OurLive

Crossovery jak je sledovat Flash, Arrow, Supergirl

Od roku 2014 má CW tradici natáčet každoroční crossover. V nich jsme viděli, jak se Flash stal darebákem, Supergirl zpívá na jevišti a vidíme oblíbené superhrdiny v podobě nacistů. Je relativně složité bez návodu chytit správně pokračování ve které řadě kterého seriálu vlastne bude pokračování nebo začátek dílu který aktuálně sledujeme. Tak jsem se rozhodla projít seriály jeden po druhém a připravila jsem pro tebe rozpis dílů které na sebe navazují.

Flash vs. Arrow, 2014

Epizoda 8 ze sezóny 1 „The Flash“ a epizoda 8 ze sezóny 3 „Arrow“ (dále je třeba sledovat v uvedeném pořadí)

Toto je první každoroční crossover ve vesmíru Arrow. V příběhu Oliver Quinn a Barry Allen spojili své síly, aby si navzájem pomohli zastavit kapitána Boomeranga a Roye Bivola.

V dialogu se Flash stává darebákem, bojuje s Arrowem a dohaduje se s ním o svých názorech na hrdinství. Oliverův svět je temný, jeho metody jsou kruté. Barry zachraňuje lidi a nezabíjí darebáky, je to pro něj jako koníček, který vyrostl v něco víc. Možná tím chtěl CW ukázat, jak se série od sebe liší.

Heroes Join Forces, 2015

Epizoda 8 ze sezóny 2 seriálu „The Flash“ a epizoda 8 ze série 4 „Arrow“

Barry a Oliver se znovu setkají, ale nyní, aby porazili nesmrtelného darebáka Vandala Savage. Zde se již hrdinové stali přáteli a jsou připraveni spolupracovat. Crossover byl obecně vytvořen s cílem připravit diváky na vydání další série vesmíru – „Legends of Tomorrow“ (spuštěna v roce 2016).

Tentokrát CW zkoumá, jak mohou hrdinové spolupracovat bez konfliktů a snaží se porazit nepřítele, kterého nemohou porazit bez pomoci ostatních.

„Invaze!“ (Invasion!), 2016

8. epizoda 3. sezóny The Flash, 8. epizoda 5. sezóny Arrow a 7. epizoda 2. sezóny Legends of Tomorrow

Tentokrát už je to trilogie s Legends of Tomorrow, Supergirl, Flash a Arrow, kteří bojují s mimozemskou rasou – Dominátory. Pouze zde nebyla epizoda pro Supergirl natočena, i když se na crossoveru podílela na portrétu ve všech epizodách.

Toto je první crossover kanálu, který spojuje všechny postavy v jejich sérii superhrdinů se zaměřením na každého. Zároveň je opět známé schéma – nepřítel hrdinů je takový, že se s ním sami nedokázali poradit a proto se musí opět spojit.

Krize na Zemi-X, 2017

Epizoda 8 sezóny 3 „Supergirl“, epizoda 8 sezóny 6 „Arrow“, epizoda 8 sezóny 4 „Flash“ a epizoda 8 sezóny 3 „Legends of Tomorrow“

Tento crossover je variaci na téma: „Co kdyby nacisté vyhráli?“ Zde divák čeká na nacistické dvojniky Arrows a Supergirl, staré nepřátele a staré přátele. Vesmír, postavený CW, nabírá na obrátkách a představuje další a další postavy. Crossover se skládá ze čtyř epizod, jedné pro každou epizodu.

„Toto není samostatný kousek, ale vyvrcholení schopností televizního vesmíru CW.“

Elseworlds, 2018

Epizoda 9 ze sezóny 5 seriálu „Flash“, epizoda 9 ze sezóny 7 seriálu „Arrows“ a epizoda 9 ze série 4 seriálu „Supergirl“

Tentokrát CW vezme část příběhu do známého Gothamu (ve vesmíru CW dosud neviděného). Zaměstnanec Arkham Asylum John Deegan mění realitu, Oliver Queen a Barry Allen mění životy a Kara Danversová údajně nikdy neměla sestru.

Aby trojice vrátila vše na své místo, cestuje do Batmanova rodného města. Samotný Temný rytíř bohužel není v historii, ale divákovi se představí jeho bratranec – Batwoman. Její sólová série začíná v říjnu.

Tento crossover nemohl zopakovat úspěch předchozího.

Crisis on Infinite Earths 2019

Epizoda 9 ze sezóny 5 seriálu „Supergirl“, epizoda 9 ze sezóny 1 seriálu „Betwomen“, epizoda 9 ze série 6 seriálu „Flash“  epizoda 8 ze série 8 seriálu Arrow“  a epizoda 1 sezóny 5 „Legends of Tomorrow“

Tento crosover stanice CW je založený na stejnojmenné komiksové sérii DC. Vrátí se nejen postavy z jiných sérií CW, ale i postavy z předchozích adaptací komiksů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru