OurLive

Lifehacky pro těhotné, co vám pomůže přežít složité období

I když jak se říká miminko je dar, buďme upřímní přežít do porodu a porodit takový dar zas není. Některým bývá zle, jiné bolí záda, a ke konci už se většině z nás nedaří normálně spát.

Tak se pojďme podělit o to co komu z nás pomohlo

V samém začátku nevolnost

Mě teda nepotratila skoro vůbec, jen když se mě pokusili dát nějaké léky. Ale co jsem se popřála u všech kolem nejlepší je zázvorový čaj. Všeobecné je nevolnost spojená s kyselostí v žaludku může moc i voda s citronem či s nefiltrovaný octem 30 minut před jídlem. Zhoršit situaci může také cukr takže pozor na sladké 

Žvýkačky proti nevolnosti, to je teda hrůza zkusila jsem jedu a vůbec nechápu, jak to můžou dávat dětem.

Těhotenské oblečení

Asi do pátého měsíce jsem se normálně vešla do svého oblečení. Ale pak začali problémy hlavně pokud čas dne sedím. Nebudeš mi věřit, ale ceny těhotenského oblečení jsou přehnané neskutečným způsobem. Léto se dá pochopit v šatech co už mám jen na dovolenou to chce kalhoty a možná šortky, řešení na slevách NewYorker XL šortky se šňůrkou a XXL kapsáče a bylo po problémů do podzimu je ještě čas ale asi podobným způsobem a jedny legíny si pořídím pod oversize svetry.

Sport v těhotenství

I když většina lidí kolem by si přála abych nevylezla z postele tak jsem se tomu postavila i když tréninky mám v jemnějším režimu mám je pořád dokud zdraví dovolí. Powerjogu jsem vyměnila za těhotenskou jógu a už zjistila, že je jóga fakt tak trochu nuda 😉 Ale uklidňuje, a navíc protahuje tělo měla by moc i od bolesti v zádech tak i nestažení šlach. Na orbitreku běhám pořád jak pyramidu, tak interval jen běhám pomaleji vlastně od veslování jsem částečně upustila cvičím mnohem míň, a hlavně ne tak dlouho.

Celkově sport je zdravý pořád i v těhotenství a pokud doktor neřekne že bych cvičit neměla tak mám v plánu pokračovat.

Kojící polštář

I běžné na něm ráda spím ale od pátého měsíce je to nenahraditelný pomocník k tomu, aby usnout. Pořád se nemůžu odnaučit spát na břiše. Polštářek dokážu podložit pod jednu nohu a půlku těla a tím dosáhnou pozice už ne na boku a ještě ne na břiše.

A až i jeho bude málo tak mám z prvního vyzkoušené, že pevný trochu tvrdý polštář (měla jsem z Ikei) je nenahraditelná, pokud ho dáte mezi kolena tak nějak od 7 měsíce.

Punčocháče

Kanálu uvažuju, co budu dělat na podzim a co si obléci mám jedny vytáhne punčocháče ty by mohli vklidu pojmout břicho ale našla sem na netu, že pevné neprůsvitné punčocháče se dají nastřihnout podél švu a tím vznikne trojúhelník a guma nebude tlačit. Určitě vyzkouším a upřesním.

Posilování pánevního dna

Zhruba od 18ctého týdne je ideální začít cvičit ale pokud je přání klidně dřív. Kromě Kegelovych cviků, tady také velice pomůže pozastavit čůrání a pak pustit v tomto případě stav uvolnění svalů je mnohem podstatnější si uvědomit bude se hodit při porodu.

Na posílení svalů také mohou pomoc Venušiny kuličky.

Nespavosti

Na nespavost nejlíp pomáhá teplé mléko. Zatím se držím sportu takže usínám celkem dobře ale všechno se muže změnit z třetího trimestru kdy i zátěž bude jiná.

Boty v zimě

Nejlepší jsou bez tkaniček takové, co mají očko vzadu za které se dá zatáhnout. Rozhodně si takové pořídím, když mám termín koncem listopadu bude se mi to rozhodně hodit. Myslím že kožení chelsea budou ideální volbou.

Sportovní podprsenka

Ať to zní jakkoliv hloupě, ale právě kvalitní pevná sportovní podprsenka neomezí krevní oběh a zpevní po celé své ploše a to může mít vliv i na menší tvoření strií.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru