OurLive

Filmy na Hallouween

Halloween je keltský svátek s historií sahající až do doby před naším letopočtem. Den 31. října byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou). Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Stavěli proto oltáře, které obsahovaly ptačí pera, či zvířecí lebky, a měly za účel navázat spojení s mrtvými, pro které se pak pořádaly uctívací obřady. Svátek se v keltštině nazýval Samhain. Mnohé z původního Halloweenu se dochovalo do dnes. Lidé před svými domy staví malé oltáře, ovšem k jejich stavbě jsou používány vyřezávané dýně, místo ohňů se zapalují svíčky.

A jestli jste se rozhodli svátek strávit u televize tak sem pro vás vybrala několik zajímavých filmů.

Rodinné filmy na Hallouween

Hokus pokus

Hallouweenský film se Sarah Jessicou Parker O třech čarodějkách které chtějí vysát z dětí zivoty aby byt mladými a krásnými ale film je z produkce Disney proto na něco opravdu strašidelného se nenadejte. Skvěle se bude hodit pro rodinný večer.

Casper

Příběh ducha Caspera asi znají všichni je to duch který nechce strašit jako ostatní ale kamarádit. Je to krásná romantický pohádka.

Husí kůže 1 a 2

O knížkách, které dokáží oživit příběh a udělat jej reálný pro městečko. Kdysi sem tento film našla právě na večer filmů.

Addamsova rodina

Je trochu zvláštní trochu šílená rodinka ale právě film z 1991 roku s původními herci je nejlepší adaptace příběhu.

Čarodějnice

Nový film 2020 roku s opravdu pohádkovou atmosférou.

Městečko Halloween

O Halloweenu přijíždí na návštěvu ke své dceři Gwen a jejím dětem Marnie, Dylanovi a Sophii babička Aggie Cromwellová, která je čarodějnicí a mrzí ji, že její dcera chce žít ve světě lidí.

Filmy na Hallouween pro teenegery

Halloweenská noc

Film popisuje pět příběhů ve které se udali na Hallouween. A tajemný postava dohlíží na dodržení Hallouweenských tradic a ti co nedodržují budou potrestáni.

Chůva na zabití 1 a 2

Populární film od Netflix který je spise krvavou komedií.

Vadí nevadí

A tohle je jeden z mých oblíbených filmů. Příběh vypoví o mladých lidech kteří si zahráli hru vadí nevadí v Mexiku a jeden z účastníků řekl že za lež a nesplněný úkol  čeká každého trest smrti až po návratu z Mexika skupina zjišťuje že si srandu nedělal.

Hrají: Lucy Hale (Prolhané krásky) a Tyler Posey (Teen wolf) Vyplatí se podívat už jen za tento skvělý prár.

Neon Demon

Svět modelingu je drsný a nemilosrdný za místo na slunci se platí vysoká cena.

Všechno nejhorší

Dívka je v časové smyčce a nedaří se ji dožít rána. Otázkou tolik už není jak se dostat ze smyčky ale kdo je vrah v masce.

Jestě pár filmů pro nás dospělé

Vrána

Film podle stejnojmenného komiksu o pomstě ze záhrobí, se odehrává v noc hallouweenu.

Ospalá díra

Je krásna a i romantický strašidelná pohádka pro dospělé s mladým Johnnym Deppem

Hallouween

Je klasický horor s vrahem v masce, kterému dokonce natočili pokračování v roce 2021.

Ti druzí

Zajímavý film s Nicole Kidman v hlavní roli herečka za tento film dostala ocenění zlatý globus. Rodina žije v obrovském krásném domě ve kterém se dějí zvláštní věci a hlavní hrdinka začíná byt přesvědčena že v domě straší.

To

Hororový film podle předlohy Stephena Kinga který sem ještě neviděla.

Já legenda

Nějak si nemůžu pomoc ale myslím že aspoň pár filmů o zombií myslí být v seznamu Hallouveenských filmů a tento je můj nejoblíbenější.

Můj nejoblibenějsí film pro Hallouweenský večer

A pro mě základní klasikou na Halloween a tradicí jsou Piráti z Karibiku. Film má kouzelnou romantickou atmosféru navíc je to komedie s Johnnym Deppem no co víc si přát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru