OurLive

Face yoga – obličejová facelift joga s Lenkou zkušenosti

V Česku pomalu začíná být čím dál dostupnější obličejová jóga a to je vážně super, protože opravdu my ženy víc než muži jsme schopné se cítit hůř díky známkám stárnutí. Sama vím, že první vrásky dokážou celkem hodně přišlápnou sebevědomí. Ale s tím je opravdu možné něco dělat. Proto jsem hrozně ráda za možnost přirozenou cestou zmírňovat vrásky bez zásahu lékaře.

Proč jsem se rozhodla kurzu zúčastnit?

Už v patnácti jsem měla velkou lásku ke Coco Chanel milovala její kabelky i boty a vždy jsem si moc přála si je jednou pořídit. Co to s tím má společného? Ale opravdu hodně právě Coco Chanel kdysi řekla – „Ve dvaceti má žena tvář, jakou jí nadělila příroda, ve třiceti takovou, jaký žije život, a v padesáti, jakou si zaslouží.“ Opravdu mě tato citace zůstala v srdci. I když jsem na to asi v období 20-25 let trochu pozapomněla (mimochodem to bylo hned vidět). Tak právě po 25 a čím blíž ke třiceti jsem ve svém životě začala řešit nejen péči o pleť ale také stravování. A po 30 letech komplexně péči o sebe a to nejen stravou a sportem ale také meditací i relaxací a poslední dobou především zdravým spánkem.

Právě proto možnost cvičit svaly na obličeji byla mnou již dlouho vyhledávaná. A celkem dlouho jsem nemohla najít pro sebe vhodný kurz i když jsem hodně zkoušela i v zahraničí, no upřímně jazyková bariera vedla spíš k tomu, že jsem dělala chyby. S kurzem Lenky „mama bez vrásek“ jsem se seznámila, když jsem se zapsala do jejího minikurzu zdarma. Už po druhém videu bylo rozhodnuto. Lenka je právě ta lektorka, která opravdu dobře vysvětluje a má skvělé vystupování.

Krátce o kurzu

Kurz byl rozdělen do osmi týdnů. V prvních týdnech byly nové cviky. Navíc pro nás lektorka připravila pracovní listy, díky kterým jsem nikdy na žádný cvik nezapomněla. Od druhého týdne také byla jednou týdně ukázaná technika masáže. Masáže jako doplněni k obličejové józe pomáhaly k mnohem rychlejším viditelným výsledkům.

Moc se mi líbilo, že Lena Plachá kurz obohatila i o masky na obličej, bylo fajn se s účastnicemi vyměnit nějaké domácí babičkovské recepty.

A ke konci kurzu už nám přidávala i tréninky. Nejen, že už sem nemusela uvažovat nad pořadím cviku a počítat si sama čas ale mohla vlastně cvičit spolu s Lenkou (teda na videu) a super hudbou. Navíc přidala různé kombinace cviků, které bych rozhodně sama nevytvořila tak o to větší efekt to mělo.

Proč doporučuji tento kurz?

Lektorka Lenka je úžasná, podpoří a dodá motivaci a je veselá. Přidá dobré náladě, a to je moc fajn hned se cvičit chce mnohem víc. Navíc v rámci kurzu měla i 15 minutové konzultace s videem kde spolu semnou cviky prošla a opravila některé chyby tím jsem měla jistotu, že je dělám správně. Při jakémkoliv cvičení je opravdu důležitá technika. Navíc z vlastní zkušenosti vím, že ať už lektor nebo trenér ve fitku musí být příjemný aby vás cvičení bavilo pokud je někdo jako kakabus nebo s nevhodným chováním tak ztrácíme motivaci.

Obličejová jóga účinky

Sama na sobě jsem změny viděla asi za 4 týdny a měla sem malou výhodu v době kurzu mi odjel manžel na služební cestu a měsíc jsme se neviděli. Po příjezdu mi řekl že vypadám na 17 a že mi role „slaměné vdovy“ očividně prospěla. Je super pocit, když si změn všímá právě vaše okolí už jsem obdržela několik lichotek „s každým dnem jen mládneš co máš za tajemství“ nebo od kamarádky nedávno „ty máš snad zase zahraniční nový krém?“

Obličejová jóga výsledky

Na konci kurzu jsem opravdu viděla silné zlepšení ve zmenšeni vrásek mezí obočím ale také nosoústních  vrásek.

Navíc Vám Lenka k masážím ukáže takový malý zázrak, který vám teď neprozradím, a to je pro mně záchrana před každou schůzkou jednáním ale i prostě příjemná relaxace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru