OurLive

7 dárků které by jste neměli darovat

Už více než dva měsíce vybírám dárky ne jen na Vánoce a v průběhu celého tohoto vybíracího procesu jsem si uvědomila zajímavou věc, některé dárky nejsou tak docela vhodné. Tím samozřejmě nechci říct že věci v tomto seznamu není možné darovat vůbec ale možná je dobré zvážit komu je darujte, k jaké příležitosti a jestli je to opravdu vhodný dárek.

Ale sama jsem svého času hřešila podobnými dárky a to docela často.

1. Parfém

Vím že si teď protiřečím a v seznamu dárků mám parfém napsaný ale doporučuji tento dárek pro opravdu blízkou pro vás osobu můžete parfém dat manželovi, příteli se kterým už jste dlouho a dokážete odhadnout správnou vůni nebo dobře znáte co používá nebo třeba tátovi tam vám s tím může poradit i mamka co jemu koupit ale kamarádům a známým to rozhodně už zvažte ještě je to možná vhodný dárek pro teenagery kteří ty svoje značky vůně ještě nemají a je možné zkusit vybrat vhodný parfém.

2. Kosmetika

Tenhle typ dárků radím ovšem zase pouze blízké osobě. Já například kosmetiku daruji mamince mým nejlepším kamarádkám ale protože já tuším co za kosmetika by se jim mohla líbit a co by mohli chtít a sem nejsem si úplně jistá kosmetickým balíčkem kteří najdete v každém supermarketu. Přece jen ruku na srdce moc práce ani času jste tomu nevěnovali. Nebo ještě horší varianta ten nejobyčejnější sprchový gel vedle domu v drogerií. Asi je možnost kdy takové dárky jsou vhodné a to že víte že takovou řadu má obdarovaná osoba ráda a používá ale pokud máte tu možnost zkuste vybrat něco jiného pokud se jedná o kosmetiku pro ženu asi můžu doporučit řasenku a rozjasňovač pro muže asi vlastně ani nevím vodu po holení pokud bych se sama rozhodla pro takový dárek asi bych se podíval ne v běžné drogerií ale třeba manufaktura nebo na nějakém e-shopu.

3. Oblečení

Nějaké košile kalhoty pro začátek je to třeba umět opravdu vybrat a trefit velikost je v celku složité a zase pro většinu lidí nedokážete odhadnout správně věc. Já kupuji oblečení jen máme a mojí drahé polovičce a samozřejmě synovi jinak nikomu je pravda je, že od kamarádky jsem dostala dvě trička a obě jsem donosila až do dír, natolik se je měla ráda. Ale i doporučuji oblečení nedarovat nebo zjistit jaké co si daný člověk opravdu přeje. Pokud ale přece jen už nevíte co koupit doporučila bych vám se podívat po nějakém fantasy obchodě ke můžete vybrat tričko s oblíbeným filmem nebo seriálem případně počítačovou hrou.

4. Holicí strojky a žiletky

Pro začátek můžete chtít udělat radost člověku co se holí žiletkami a koupit mu strojek ale opravdu by jste měli vědět že si ji moc přeje protože jak sem zjistila strojkem se nemůže holit každý. A naopak darujte sadu s žiletkami a pěnou a tak dále a člověk na doma holicí strojek. No uznejte to je přece asi trochu nevhodný dárek.

5. Boty

Vybrat boty a to především ženě je neuvěřitelně složité aby seli dobře, hodili se k věcem co už má a hlavně aby jí byli dobré to asi bez ní není možné. U muže je to asi jednodušší ale i tak to že vy trefíte velikost je vcelku nejistá věc. Ale taky ti můžete mít jednoduché pokud víte že nosí třeba Lacoste velikost x tak samozřejmě je vysoká pravděpodobnost že když koupíte Lacoste v dané velikosti ta trefíte velikost.

6. DVD

Víte takové ty DVD co koupíte v potravinách nebo v každé trafice s největší pravděpodobností v papírovém obalu také není úplně vhodný dárek. Možná když to darujte dětem ale opravdu malým dětem.

7. Různé domácí dekorace

Je pravda že občas něco vidím a dávat se to chce protože je to roztomilé. Ovšem darovat to komukoliv určitě nemůžete. Například pokud vám babička řekne že rozbila to krásné keramické prasátko a je z toho smutná tak pak je to asi snesitelné. Nebo pokud kamarádka tam ubírá keramické andílky tak možná by to také šlo i když já se rozhodla že už nebudu dávat zběrače prachu. Minimálně se i to po snažím.
Doufám že tento článek všichni přímou adekvátně a případně se nad dárky ještě jednou nebo dvakrát zamyslí.
Napište v komentářích jaký nejhorší dárek jste dostali.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru