...
OurLive

Jak vybrat chytré hodinky?

15 listopadu 2019
jak vybrat chytré hodinky

Čím dal častěji lidé nakupují chytré hodinky a trh s nimi je opravdu nepřehledný. Vybírám hodinky asi něco přes rok a půl. Viděla sem snad „všechny“ recenze a neskutečné množství testů i porovnání. A teď když se nám blíží Vánoční svátky tak bych se s vámi chtěla podělit o informace co jsem našla a dát vám nějaké vodítko na základě kterého se dá rozhodnout. A třeba vybrat i dárek.

Tak a jak přesně vybrat chytré hodinky?

Je důležité pochopit jaké parametry chytrých hodinek jsou pro vás podstatné a jestli chcete chytré hodinky nebo chytrý náramek – fitness tracker.

Celkem podstatné pro výběr je chápat kde končí fitness tracker a kde už začínají smart watch, že?

Abych vám to jednoduše vysvětlila pamatujete ty staré tlačítkové telefony? A dnes si většina z nás vybere smart phone než normální mobil a přitom oba dva budou volat stejně i přijímat SMS a oba můžou na internet i když každý trochu po svém. A rozdíl? Slovo smart označuje existenci operační systém v daném telefonu ať je to Android, iOS nebo Windows pořad je to existence operačního sytému který vám rozšiřuje možnosti, například instalovat další aplikace.

Tak je to i s hodinkami například Honor Watch Magic i když název klame nejsou tak úplně chytré hodinky ale fitness tracker (chytrý náramek) ve tvaru hodinek. Společnost Huawei není jediná kdo tím hřeší a tím tvoří trochu zmatek, o tom za chvíli. Pro hodinky existuje také operační system Wear OS, iOS, Android a Samsung vytvořil svůj vlastní operační systém Tizen.

Co umí chytré hodinky?

Tady si teď povíme něco o funkcích chytrých hodinek některé z nich mohou mít i chytré náramky.

 • Krokoměr
 • Sporty
 • Měření tepu
 • Monitor spánku
 • NFC (NFC platby)
 • Přehrávač hudby (potřebuje vnitřní úložiště)
 • LTE
 • Ovládaní hudby na mobilu

Další parametry chytrých hodinek které mohou pomoci s výběrem:

 • Vydrž baterie
 • Reproduktor
 • Mikrofon
 • Vnitřní paměti
 • Vodotěsnost

To je asi víceméně všechno podstatné. Tady je třeba rozhodnou které kriteria vy opravdu potřebujete a u kterých jste ochotni polevit.

Dám vám příklad: já sem loni koupila chytré hodinky Lemfo lem 8. Nechalu k čemu mají foťák 🙂 Mají android a celkem dobrou výdrž baterie 2 dny při mém používání, podporují mikro SIM a mají úložiště na hudbu a aplikace. Máte možnost jít běhat se sluchátky a telefon nechat doma – lidé se vám i tak dovolají. Ale nemají NFC (což mě časem začalo trochu štvát) a nenašla sem pro android aplikaci pro monitor spánku která by fungovala snesitelně.

Za mě, monitor spánku klidně oželím stejně dobíjím každou dohrou noc, ale už se mi moc nelibí vzhled hodinek a asi opravdu chci NFC a platit hodinkami v obchodě. Proto zase vybíram dalsí hodinky které vyzkouším zatím asi pro mě vyhrává Samsung ale pořád ještě váhám.

Vybíráme chytré hodinky

Nositelnou elektroniku jako jsou chytré hodinky a náramky muže rozdělit na:

 • Garmin
 • Chytré hodinky
 • fitness tracker – chytrý náramek

Teď moje zhodnocení: jak vybrat chytré hodinky. Je potřeba pochopit co přesně čekáte, potřebujete pouze fitness tracker pokud vás zajímají vaše výkony, počet kroků, případně jak jste spaly a stačí vám, že vám dojde SMS a různé oznámení na ruku (přitom většinou na ně nemůžete odpovědět) tak je určitě dostačující fitness tracker. Dá se vybrat od Xaomi mi bend nebo nové Fitbit vypadají jako hodinky a přitom mají mnohem blíž k chytrému náramku.

Chytré hodinky Garmin

Gramin má vlastní kategorii, protože se moc nedá srovnat s ničím jiným jejich výrobky jsou opravdu zaměřené na sportovce a asi je spíše upřednostní profesionální sportovec, pro běžného uživatele budou zbytečné protože vetšinou jejich funkcí nevyužije.

Chytré hodinky Apple Watch

Pokud jste hrdým vlastníkem iPhonu tak tady se velice není o čem bavit nejlepší volba pro vás jsou rozhodne Aple Watch. V tuto chvíli jsou to nejlepší hodinky na trhu i když uživatel androidu nedokáže niky využit celou jejich funkčnost.

Chytré hodinky Huawei

Společnost Huaweu má chytré náramky. Koupila jsem jeden mámě a pro ni stačí, a také se jí libí i když myslím, že ho brzo nahradím fitness trackerem ve tvaru hodinek pro větší display. Nejspíš Huawei Watch GT Active i v tomto případě se nejedná o chytré hodinky ale pouze o fitness tracker. Na ně nenahrajete písničky nedokážete zvednout hovor aby jste je použili například v autě jako handsfree. Huawei vytvořili jednu verzi hodinek s Wear OS Huawei Watch 2 vydrž baterie v tomto případe je sotva dva dny.

Chytré hodinky Xiaomi

U společnosti Xiaomi jejich chytré hodinky jsou Xiaomi Amazfit Stratos a nezlobte se na mě ale co se vzhledu týká rozhodně nejsou pro ženu a i pro muže si myslím, že by mohli vypadat lépe. Také Amazfit Verge mají dobrou funkčnost ale i u nich mám problém s tím jak vypadají. A pak novinka o které se často mluví Xiaomi Amazfit GTR tady bych chtěla podotknou, že do chytrých hodinek mají opravdu daleko opět se jedná o fitness tracker (náramek) ve tvaru hodinek. Funkčností i vzhledem jsou hodně podobné Huawei Watch GT (psala jsem výše). Ale mají vysokou vydrž baterie, protože bez operačního systému, který je náročný, baterie celkem vydrží.

Chytré hodinky Samsung

Chytré hodinky od Samsung jsou takové vlastní chytré hodinky ony mají i operační vlastní system i možnost něco nainstalovat navíc (i když celkem málo). V tuto chvíli je to asi můj favorit, ještě vahám nejsem si jista jestli chci mít placení kartou na telefonu tak abych mohla platit hodinkami je líto, že Samsung vyžaduje pro placení hodinkamy pomocí Samsung pay stejnou aplikaci mít i v mobilu. Také některé momenty ovadáni jsou nečekané a zbytečně složité pokud koupím napíšu o nich recenzi.

Jestli vás zajímá moje zkušenost s chytrými hodinkami Lemfo lem 8.

Závěrem

Pokud váháte a nejste si jisti co čekáte doporučila bych vám vybrat chytrý náramek je to mnohem menší investice, v připadá že se vám ani nebude líbit tak ho celkem snadno prodáte. Jestli chcete mít NFC platby tím výběr hodně zúžíte a v takovém případě nakupujte u místních prodejců a ne v zahraničí ať nemáte problém s lokací. Pokud hledate nahradu dočasnou za mobil tak to dobře zvládá Lemfo, Huawei Watch 2, Samsung uvadlí že umí eSIM (nezkoušela sem jestli budu mít tu možnost určitě napíšu). Pro zapáleného sportovce rozhodně výrobky společnosti Garmin budou vhodnější. A krásny modní doplněk s dobrou funkčností mají Apple a Samsung.

Společenské hry – Top 10 společenských her pro celou rodinu

Společenské hry – Top 10 společenských her pro celou rodinu

05 Pro , 2018

Dárky pro děti | Dárky pro holky | Dárky pro kluky

Dárky pro děti | Dárky pro holky | Dárky pro kluky

09 Lis , 2018

Dárky pro ženy – 30 tipů na dárky pro ženy

Dárky pro ženy – 30 tipů na dárky pro ženy

07 Lis , 2018

9 top hodinek – tipy na dárky

9 top hodinek – tipy na dárky

22 Říj , 2018

30 Dárku pro muže nejen na Vánoce

30 Dárku pro muže nejen na Vánoce

19 Říj , 2018

9 batohů tipy na dárek pro muže

9 batohů tipy na dárek pro muže

18 Říj , 2018

Co darovat na Vánoce – nejlepší parfémy sezony

Co darovat na Vánoce – nejlepší parfémy sezony

17 Říj , 2018

7 dárků které by jste neměli darovat

7 dárků které by jste neměli darovat

05 Říj , 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky

Jak zlepšit a podpořit imunitní systém?

Jak zlepšit a podpořit imunitní systém?

22 Zář , 2023

Stravování dětí – Část 3 – Zavádění příkrmů do stravy dítěte

Stravování dětí – Část 3 – Zavádění příkrmů do stravy dítěte

08 Zář , 2023

Stravování dětí – Část 2 – Plnohodnotné stravování kojence

Stravování dětí – Část 2 – Plnohodnotné stravování kojence

11 Srp , 2023

Seriály na léto 2023

Seriály na léto 2023

24 Čvc , 2023

Stravování dětí – Část 1 – Obecné informace

Stravování dětí – Část 1 – Obecné informace

14 Čvc , 2023

Top články

Natur House Recenze

Natur House Recenze

03 Kvě , 2019

Nadpřirozené fantasy seriály

Nadpřirozené fantasy seriály

18 Led , 2019

9 jednoduchých a levných způsobů osvěžit svůj zimní styl

9 jednoduchých a levných způsobů osvěžit svůj zimní styl

22 Led , 2021

Nové sci-fi seriály

Nové sci-fi seriály

20 Lis , 2020

5 aplikací do mobilu pro ženy, které vám usnadní život

5 aplikací do mobilu pro ženy, které vám usnadní život

26 Čvc , 2018

  Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
  Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.