OurLive

Chůze – nejzdravější aktivita nejen při hubnutí

Je obecně známo že fyzická aktivita má blahodárný vliv na naše zdraví, a dokonce muže prodloužit aktivní věk našeho života. Má pozitivní vliv také na naše psychické a emocionální zdraví které je neméně důležité jak to fyzické.

Nehledě na to většina z nás se snaží najít jakoukoliv výmluvu jen aby nedělat, pokud možno žádný sport, a to je velmi líto protože nikdo z nás nedokáže zastavit čas a nezestárnout.

Harvardská univerzita dokázala že lidé, kteří rekreačně sportují každý den mohou v 70 vypadat a cítit se na 50 a dokonce lidé kteří se rozhodli jen pro chůzi vypadají a cítí se mladší o 15 let oproti svým vrstevníkům.

Každodenní chůze prospěje nejen:

  • Procházky jsou jeden z nejjednodušších typů pohybu, a přitom jsou vhodné téměř pro všechny i s některými zdravotními problémy kdy většina sportů odpadá tak právě chůze je velice doporučována. Harvardská univerzita zjistila také že riziko cukrovky u žen, které se prochází každý den neméně než 30 minut je o 50 procent nižší.
  • Snižuje risk rozvoje alzheimerovy choroby podle vědců univerzity ve Virginii, muži ve veku 75-90 let, co chodili denně minimálně 1,5 míle 2,4 km měli výskyt právě alzhaimrovy choroby o 50% nižší než skupina která upřednostnila raději trávit čas na gauči u televize.
  • Procházky normalizují krevní tlak a také trávení. Zpevňují kostní systém, šlachy a snižují riziko osteoporózy.
  • Procházky před spaním zvyšují kvalitu spánku.

Ale upřímně chápu, že procházky jsou boj já se k nim po delší pauze vrátila v únoru celý leden jsem sebe přesvědčovala o tom, že je třeba a víš co stačilo nemyslet na počasí ale opravdu obléct obout a jít. Skvělá audio kniha je také fajn motivace. A teď je krásní počasí určitě vyhnat sebe na 30 minut ven není až takový problém. A to je skvělý tip v tomto krásním počasí se naučit chodit opravdu každý den a až se počasí začne zhoršovat tak už to bude zdravý návyk, a to už půjde snadněji.

A jak ty si sebe přesvědčila k pravidelné chůzi? Poděl se v komentáři.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru