OurLive

Jak zvednou sebevědomí a být štastnější

Před par dny jsem podobný post psala v Instagramu a rozhodla jsem se, že tohle téma trochu rozvedu. Protože mam pocit i na své vlastní zkušenosti, že sebevědomí se dá ovlivnit. Především směrem dolů od našeho okolí. Před par lety sem s ním měla problémy, opravdu trpěla nízkým sebevědomím. Myslím si, že každý muže zažít takový moment ve svém životě.

Je zajímavé, že když sem se na toto téma bavila s kamarádkami a známými tak téměř každá mi řekla že za nižší sebevědomí aktuálně může partner nebo jiná blízká osoba.

Je důležité si uvědomit, že sebevědomí je vnitřní pocit, nemělo by záviset na názorech druhých a není určeno množstvím peněz nebo délkou nohou, ale úrovní neurotransmiteru serotonin. Lidé s vysokým sebevědomím se cítí velmi příjemně a doslova si užívají život a často tím otravují lidi s nízkým sebevědomím.

Jak tedy sebevědomí zvednout?

  1. Začni se o sebe starat, investuj do sebe čas, peníze a všechny zdroje. Kup si trénink, dopřej si masáž suchým kartáčem a obličejovou jógu ráno. Zahrnuto a podrženo prostě se pověnuj sama sobě.
  2. Udržuj vzpřímené záda! V živočišné říši hladiny serotoninu závisí na fyzické velikosti. Zaber více místa v prostoru, zhluboka dýchej a podpoř svůj hlas. Myši nemají vysoké sebevědomí.
  3. Zapoj do svého programu posilovací trénink. Víš, jak sebe svalovci milují? Čím více síly, tím větší sebevědomí.
  4. Hladiny serotoninu s věkem klesají. Ve 20 letech se můžeš cítit v pohodě, bydlet v hostelu a mít peníze jen na krabičku cigaret. Do 40 let začneš pochybovat o každém kroku, takže si předem zajisti zdroj vysokého sebevědomí. Jak dobře se cítíme, záleží na serotoninu. Tento neurotransmiter se nazývá „hormon štěstí“. Takže raduj se, čím šťastnější budeš tím víc poroste tvoje sebevědomí.

Rozvíjej se každý den, čti knihy po dobu nejméně 20 minut, trénuj své tělo, zkuste se naučit něco nového. Například se teď učím lépe se vyznat na burze a najednou mě to velmi těší z každého růstu se raduji jako malá.

A co je nejdůležitější: neočekávej potvrzení a souhlas ostatních, neporovnávej se s nikým. Abys sis zvedla sebevědomí, musíš se srovnávat pouze se včerejším já a každý den se snažit být o krok lepší.

A značkové věci, kosmetika, drahá auta nepomohou. Abys ses uvnitř cítila lépe, musíš se spoléhat na sebe, zesílit a dělat všechno sama. Štěstí je pocit uvnitř, koktejl neurotransmiterů, žije v těle, ne venku.

Chceš se víc dozvědět o štěstí podívej se na výtah z knihy zde.

A co tobě pomáha aby ses cítila lépe poděl se o to v komentáři, určitě nejen já si ráda přečtu další možnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru