OurLive

Fungující jednoduchý letní šatník – základ šatníku na léto

Vím, že už chvíli slibuji tento článek a opravu mi trval dlouho protože jsem i sama na sobě chtěla vyzkoušet většinu těchto věci a zjistit jestli jsou opravdu ideální. A po celých dvou sezonách můžu říct, že ano opravdu jsem našla ideální základ šatníku na léto. Navíc s tím že čím dál víc se snažím o minimalismu tak za nějakou dobu můj šatník se bude skládat jen ze základu a pár doplňků.

Ale teď k tomu ideálnímu základu.

Nezapomeň že můj základ bude trochu jiný než tvůj je k němu třeba zohlednit i denní aktivity a životní styl.

Kalhoty nebo rifle mléčné barvy

V letních měsících se světlá ideálně mléčná barva hodí ke všemi i když jsem zastáncem že právě mléčná barva je ideální v jakémkoliv období a u jakékoliv věci. Ale v létě mléčné kalhoty posunou tvůj outfit ještě i úroveň výš. Ovšem nesmíme zapomenou, že je vhodné vybírat i na základě střihu takové kalhoty by měli ideálně sednou po typu postavy.

Šaty

Se šaty a základem v létě je to celkem jednoduché, protože za základ se považují pouze dvoje, a to jednobarevné košilové nebo šaty na širokých ramínkách. Samozřejmě v základních barvách. O základních barvách jsem spala v základu šatníku na zimu.

Košile

Jako základ na léto se považuje Lněná košile, a možná namítneš ze to není základ a není ke všemu. Možná si ještě jako já nenašla tu pravou. Lněná košile by mela být dostatečné objemná ale ne oversize a mela byt asi ideálně mléčné barvy, a hlavně má bát rovná a bez zbytečných detailů jako jsou vázačky, výrazné knoflíky a další.

Sukně v mléčné barvě

Je pravda, že mám mléčné leněné šaty a sukni jsem se rozhodla koupit modrou a né mléčnou a jsem spokojená pro mě zásadní byla možnost knoflíků po celé délce. Nese to možnost regulace rozparku navíc po operaci nohy to byla věc kterou jsem nosila skoro pořád za to ji miluju a myslím, že midi sukně na knoflíky je ideální stav pro jakoukoliv ženu. Ale v mléčné barvě s tmavým vrchem bude vypadat o moc lépe než světlý top a tmavá sukně.

Ale letos jsem si pořídila krásnou sukni saténovou světlé barvy od zary a kupodivu jsem ji potahala mnohem víc než jsem čekala a to jsem vybrala spíš trendový střih než základní ale mě sedla absolutně skvěle

Šaty prádlového stylu

No na tento typ šatů už sem pěla ódy. Ne opravu mám je ze všeho nejradši. Jsou celoroční můžeš je nosit jak spíš ve sportovním stylu tak i na romantickou večeři tak i na prostě kávu s přáteli. Za mě správné šaty prádlového tylu jsou nenahraditelnou položkou. Je to zásadní položka u mě i na dovolenou bez nich ani náhodou.

Klasika nesmí chybět světle modré rifle nebo světle modrá riflová sukně

Jestli sukně bude dlouhá krátká je jen na vás ale mini riflová sukně je víc klasická a nevyjde z mody mezitím co midi nebo maxi muže. Tady asi jediný moment zkus hledat klasickou barvu světlé riflovina bez žádných děr nebo ošoupání to nebude klasikou.

No a jestli uvidíš rifle ve stylu devadesátých dlouhé a klasický modré můžeš mi dát vědět budu moc vděčná.

Riflová bunda

Opět spíš bych vybírala klasiku i když riflovou bundu vnímám jako investici, kterou budu nosit roky a tu ideální pro sebe jsem ještě nenašla. Zatím mě stačí moje černá sem tam přes ramena hodit, ale tu krásnou asi bledě modrou, která by mi sedla aspoň do půlky zadku délkou byla vola s dlouhým rukávem a nejdůležitější bočními kapsami no zatím stále hledám ještě jsem uvažovala, jestli by byla takový bunda ve stylu „politá bílou barvou“ to by asi byla moje ideální riflová bunda. Takže nezapomeň že každý základní kousek šatníku má byt i podle tvých představ. Každá věc v seznamu muže byt něčím unikátní pro tebe ať už strikem odstínem nebo stylem.

Lněné nebo bavlněné sako

Pro ty komu se nechce přivítat riflovou bundu ve svém šatníku tak lněné sako bude ideální náhradou. A to mi věřte lněné sako nosím asi dokonce i častěji mam dvě a miluju pořád uvazuju o třetím a asi tady minimalizm prohraje, protože no len a hedvábí je moje láska. A trocha alibismu – „Když já to opravdu nosím často.“

Trička a topy

I když to vypadá očividně tak věřte mi ne každá z nás má trička základních barev bez potisku no sama se jejich nákupem zabývám už druhým rokem a ž mám ideální kolekci opravdu základnách pro mě triček a tílek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru