OurLive

Nejlepší způsob, jak snížit stres

Před Vánoční čas, a nejen jsou asi nejvíc stresové okamžiky v roce, ale také období zkoušek, odevzdání projetu v práci… A vlastně celý rok se najde důvod stresovat se. Stres sám o sobě není škodlivý, jak si mnozí myslí, ale je ho třeba regulovat a nenechat přejít v chronický. Navíc je užitečný právě v malých dávkách je to takový pohon k rozvoji. Ale občas je od nej si třeba pomoc, aby pořád člověku byl k prospěchu.

Tajemstvím jsou hořčíkové koupele

Hořčík je všeobecně hodně univerzální pomoc od hromady symptomů dívá se na bolest hlavy, od křečí v měkkých tkáních dokonce i při některých problémech s trávením. Hořčíkové koupele mohou pomoc od bolestí hlavy, problémů se spánkem, zmírnit alergickou reakci, zlepšují krevní oběh… Pokud ale máš zdravotní problémy je vždy důležité se poradit se svým lékařem nebo navštívit speciální lázně a nedělat takové koupele doma.

Hořčíková koupel je jednoduchá stačí koupit Epsomskou sůl kterou přidáme do vany podle návodu.

Vanu se dá užívat kúrou 10-15 dni po sobě při vysokém nedostatku hořčíku nebo dle potřeby při zvýšeném stresu a nervovém napětí.

Vanu je třeba si dát hodinu před spánkem, teplota vany by měla být kolem 39°C, lehat do horké vany opravdu není vhodné a už vůbec ne před spánkem. Ve vaně je vhodné ležet 20-30 minut.

Hořčíkové koupele nesmí užívat lidé

Obecně hořčíkové koupele nejsou vhodné pro lidi s vysokým tlakem, srdečním onemocněním, onkologickým pacientům a také lidem nemocným tuberkulózou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru