OurLive

Kosmetika na dovolenou na hory

05 Dub , 2019

Kosmetika na dovolenou aneb jak se zbalit tak aby toho moc nechybělo a přitom sebou na týden neodvést celou koupelnu.

Jako první a základní bod je najít malé alternativy nebo dokonce stejné produkty které máte doma. S tím stejné mě se rozhodně nepodařilo. Tak kromě některých věcí co jsem přelila a přeskládala do menších variant balení jsem se snažila najít vhodnou alternativu tomu co používám běžně doma.

Péče v vlasy

Nejjednodušší to bylo s šamponem kondicionérem a maskou na vlasy. Masku jsem našla ještě z barev na vlasy od Loreal ale jsou i cestovní sady například od značky DSD. Šampon i kondicionér je buďto v cestovní sadě ale z léta se mi osvědčilo v běžném dm od značky TRESemmé 100ml šampon s keratinem i kondicionér. I od značky Balea malá gel na vlasy i lak na vlasy. Loni v Lidlu jsem koupila cestovní žehličku a brzy si koupím malý skládací cestovní fén a vlastně to bude všechno. Jen různé přípravky pod fén nebo pod žehličku na vlasy které mají pomoci chránit vlasy se v malém balení nedělaní nebo sem jen nenašla ale sama sem je s sebou nebrala. Asi k moří nebo někam do hotelu bych je tahala ale na hory jsem se rozhodla to nepřehánět.

Přitom v drogerii dm jsem asi nakoupila nejvíc cestovní kosmetiky asi se tam dá najít všechno nebo skoro všechno. I Balea malá pasta na týden nám ve třech normálně stačila i když my vyli ne celý týden ale 5 nocí.

Péče o pleť

S péči o pleť to bylo horší tonik který je vyrobený v Koreji jsem se ani nepokoušela mu hledat alternativu našla sem lavičku a tam jej přelila. S krémem to nebylo o nic lepší. S námi slíbenou předpovědi počasí a teplotou zhruba -6°C – -14°C a stále slunečno, jsem vzala plnohodnotné balení vyživujícího krému od značky Elizavecca. A taký krém s SPF ochranou 50 také v plnohodnotném balení. A u pečující kosmetiky jsem pak našla v dm drogerii gel na umývání. Taky z léta jsme našla tělový krém v malém balení také z dm a malé sprchové gely.

Dekorativní kosmetika na cestu

Kosmetika na dovolenou a zejména dekorativní asi velice zmenšit nejde takže sem vzala plnohodnotný makeup od Max Factor. I když sem věděla, že ne na každý den a na svah rozhodně ne jen případně na večeři takže jsem ho použila jen jednou. To samé platilo i pro korekční tyčinku Maybelline, taky sem použila jen jednou a jela se mnou celou cestu. Když o tom tak přemýšlím cela dekorativní kosmetika semnou jela jen proto abych se nalíčila na večeří. Brala sem i paletku stínu od značky Catrice, od stejné značky i rozjasňovač a ještě růžovou tvářenku, tři štětce a řasenku. A vlastně řasenky jsem brala dvě jednu moji oblíbenou od Dizao a druhou vodě-odolnou.

Takový malý trik. Nanesete na řasy první vaší řasenku které se dobře umývá a až uschne nanesete ještě jednu vrstvu ale tentokrát voděodounou řasenkou. Při takové to kombinace se voděodolná řasenka večer dobře smyje a přitom jestli bude sněžit nebo pršet se vám běžná řasenka nerozteče po obličeji.

I když musím uznat, že toho všeho ve finále bylo stejně nějak moc.

Navíc jsem ještě brala masku-gel od značky Holika Holika s aloevera na obličej ale tu sem používala. také se jedno o značku korejské kosmetiky. A tři balzámy na rty.

Jestli nad tím pouvažuji tak bych asi příště zbalila to samé a nic z toho bych nenechala doma.

Recenze Reclar peeler

Recenze Reclar peeler

29 Kvě , 2020

Korejský systém péče o pleť: 10 kroků k bezchybné pleti

Korejský systém péče o pleť: 10 kroků k bezchybné pleti

29 Lis , 2019

10 tajemství korejské péče o pleť

10 tajemství korejské péče o pleť

16 Srp , 2019

Tajemství dlouhého mládí – tajemství krásy

Tajemství dlouhého mládí – tajemství krásy

07 Čvn , 2019

Péče o pleť

Péče o pleť

16 Bře , 2019

Korejská kosmetika

Korejská kosmetika

14 Led , 2019

Recenze HairPlus FacEvolution

Recenze HairPlus FacEvolution

12 Pro , 2018

Moje každodenní péče o pleť – Večerní péče o pleť

Moje každodenní péče o pleť – Večerní péče o pleť

30 Srp , 2018

Jaký balzám na rty?

Jaký balzám na rty?

23 Kvě , 2018

Maska Dizao s kyselinou hyaluronovou

Maska Dizao s kyselinou hyaluronovou

07 Lis , 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *