OurLive

Nejlepší sci-fi filmy devadesátých let

Nejlepší sci-fi filmy devadesátých let

Už víc než rok sem se chystala k vydání sérii článků se seznamem nejlepších filmu ze žánru sci-fi. V tomto prvním článku ti přestavím nelepší sci-fi filmy devadesátých let. Filmy jsou seřazení podle hodnocení na IMDB vzestupně. I když jsem chvíli uvažovala, jestli je nesadařit podle mojí vlastní oblíbenosti to by tento článek nikdy nevyšel. No ne, některé filmy jsou prostě milované a jak je všechny umístit na první místo.

Volcano

Sopka

1997

IMDB 5,5

Apokalyptický sci-fi film, mě se líbil i v devadesátých i teď nedáno koukala znovu, když moje oblíbené premiéry a seriály začali odkládá t kvůli pandemii.

Ve městě LA neočekávaně vybuchne sopka a láva nelítostně likviduje vše na své cestě.

The Time Shifters

Katastrofy

1999

IMDB 6

Upřímně zarazilo mě hodnocení toho to filmu snad je to jen tím že byl málo známý a neměl takovou marketingovou kampaň v té době sama sem na něj narazila omylem a rozhodně bych ho řadila tam na třetí čtvrté místo takových 7 hodnocení si rozhodně zaslouží.

Deep Impact

Drtivý dopad

1998     

IMDB 6,2

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany.

Katastrofický film ale upaříme ve mně nechal smíšené pocity. I líbil i nevím docela sláby vedle Armagedonu a jiných legend.

Waterworld

Vodní svět

1995

IMDB 6,2

Postapokalyptický film u kterého se mi taky nezdá hodnocení mě se vazně líbil, patří ke kultovým filmům devadesátých let.

Po tom co roztáli ledovce většina souše zmizela a nikdo nemůže najít pevninu.

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Hvězdné války I: Skrytá hrozba

1999

IMDB 6,5

Star Wars snad nikomu představovat nemusím. Je to úžasná série filmů a byl mnohem lepší než Lucas films koupil Disney jim opravdu sci-fi nejde. Ale první díl je můj nejoblibenější.

Event Horizon

Horizont události

1997

IMDB 6,7

No vážně film není špatný ale já bych ho hodnotila na tak 5,5 a ne na 6,7. Jednou dvakrát vidět je faj ale že bych ho mohla sledovat tak jak třeba hvězdné války to neee.

Krátce o ději: Záchranná posádka vyšetřuje vesmírnou loď, která zmizela v černé díře a nyní se vrátila … s někým nebo s něčím novým na palubě.

Armagedon

1998

IMDB 6,7

No co na to říct hvězdní herci skvělý scénář a k tomu let do vesmíru no kdo by odolal. Ne opravdu devadesáté nebo dne Armageddon muže strčit do kapsy i spousty dnešních filmů. Takže pokud si nevíděla/a rozhodně zvaž jestli si večer nepustit

O ději: Na naší planetu se řítí asteroid který se s ni srazí a skupina obyčejných lidí letí na asteroid aby se pokusila zachránit lidstvo.

Independence Day

Den nezávislosti

1996

IMDB 7

Apokalyptický sci-fi film devadesátých let ale i nápad i zpracovaní nemá chybu i když samozřejmě chápu že dnešní efekty vypadají lépe zatím herecké výkony to plně kompenzují.

Krátce o ději: Na naší planetu zaútočí mimozemšťané a lidé mají celkem malé šance je porazit.

Stargate

Hvězdná brána

1994

IMDB 7,1

Pilotní film ke stejnojmennému seriálu a film je parádní i jako samostatné dílo. Ale jestli zrovna nevíš na co se podívat tak film a i celá série Stargate je super zpestření k dnešní tvorbě.

Mezihvězdné teleportační zařízení, nalezené v Egyptě, vede na planetu s lidmi podobnými starověkým Egypťanům, kteří uctívají boha Ra. A tým SG1 se vydá na průzkumnou misi.

Face/Off

Tváří v tvář

1997

IMDB 7,2

Na tento seznam asi nedostatečně sci-fi film ale je absolutně bombastický velice doporučuju vidět. A o deji nic nepovím jen to že Cage a Travolta je super dvojka.

Starship Troopers

Hvězdná pěchota

1997

IMDB 7,2

I když je pravda že film co se efektu týká je i na devadesáte celkem smutný ale mě se líbil tehdy a ráda si ho pustím i v dnešní době.

Men in Black

Muži v černém

1997

IMDB 7,3

Komediální sci-fi film s Smithem Musím uznat že se na roli do sci-fi opravdu hodí. A jestli je třeba odpočinout večer u něčeho vtipného je to super výběr.

Děj: Na naší planetě se pohybují mimozemšťani a oddělení Muži v černím chytají zločince právě mezi nimi a chrání lidstvo.

The Fifth Element

Pátý element

1997

IMDB 7,7

Je jedinečný sci-fi apokalyptický film devadesátých let je to jeden s mála filmů na který se vážně klidně podívám i dvakrát po sobě. Jestli miluješ sci-fi rozhodně doporučuji vidět.

Krátce o ději: K zemi se nicota která ne své cestě pohlcuje všechno. Jediný kdo muže zachránit vesmír je pradávná mimozemská rasa jejichž loď byla sestřelena při pokuse o přestání na zemi.

Jurassic Park

Jurský park

1993

IMDB 8,1

Jurský film je zajímavý pokus filmařů devadesátých let nejen že se jim podařilo udělat celkem reální dinosaury ale herecké obsazení se opravdu nemá za co stydět každý z nich předvedl skvělý výkon.

Děj asi všichni chápeme ale přece jen. Mlady paleontolog jede dohlednou na děti v parku plném klonovaných dinosauru co by se asi tak mohlo stát.

Matrix

1999

IMDB 8,7

Matrix a pátý element mi přesvědčili že můj oblíbený žánr bude odedne v kině už jen sci-fi a dodnes se to nezměnilo. Sem přesvědčena že položily ten jedinečný základ i pro naše dnešní sci-fi filmy. A i přes přehnané efekty  pro mě to bude i dnes jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec.

Krátce o ději: Když krásná cizinka dovede počítačového hackera Nea do zakázaného podsvětí, objeví šokující pravdu-život, který zná, je propracovaným klamem zlé kybernetické inteligence.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru