OurLive

Ještě jeden seznam seriálů pro ženy

Již dlouho sem nevydala žádný seznam seriálů pro ženy, i proto že u nás doma většinou vyhraje sci-fi. Ale viděla jsem za poslední dobu mnoho perfektních seriálů a můj absolutní top uvidíte až na konci článku. Nebudu zmiňovat seriál, který asi viděli všichni, jako je „Mělas to vědět“ o jeho existenci si určitě slyšela a já mám z něj spíš smíšené pocity.

Blood and Oil

Romantický seriál na který se mi trochu složitě vzpomíná, jak moc se mi líbil a hlavně proč (viděla jsem ho asi v roce 2017). Našla jsem poznámky, které jsem si k seriálu psala, takže budu se opírat o ně. Zajímavý příběh o ambiciózním mladíkovy, který tak moc chce zbohatnout, že přehlíží problémy doma. Kdo z nás to nezažil? Občas cíl je natolik lesklý, že se zapomínáme rozhlédnout. Blood and Oil je zajímavé ztvárnění příběhu kdy v Americe začala „trochu jiná zlatá horečka“ a lidé chtěli za každou cenu najít ropu. Navíc Chace Crawford je simpaťák tak proč se na něj nepodívat. Byla jsem hrozně zklamaná, že seriál je natolik krátký. Klidně bych se dívala na 11 sezón. Nechybí intriky, romantika, nějaká ta rvačka.

A Teacher

Seriál z produkce Hulu. Líbí se mi, projekty Hulu mají vždy takový zvláštní způsob podání, mám tu zkušenost, že po zhlédnutí jejich seriálu mám víc otázek než na začátku, ale hlavně zajímavým způsobem nutí člověka pouvažovat na konci téměř každého dílu. Seriál A Teacher je jiný pohled na situaci, kdy vzniká romantické pouto mezi učitelkou a studentem. To jak zúčastnění vnímají sebe a svůj vztah na začátku, a jak to vidí potom, co jim společnost vnutila určité standardy. Za mě je seriál tak 25+ pro ideální pochopení co tím vlastně produkce chtěla říct.

Little Fires Everywhere

Ještě jedna tvorba Hulu v tomto seznamu. A tady opravdu mě otázek na konci vzniklo mnohem víc, a produkce se na ně asi ani nechystá odpovědět. Seriál je natočen podle knižní předlohy. Popisuje dvě ženy, matky, které jsou naprosto odlišné nejen kořeny ale také vnímáním i ekonomickou stabilitou, liší si i jejich hodnoty.

The Morning Show

Ještě jeden seriál, který ukazuje pohled na populární téma ve společnosti. Tentokrát na tématiku sexuálního harašení na pracovišti. Slibuji, že někdy vydám článek za sebe a názor na tuto tematiku. Pokud by tě můj názor zajímal tak napiš do komentářů, pokusím se k jeho psaní dostat rychleji. V seriálu uvidíš slavné herce Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Steve Carell.

Why Women Kill

Jeden z mých oblíbených. Celé to vypadalo, že se bude jednat o mini seriál s jednou řadou ale na konci roku 2020 produkce oznámila, že se seriál pro jeho oblíbenost dočká pokračování. Seriál je komediální drama a v tomto ošklivém počasí, které nepřipomíná jaro si myslím, že si ho klidně můžeš naordinovat na večer. Děj se odehrává v jednom domě a vypráví příběhy různých obyvatelů toho domu napříč desetiletími.

Privileged

Smetánka

Seriál je sice z roku 2010 ale viděla jsem jej teprve v roce 2020. Mě se líbil každým svým dílem. Příběh vypráví o dívce, která se chce stát spisovatelkou a pracuje v novinách. Její vedoucí ji doporučí vzít práci soukromé učitelky u jedné bohaté rodiny, protože jedině tam dostane tu správnou motivaci k psaní, a navíc pozná i správné lidi. Dívky, které ona má učit jsou opravdu z bohaté rodiny a v přepychu vyrostli, a tak se k ní i chovají.

Ringer

Nebezpečná identita

Jestli někdo pamatujete na Buffy tak se vám nejspíš bude líbit i tento snímek. Seriál je také starší 2011 ale to nic nemění na jeho kouzlu. Hlavní hrdinka Bridget se rozhodne vzít na sebe obraz svého dvojčete, aby odvrátila pozornost od sebe a ukryla se před mafii. Bridgetsi brzy uvědomí, že nový život není tak ideální, jak by se mohlo zdát. Její sestra je bohatý člověk, ale bohatí mají často problémy a v tomto případě mnohem větší, než si hrdinka dokázala představit. U některých dílu jsem zůstavala vzhůru dlouho do noci, protože mě zajímalo, jak to vlastně dopadne a co bude následovat.

Revenge

Pomsta

Ještě jeden seriál z roku 2011. Když mi moje oblíbené snímky zavřely bylo třeba se trochu pohrabat v historii. Asi proto je tady hodně spíš starých seriálů. Emily Thorne, se přistěhuje do Hemtnu, rychle najde společný jazyk s bohatými obyvateli a s některými se dokonce spřátelí. Ale ve skutečnosti se sem přišla pomstít se vlivné rodině za zničený život svého otce i svůj vlastní. Opravdu zajímavý seriál, který po dlouhé době má i nějaký racionální konec kde nemáte pocit, že vám něco nedořekli. Snímek zatahuje do příběhu a můžeš spoluprožívat trable hrdinů, jsem se nejvíc bála a soucítila především za Nolana.

Good Girls

Hodný holky

Aby tady toho veselého bylo víc, tak ještě seriál „hodný holky“ je komedie o třech ženách, které mají nemalé finanční problémy a rozhodnou se je řešit nezákonným způsobem jenže okradou ne obchod ale mafiána a ten samozřejmě to jen tak nenechá.  Je to velice vtipná komedie, u které se zasměješ klidně nejen sama ale i s přítelem.

The Flight Attendant

Letuška

NOV. 22, 2020 – Kaley Cuoco stars in “The Flight Attendant,” premiering Thursday on HBO Max. Photo Zap2It

Z produkce HBO a samozřejmě se vším, co muže natolik velká a bohatá společnost poskytnout. Kvalita na úrovní hollywoodských filmů. Ale myslím si, že jsi o tomto snímku určitě slyšela a pokud ještě neviděla tak není na co čekat. Ale jen tak krátce o ději letuška se probudí ráno v hotelovém pokojí vedle mrtvého muže, se kterým strávila večer nic si nepamatuje. Muže zavraždili a ona musí dokázat všem i sobě že ona tím vrahem není.

Life Sentence

I když to tak ze začátku nevypadá je to romantická komedie. Musím říct, že přes všechny populární seriály jako je „Mělas to vědět“ nebo „Sedmilhářky“, tenhle se mi líbil mnohem víc. Některé momenty naháněli až husí kůži. Sice, řeka bych, že i díky herečce Lucy Hale ze seriálu „prolhané krásky“. Tak nějak už jí z obrazovek chvíli znám a měla jsem tendenci se do její postavy reálně vcítit. Pokud jsi seriál ještě neviděla opravdu doporučuji on stojí za to. Krátce o příběhu: Stella má rakovinu, umírá a každý den se snaží opravdu prožít a všichni ji v tom podporují. Ale co má dělat, když zjistí, že se uzdravila. V seriálu jsou překvapivé momenty, milostný trojúhelník, za mě všechno, co od romantického seriálu čekáš. Líbil se mi na tolik že ho asi v nejbližší době zkouknu ještě jednou.

A jaký seriál ze seznamu se ti líbil nejvíc?

Nenašla jsi tu seriál, který máš ráda? Napiš jej do komentáře ráda se podívám sama i ostatní čtenáři určitě rádi přečtou tvoje doporučení.

Podobné články:

Seriály pro ženy – 13 nejlepších seriálu pro ženy

13 seriálů, které by každá žena měla vidět

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru