OurLive

Moje každodenní péče o pleť – Večerní péče o pleť

Kvalitu pleti navíce samozřejmě ovlivní životospráva, ale kvalitní péče o pleť ovlivňuje celkovou kvalitu přibližně z 30% a protože kůži máme jenom jednu i 30% je dost.
O stravě která též ovlivňuje kvalitu kůže vám napíšu někdy jindy. Dneska bych chtěla popsat péči o pleť, která aktuálně sedí mě. Chtěla bych také upozornit za každý produkt má svoje pro a proti a proto nemusí sednout každé. Odkazy na produkty najdete nejen v článku ale také sepsané v seznamu pod ním.

Nejsem zastáncem micelární vody, ale ve výjimečných případech pro odlíčení voděodolné kosmetiky ji používám. Po dlouhodobém používaní micelární vody od Alverde i když jsme ji oplachovala a po ni ještě používala například pěnu pro umývání, se mi stejně zdálo, že vysušuje pokožku. Ale i přesto jsem na ní nezanevřela a někdy ji použiju pro lepší vyčistění pleti jako doplněk k péči mezi odličovacím olejem a čistícím gelem.
Také jsem zastáncem názoru že voda neškodí naší pleti, mnohem více jí škodí různá mýdla.

Čištění pokožky

Jako první krok používám k odlíčení hydrofilní odličovací olej v tuto chvíli od značky Saloos. Obličej jemně namočím vodou. poté nanesu malé množství oleje a masíruji masážními pohyby do pokožky obličeje. Olej dobře hydratuje pokožku a zabraňuje jejímu dalšímu vysušení. Po asi minutě masírovaní olej opláchnu vodou.
Při umývání pokožky prosím myslete na to že není dobré příliš tlačit na pokožku a natahovat jí, mohlo by to vest v budoucnu k předčasným známkám stárnutí.

Jako druhý na řadě je čistící gel nebo čistící pěna. V případě že jsem použila make up nebo BB Cream či jinou dekorativní kosmetiku použiji vždy čistící gel. V tuto chvíli používám omlazující čistící gel z řady šungitové kosmetiky.


Pokud vím že jsem byla celý den doma nenalíčená použiju pro čištění pleti pouze čistící pěnu od značky Baikal Herbals. Panenka je bez parabenů a sulfátů a také certifikovaná jako organic kosmetika. Aktivní složky obsahuje extrakty z bylin a směs olejů. Pěnu i gel samozřejmě opětovně opláchnu vodou.

A teď nejpodstatnější bod péče o pleť, myslím si, že hodně důležitý. Osušení obličeje potom co je opláchněte vodou. Všimla jsem si, že i spousta blogerů a youtuberů doporučuje usušit bílým ručníkem. Vlákna ručníku nejsou dostatečné jemná a můžou vést k narušení a zbytečnému poškození vaší pokožky navíc v ručníku se velmi dobře drží bakterie a přinést bakterie na pravě očištěnou pleť, sami chápete že je to špatně. Proto používám balení papírových kapesníku takové ty v papírové krabičce kde se vám vytahuje jeden za druhým. Ideální je osušit obličej ne úplně a takže by z toho třeli a doslova utíraly tím může také dojít k poškození pokožky. Kapesníkem se jemně dotýkat obličeje a nepohybovat s ním ani vpravo ani vlevo.

Třetí krok čištění pleti použití pleťového tonika. Při dnešního vývoji kosmetiky a neuvěřitelné nabídce určitě není složité vybrat kvalitní tonikum s extraktem bylin a různých olejů. V tuto chvíli jsem nenašla žádný produkt který bych chtěla vyzkoušet a proto používám slaný roztok který si vyrábím sama. Je to velice jednoduché: v běžné drogerii si koupíte koupelovou Bio sůl, jednu lžičku této soli smícháte s 150 ml teplé vody pro vlastní zajímavost přidávám malou hrst šungitovchý z kamenů. A tento slaný roztok dále používat místo tonika klasickým namáčením vatového tamponu a poté opatrně čistím zbytek nečistot z obličeje. Tady bych chtěla upozornit, že slaný roztok není vhodný pro všechny typy pleti určitě se poraďte například se svojí kosmetičkou.

Jako poslední bod který ještě počítám do čistící části, je citrón. Malé množství citronové šťávy vymačkám z citronu na vatový tampon poté druh stranu než strana tamponu na kterou jsem právě vymačkala citronovou šťávu protřu jemně obličej. Citrón má nejen bělící účinek a navíc je velice bohatý na vitamín C. I tady je nutno podotknout že takové každodenní bělení citronovou šťávou není vhodné pro příliš citlivou pleť. V mém případě mi zmizeli i male pihy co se objevují pozdě z jara a pak straší na obličeji až do podzimu.

Tímto bych chtěla uzavřít čistící část péče o pleť.

Peče a hydratace

A teď k pečující části. Pro lepší hydrataci používám každý večer růžovou vodu ve spreji nastříkám trochu na obličeji a chvíli počkám, než se vstřebá. Dále použiji hyaluronové sérum od značky Saloos nebo bio rostlinný elixír podle nálady nebo potřeby a také podle toho jak si myslím že se moje pokožka cítí, co v tuto chvíli nejvíc potřebuje.(Pro správné vstřebání séra nebo elixíru se vždycky vracím ještě na chvíli do kuchyně naskládat myčku nebo uklidit nádobí protože správné vstřebání samozřejmě potřebuje čas.)

Jako večerní krém používám buďto bio kokosový olej pokud mám pocit, že pokožka je ještě potřebuje víc hydratace(hydratace přece není nikdy dost ?) nebo noční krém od Alverde -vital Nachtcreme Lupinen-Peptide.

Úplně nakonec oblast kolem očí a řas protírám olejem z klíčků pšenice s vitamínem E lze zakoupit v jakémkoliv obchodě se zdravou výživou nebo biopotravinami.

Úplně na závěr bych chtěla podotknout že každá péče o pleť jakékoliv natírání používání olejů může pokožku dráždit a proto je správné používat poslední bod v této péče nebo jakékoliv vaší péče nejméně hodinu před tím než si jdete lehnout do postele.

Moje peče o pleť se často mění proto přečtěte i další aktuálnější článek

Produkty:

  • Saloos odličovací olej Lemon Tea Tree, 50 ml – https://www.dm.cz/saloos-odlicovaci-olej-lemon-tea-tree-p8594031325567.html
  • Čistící omlazující gel na pleť – https://vbeauty.cz/obchod/pece-o-plet/cistici-omlazujici-gel-plet/
  • Vzdušná pěna pro čištění obličeje – https://vbeauty.cz/obchod/pece-o-plet/vzdusna-pena-cisteni-obliceje/
  • Pure Beauty micelární pleťová voda, 100 ml – https://www.dm.cz/alverde-pure-beauty-micelarni-pletova-voda-p4010355513076.html
  • Purity Vision BIO růžová voda, 100 ml – https://www.dm.cz/purity-vision-bio-ruzova-voda-p8595572900053.html
  • Saloos hyaluronové sérum, 15 ml – https://www.dm.cz/saloos-hyaluronove-serum-p8594031327974.html
  • Saloos bio rostlinný elixír Squalane & Kamélie, 20 ml – https://www.dm.cz/saloos-bio-rostlinny-elixir-squalane-kamelie-p8594031327080.html
  • Purity Vision BIO RAW kokosový olej, 90 ml – https://www.dm.cz/purity-vision-bio-raw-kokosovy-olej-p8595572900534.html
  • Alverde Vital noční krém lupina, 50 ml – https://www.dm.cz/alverde-vital-nocni-krem-lupina-p4010355117144.html

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru