OurLive

8 věci, které by měl každý otec učit svého syna

Ačkoli jeho matka hraje nejdůležitější roli v životě a výchově dítěte jsou věci, na které je rozhodně lepší otce. Zvlášť pokud hovoříme o synovi.

Zamyslete se: za prvé, chlapec spadá pod dohledem vychovatelek v mateřské školce, a pak ještě škola, kde 90% učitelů – ženy. Chlapec je stále v ženské společnosti, a tím postrádá mužskou výchovu.

Vybrala jsem pro vás 8 věci, které muže dát dítěti pouze otce.

 

Vysvětlit jak moc je důležité vyhrát ale také prohrát

© pathe

Kdo je nejlepším společníkem pro dítě v různých soutěžích a videohrách kromě přátel? Samozřejmě, táta. Je to dobrý trénink mužské vlastnosti. Prostřednictvím těchto her dítě bude cítit chuť vítězství, a uvědomuje si, kolik úsilí je třeba k jeho dosažení.

A pro otce budou tyto hry skvělou příležitostí vysvětlovat svému synovi, že porážka je nevyhnutelná, a když spadnete, je třeba jen vstát a jít dál, a být poražený není ostuda.

 

Naučit ho se správně chovat k ženám

Říci svému synovi, jak by se měl chovat se ženami může i matka, ale otec je schopen to všechno ukázat vlastním příkladem. Bude skvělé pokud se to dozví jeho syn od otce všelijaké důležité věcí o ženách. A ne od přátel a  z internetu, ale od svého otce – to je důležité. Vezměte svého syna, s ním společně kupte květiny pro mámu, jděte do obchodu a slušně mluvit s pokladní, aby se dítě nebálo komunikovat s neznámými ženami – to je vše.

 

Promluvit o lásce jako chlap s chlapem

Tento bod vyplývá z předchozího. Ať se syn dozví o tomto všemocném pocitu, raději z mužských úst, až přijde čas. Pro dospívající to bude cenný dar, kdyby mu jeho otec vyprávět o své první lásce, první rande a na výlety i kávy. A také o tom že není třeba nikam spěchat, a je lepší počkat na tu správnou dívku, která vznítí jiskru v srdci. Ano, a věrohodnost těchto rozhovorů bude velmi důležitá.

 

Naučit ho zastat se sebe

© Malpaso Productions

Otec a jen otec může učit svého syna, jak být silný, nezávislý a zodpovědný, umět se postavit sám za sebe a svojí pravdu. Naučit rozpoznávat situace, ve kterých je lepší například zvýšit hlas tak aby si osočovatel příště rozmyslel přiblížit se blíž než kilometr, a ve které je lepší být moudřejší a ignorovat provokace a tiše odejít.(“Moudřejší ustoupí”)

Bude muset vysvětlovat svému synovi a ukázat na příkladech, že laskavost – ne slabost – i svého otce.

 

Pomoci vytvořit svůj vlastní názor na svět

Za tímto účelem je není třeba udělat speciálně nic, jen čas od času strávit čas se synem a mluvit si s ním. Tak dítě chápe, že je nejen matka se svými požadavky a očekávání, ale i jiná osoba s jiným přístupem a názorem. (Je důležité aby díte, a to nejen v případě chlapce, pochopilo že na stejnou věc můžou existovat různé názory.)

Samozřejmě, že rodiče by měli být spolu za jedno v oblasti vzdělávání, ale pokud jde o jejich názory na svět, filozofie mohou být velmi odlišné. A je to úplně normální. S pomocí svého otce dítě uvidí, že existuje více pohledů na stejné jevy, naučí analyzovat a vytvořit svůj vlastní pohled na věc.

 

Obohatit zkusenosti dítěte o nové zážitky

© sonypictures

Všechno to začíná od věku, kdy dítě je velmi malé. Ale i 6 měsíců staré batole, může se chápat rozdíl mezi mužskými a ženskými projevy lásky. Na rozdíl od matky, otcové místo laskání a hlazení preferují aktivní hry s „mužským charakterem“, jako je nadhození do vzduchu nebo točení. Maminky mají tendenci dívat se na to všechno s tichou hrůzou, ale dává to dítěti dostatek vizuálních, sluchových a hmatových vjemů a nových zkušeností pro jejich vlastní prostorové cítění.

 

Naučit ho mužským trikům

Tam jsou některé věci, které pro mnohé ženy vypadají jako nějaká magie, kterou ovládají pouze muži, například rozdělání ohně, utahování šroubů, opravení auta. I když vaše dítě je „městské“ na 100% není pochyb o tom, že schopnost rozdělat oheň bude pro něj užitečná v budoucnu – alespoň rozpálení grilu na grilování. V každé společnosti výše uvedené dovednosti přidají synovi + 100 bodů k autoritě.

 

Pomoci naučit se domácím povinnostem

© 21 Laps Entertainment © Angry Films 

Samozřejmě, jsou to takové operace, jako je vázání kravaty, holení a žehlení košil. Ačkoli odpověď na jakoukoliv otázku lze nalézt na internetu, musíte souhlasit s tím, že by bylo mnohem lepší, kdyby se to syn naučil od svého otce. A ano, to dokáže to jenj otec a nikdo jiný nemůže ukázat synovi, že muži mohou také vařit. No, alespoň na této úrovni, aby nevyhladovět k smrti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru