OurLive

Co na sebe na Vánoční focení

Pro začátek chci říct, že pokud jste celou rodinou v dobré náladě a dítě vám nebrečí nebo nepučí se tak už máte vyhráno a navíc pokud vám sedne fotograf fotky budou rozhodně perfektní. Ale vybrat pro sebe i pro ostatní vhodné oblečené rozhodně ještě vylepší celkový dojem z fotografií.

Jestli máte možnost vidět ateliér předem, například na fotkách tak je to rozhodně plus. Malé nepsané pravidlo platí, pokud je studie světlá a spíše z ní vyzařuje relax tak oblečení by mělo byt obyčejné, a ne složíte a ne příliš slavnostní. Pokud je studie tmavá a elegantní tam se hodí elegantní až večerní oblečení a tam je ideální vybírat tmavé oblečení.

Světlé sály a výzdoba

Světlé sály mnohem víc vyzařují pohodlím a ne luxusem, proto i výběr vašeho oblečení se má ubírat tím směrem. Aby vaše fotky vypadali harmonicky nezapomeňte na to, že z vás a vaší rodiny v takovém sále má vyzařovat pohoda. Vybírejte oblečení pastelových barev, tím rozhodně nic nezkazíte.

Džíny

Vemte s sebou klasické džíny v klasické nebo světlé modré barvě a klidné i trochu kratší tak aby na fotkách bylo vidět kotníky to je takový základ. Pokud nemáte modré tak vybírejte buďto bílé nebo béžové.

Svetry a trička v pastelových barvách

Trička a svetry v pastelových nebo základních barvách se budou skvěle hodit a doplní již výše zmiňované džíny. To samozřejmě neznamená, že nemůžete vzít věci s vánočními motivy rozhodně vemte, ale k tomu bych i tak doporučila vzít něco obyčejného pro zpestření fotek.

Svetr můžete taktéž pohledat ve skříni manžela. Pokud nemate ráda oversize vemte si tenký pásek, kterým označíte pás, tak dosáhnete i ženskosti a křivek, a přitom nenarušíte dojem pohodlí.

Široká košile

Nemyslím tím takové košile, které jsou do kanceláří jako takové, co vás obepínají pokud nemáte jinou tak raději půjčte od manžela. Hledejte takovou košili, kterou se dá považovat za oversize. Košile kancelářského stylu vypadají příliš oficiálně, hodí se na každodenní nošení do práce a možná na nějaké business focení.

Častá chyba

Velice často se stává, že právě na Vánoční fotky donese klient krásnou blůzku nebo slavnostní košili. Takové oblečení nevypadá harmonicky ve většině světlých ateliéru. Zkuste vybrat tmavý ateliér a pokud to nejde další možnosti najdete na konci článků.

Sukně

Samozřejmě ideální jsou světle sukně, které jsou bavlněné, pletené nebo kašmírové. Sukně, pokud jsou ve tvaru „A“ měli by spíš být mini, naopak pokud jsou uplé po vaší postavě bylo by ideální aby zakrývaly kolena. Pokud máte jenom tmavé sukně, což asi většina z nás má vezměte mini sukni, nebo sukni nad kolena a na ni oblečte objemný dlouhý svetr oversize ve světlé barvě. Tím vznikne od sukně jen tmavý proužek a to nenaruší harmonii fotografií.

Pokud usadíte mini sukni výš aby byla krátíš vypadá to na fotkách vždy dobře. I když v živote by se zdálo, že to muže působit spíše vulgárně, tak na fotkách se vám vizuálně prodlouží nohy a vždy to vypadá lépe, než nepochopitelná délka sukně, která už není mini a ještě ne pod kolena.

Navíc pod svetr můžete sukni nahradit šaty třeba letními, i kdyby s květinovým potiskem, efekt bude tak jako u tmavé sukně – trčet bude jen proužek a proto to nenaruší dojem z fotky. Jinak květinové potisky na oblečení narušují dojem z Vánoční atmosféry a tomu bych doporučila se vyhnout. Nezapomeňte na světlé saténové šaty nebo sukně prádlového stylu, to je výherná volba ještě pokud k takové sukni najdete pletený široký svetr ve stejné barvě to je opravdu bomba.

Punčochy

Na focení pokud chcete vzít punčochy tak vždy pouze matné nikdy neberte lesklé (kdybych to věděla ve svůj svatební den bylo by to fajn)

Šaty

Šaty na focení je docela tenký led. Rozhodně bych doporučila šaty prádlového stylu dlouhé nebo délky midi světlé barvy opět pokud se jedná o světlý atelier a k tomu dlouhý kardigan, hlavně ne v černé barvě.

Pokud budete mít šaty prádlového stylu, kardigan a svetr, navíc béžové lodičky – mate ideální set na vánoční fotografie.

Pletené šaty jsou také výbornou volbou ale myslete na to, že to nemají byt ty super uplé šaty jak se nosili asi 5 let zpět, ale mají být volnější nebo rovné. Jsou to ideální šaty na focení jelikož jsou dostatečně volné aby skrývali nedostatky, hodí se do každého ateliéru, přitom z nich už rovnou vyzařuje ta zimní atmosféra. Jediný moment – šaty musí být jednobarevné a bez potisku nebo pruhů.

Večerní a plesové šaty

Večerní šaty jsou také jedny z nejčastěji nošených věcí na Vánoční focení a třeba pro chlapa smoking ano je to perfektní kombinace do tmavého luxusního ateliéru. Všude jinde to bude, promiňte, vypadat příšerně. Třeba třpitivé šaty v atelieru, který je spíše vůbec pro děti to bude neúnosný kíč. Nebo složité šaty budou vypadat nevhodně. Neutrální šaty, spíše obyčejné, na každý den, jsou vhodně do každého ateliéru, navíc pod ně snadno oblečete i muže i děti.

Ateliéry vhodné pro večerní šaty

Obuv na vánoční focení

S obuví je to velice složité, pokud chcete boty tak jedině lodičky na jehlách, v některých případech jsou vhodné plátěnky (pouze po dohodě s fotografem) a to je pro ženu tak vše. U muže kožená obuv nebo společenské boty. Pro všechny členy rodiny jsou vhodné vázané ponožky nebo naboso. To dodává útulnost snímku.

Světlé ateliéry

Tmavé ateliéry

Tmavé oblečení

Pokud nemáte nebo nechcete mít světlé oblečení a ve vašem městě není tmavý atelier, tak se domluvte z fotografem ať vás fotí za tmy s blesky to bude vypadat harmonicky.

Často problémem je nechápaní sladění oblečení pro opravdu perfektní výsledek. Většinou to vypadá tak, že žena vybere kostýmek na dítě, manželovi jediný oblek co se jí líbí a na sebe vezme své nejoblíbenější šaty, nedej Bože, které nosila ještě 7kilo zpátky, a tak dorazí na focení. Dopadá to tak, že ji šaty tlačí a ona se nedokáže přirozeně smát a všichni jsou ještě víc ztuhli než by bylo v jiné situaci.

A co si myslíte vy o Vánočním focení? Ráda přečtu vaše komentáře!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru