OurLive

Korejský systém péče o pleť: 10 kroků k bezchybné pleti

Korejci vidí péči o krásu své tváře jako výnosnou investici hodnou nejen financí, ale také času. Korejky každý večer provádějí vícestupňový systém čištění a hydratace pokožky, který již získal měřítko národní kultury a stal se rituálem.

Korejská péče o pleť – plná verze

Korejská péče je známá díky své vícevrstvé sekvenční aplikaci kosmetických prostředků. Průměrná korejská žena může počítat až 20 sklenic kosmetiky na polici v koupelně. Takový „vrstvový koláč“ všech druhů krémů, esencí, emulzí a dalších, způsobující skutečný zájem o kosmetické výrobky, přispívá k nejhlubšímu a nejintenzivnějšímu účinku na vrstvy pokožky.

Pojďme projít kroky korejské péče o pleť.

Krok 1: Double Cleansing

Prvním krokem populární korejské metody „dvojitého čištění“ je odstranění denního make-upu pomocí mokrých ubrousků olaejů nebo olejových mýdel a odstraňovačů make-upu.

Krok 2: A znovu očištění

Korejská čisticí pěna.
Čisticí pěna je druhým krokem k dokonalému čištění pleti. Korejské ženy věří, že dvojité čištění je klíčem ke zdravé a zářivé pleti bez akné. Pěna navíc vyčistí póry zbytků hydrofilního oleje. Ovšem tento krok není vhodný pro úplně každodenní použití pokud nemáte jemnou pěnu. Většina korejských pěn je hodně dráždivá k pokožce ale čistí neuvěřitelně pokud mate takovou pěnku po které je vaše kůže spise hrubá a až příliš suchá raději ji používejte 2-3 krát týdně.

Krok 3: Peeling

Korejský peeling obličeje
Korejské ženy mají zvláštní cit pro citlivé procedury obnovy pleti – domácí peeling je považován za jeden z nejpopulárnějších korejských kosmetických výrobků. A nejen proto, že jsme zde zmínili slovo „jemný“ – korejské peelingy mají jemnou texturu, protože nemají agresivní chemické přísady, takže nepoškozují pokožku. Masáž obličeje s korejským peelingem navíc zlepšuje krevní oběh, což urychluje proces obnovy buněk. Ovsem i tento krok rozhodě nepatří ke každodenní péči a s peelingem ještě tři dny po něm pozor na sluníčko. Ale i teto krok se považuje za v hodné 1-2 krát týdně.

Krok 4: Face Toner

Obličejový toner
Pro Korejce platí pravidlo „3 vteřiny“ – aby pokožka neztrácela vlhkost, po očištění musí být obličej co nejrychleji navlhčen. Korejský toner je sanitka pro pleť obličeje dehydratovanou po mytí tvrdou vodou z vodovodu. Na rozdíl od tonik, na které jsme zvyklí, mají korejské tonery výrazný zvlhčující účinek. A tento krok rozhodně patři ke každodenní péči.

Krok 5: Esence

Esence pro tvář
Essence je samozřejmě součástí korejského systému péče, samozřejmě kromě dvojitého čištění. Spojuje dvě fáze – hydrataci a výživu. Proniká do spodních vrstev pokožky, hluboce hydratuje a zlepšuje její strukturu. Připravuje epidermis pro následnou aplikaci živin, jako je ampule, emulze, krém, gel nebo noční maska, a co je nejdůležitější – zlepšuje jejich vlastnosti.

Krok 6: Sérum (sérum) nebo ampulka

Nejprve pojďme zjistit, jaký je rozdíl mezi esencí, sérem (sérum) a ampulkou?

Sérum a esence se liší konzistencí a koncentrací aktivních složek – sérum je hustší a silnější než esence a obsahuje více užitečných látek. Název „sérum“ nebo „sérum“ se obvykle nachází na miniaturní skleněné láhvi s pipetovým dávkovačem. Vzhledem k vysokému obsahu účinných látek se přípravek používá velmi střídmě – stačí jen několik kapek, aby se sérum aplikovalo na celou tvář.

Užitečné látky v ampulích dosahují nejvyšší možné koncentrace. Ampulky se vyrábějí, podobně jako séra, ve skleněných lahvích.

Není třeba jej používat každý den bohatě stačí i obden ale dbejte na střídaní sér. Sama jich mam asi 4 druhy v tuto chvíli a střídám bud to každý druhy den jiné a nebo týden jedno pak několik dno pauza a týden jiné.

Krok 7: maska, masáže a patchi

Masky na obličej
V této fázi můžete vytvořit jednu z korejských zázračných masek. Maska na obličej je skvělý nástroj, který dokáže vaši pokožku proměnit za pouhých 20-30 minut. A při pravidelném používání řešit určité problémy.

Ve formě aplikace jsou masky alginátové, látkové, hydrogelové a ampule. Všechny masky mají bez výjimky zvlhčující účinek a obsahují pečující složky (například extrakt z mořských řas, kolagen, aloe vera a / nebo kyselina hyaluronová).

Některé dívky používají masky denně ale já sem zastáncem ze je je třeba používat kůrou například pět dni a pak dat nějakou pauzu a pak jinou masku.

Krok 8: Oční krém

Oční krémy
Korejci věří: čím dříve začnete pečovat o citlivou oblast kolem očí, tím lépe. Díky každodennímu používání očního krému se v budoucnosti lze vyhnout mnoha problémům. Korejské oční krémy vyhlazují vrásky na obličeji, jsou schopny okamžitě „vymazat“ známky únavy a dodat svěžest a zář.

Populární komponenty korejského očního krému:

Šnečí extrakt (mucin) – stimuluje tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové, snižuje počet vrásek a jejich hloubku.
Peptid SYN-AKE je syntetizován z hadího jedu a působí podobně jako Botox a vyhlazuje vrásky s jemnou expresí.
Kořen ženšenu je silný přírodní prostředek k prodloužení mladistvé pleti.

Krok 9: Emulze

Emulze na obličej
V předchozích fázích péče byla pokožce intenzivně hydratována a výživována, nyní je nutné opravit výsledek a „utěsnit“ vlhkost pomocí emulze na obličej

Zpočátku byla vyvinuta obličejová emulze pro péči o suchou a citlivou pokožku, takže obvykle obsahuje změkčující a hypoalergenní složky, jako je včelí vosk, rostlinné oleje, lanolin a další. Navzdory viskózní konzistenci se produkt rychle vstřebává a nezanechává na tváři pocit filmu. Při výběru emulze se zaměřte na typ pleti a výsledek, kterého chcete dosáhnout.

Krok 10: Vyživující krém nebo noční maska

Krém na obličej
A konečně poslední akord – vitamín, výživný krém nebo regenerační noční maska. Bez tohoto důležitého kroku se neobejde ani jedna korejská žena. Během spánku se obnovuje naše pleť, krém nebo noční maska jí to pomáhá intenzivněji díky dalším živinám. S použitím korejských produktů v noci budete ráno překvapeni – v zrcadle uvidíte svěží a zářivou tvář.

Líbil se vám článek také přečtěte o tajemstvích korejské krásy. V nejbližší době také připravím zkrácenou každodenní peci o pokožku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru