17 Čvn , 2022

Seriály květen 2022

Seriály květen 2022

13 Kvě , 2022

Seriály duben 2022

Seriály duben 2022

22 Dub , 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky

Stravování dětí – Část 7 – Doplnění

Stravování dětí – Část 7 – Doplnění

23 Úno , 2024

Na jakém oleji je nejlepší smažit pro prospěch organismu?

Na jakém oleji je nejlepší smažit pro prospěch organismu?

19 Úno , 2024

Stravování dětí – Část 6 – Principy zdravé výživy školáků

Stravování dětí – Část 6 – Principy zdravé výživy školáků

12 Led , 2024

Cesta k kudrnatým vlasům: začínám s Curling girl method

Cesta k kudrnatým vlasům: začínám s Curling girl method

05 Led , 2024

Transformační program dračího roku

Transformační program dračího roku

17 Pro , 2023

Top články

Natur House Recenze

Natur House Recenze

03 Kvě , 2019

Nadpřirozené fantasy seriály

Nadpřirozené fantasy seriály

18 Led , 2019

9 jednoduchých a levných způsobů osvěžit svůj zimní styl

9 jednoduchých a levných způsobů osvěžit svůj zimní styl

22 Led , 2021

Nové sci-fi seriály

Nové sci-fi seriály

20 Lis , 2020

5 aplikací do mobilu pro ženy, které vám usnadní život

5 aplikací do mobilu pro ženy, které vám usnadní život

26 Čvc , 2018

    Přihlas se k odběru a získej exkluzivní přístup k mému měsíčnímu Newsletteru s novými články a bonusy.

    Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
    Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.