OurLive

Nové sci-fi seriály

Můj nejoblíbenější žánr ať už filmů či seriálů je rozhodně sci-fi a fantasty. Z hororů jsem vyrostla a do nějaké drama asi ještě nedorostla. I když na komedie podívám celkem ráda ale jen v tom případě, že je mi příliš smutno nebo se nechci soustředit či nic zajímavého jiného nevyšlo.

Ale i tak existují seriály jako je Malý Sheldon, na které se vždy těším i v jiném žánru.

Letos je celkem složité vybrat který ze seriálu se mě líbil nejvíc protože i když byli momenty kdy sem tvrdila že není na co koukat tak vyšlo obrovské množství opravdu dobrých sci-fi seriálů.

Zámek a klíč

Locke & Key

Výběr byl složitý ale zámek a klíč je podle mě nejlepší sci-fi seriál 2020. I když mohl by být malinko strašidelnější. Po smrti otce se celá rodina nastěhuje do domu, kde on vyrůstal. Nejmladší kluk postupně nachází klíče ukryté všude po domě. Klíče jsou hodně specifické a dokáži měnit realitu kolem vlastníků. Navíc klíče hledá i jiná osoba pro své účely.

IMDB: 7,4

The Mandalorian

Seriál je sice 2019 v mých seznamech ještě nebyl proto jsem se rozhodla ho zařadit navíc, i když tvorbu společnosti Disney hlavně tu sci-fi nemám moc ráda, seriál se jim neuvěřitelně povedl. A taky malý Yoda no to prostě nemá chybu. Zpracovaní je opravdu dobré i příběh dokáže vtáhnout do děje.

IMDB: 8,7

Upload

Upload je to hodně kritizovaný seriál podle mě si zaslouží být v tomto seznamu a mě se opravdu líbil. I nápad není nijak otřepaný i když není originální. Ve světe kde lze člověka nahrát do virtuálního světa a tím ho neztratit, i když život v takovém virtuálním posmrtném světě je neúnosně nákladný a dovolit si to mohou jen někteří. A tak se Nathan po autonehodě ocitá v tomto virtuálním posmrtném životě. A tím, že není schopný sám zabezpečit svůj posmrtní život v této realitě nabízí mu jeho přítelkyně, že se muže nahrát do jejich rodinného účtu.

IMDB: 7,8

neXt

Od prvních dílu jsem se nemohla odtrhnout a na další díl se těším. I když myšlenka je trochu ohraná, že umělý intelekt chce zničil lidstvo, ale je rozhodně na co se podívat. Hlavní roli hraje John Slattery kterého si může někdo pamatovat ze seriálu Sex ve městě nebo Zoufalé manželky.

IMDB: 7,7

Star Trek: Picard

Mám ráda Star Trek co na to říct. Takže v mém seznamu rozhodně nemůže chybět. Navíc sem měla obrovskou radost z návratu Picarda na obrazovky.

IMDB: 8,3

Manifest

Seriál z produkce NBC opravdu stojí za zhlédnutí. Postavy seriálu působí téměř reálné a opravdu jim máte potřebu fandit a to není úplně časté v poslední době na každičký díl jsem se těšila jak malé dítě. Krátce o příběhu. Letadlo s pasažéry zmizí na 5 let a nikdo o něm nic neví a pak záhadným způsobem v pořádku přistane na letišti. Pasažéři navíc slyší hlas v hlavě.

IMDB: 8,2

Nad ránem

Daybreak

Sice komediální seriál asi spíš pro teentagery než pro dospělé ale já se od něj nemohla odtrhnou a díky Netflix, že dokáže vydat všechny díly najednou. Děj se odehrává ve světe kde po výbuchu bomb jsou z dospělých zombí a děti malé nejsou vůbec přežili jen puberťáci.

IMDB: 7

Away

Seriál je o o prvních lidech letících na Mars jsou to nejlepší astronauti z různých zemí. Seriál se snaží být vice realisticky o proti podobným seriálům tohoto směru a tím je i více dramatický. Řekla bych, že je to sci-fi trochu jinak, než jsme zvyklí z americké tvorby. Ne že by podobné snímky nebyli ale rozhodne nejsou většinou.

IMDB: 6,6

Za stínem noci

Into the Night

Tento seriál byl pro mě milým překvapením globálně vždy se snažím upřednostnit americkou tvorbu nad jakoukoliv jinou a tento seriál vznikl v Belgii. A rozhodně stojí za to. Originální nápad zajímavé podání, a i výkony herců nejsou špatné. Slunce vycházející na východě najednou začalo zabíjet vše, co mu stálo v cestě. O tom se západní lidé dozví. Cestující v nočním letu vzlétnou do vzduchu, aby letěli vysokou rychlostí, aby se vyhnuli setkání se smrtícím sluncem.

IMDB: 6

Zaklínač

The Witcher

Je sice seriál roku 2019 a asi málo kdo ho neviděl. I tak si myslím, že by bylo nevhodné, pokud bych ho nezmínila v jednom ze svých seznamů.

IMDB: 8,7

Avenue 5

Tohle je sice typická americká komedie což není asi tak úplně můj žánr ale v sychravém místním zimním počasí rozhodně stojí za to se na seriál podívat. Navíc se mě seriál líbil.

IMDB: 6,7

Jednotky vesmírného nasazení

Space Force

Ještě jedna komedie a musím uznat, opravdu není špatná i když znovu s typickým americkým humorem ale je se tam čemu zasmát a dá se u tohoto sci-fi seriálu dobře relaxovat.

IMDB: 6,8

Vychováni vlky

Raised by Wolves

Zajímavá tvorba HBO. Nechci znít, že by se mě seriál nelíbil ale byl trochu zmatený jako by se sami tvůrci ztrácely v tom kam se má příběh vydat ale to je jen můj pocit. Děj popisuje příběh androidů, které vyslali ateisti na obyvatelnou planetu s embryony aby se tam starali o děti. O několik let později přilítá loď se věřícími jejichž válka s ateisty přivedla ke zničení života na planetě zemi.

IMDB: 8,6

Star Trek: Lower Decks

Komediální animovaný seriál ze série Star Trek který popisuje co se děje na spodních palubách vesmírné lodi.

IMDB: 6,4

Watchmen

Upřímně zas tolik se mi seriál nelíbil i když rozhodně nebyl špatný a jsem ho dokoukala asi pokud není zrovna nic jiného tohoto žánru rozhodně se na něj dá podívat ale výše je spoustu lepších variant.

IMDB: 7,6

A teď pár seriálu které jsem sice ještě neviděla ale chystám se na ne podívat po prvních dílech určitě budu mít v Instagram stories krátký názor. Můžete mě sledovat v stories dávám mnohem dřív seriály na které aktuálně sleduji a případně i zmínku o tom že vyšla nová série některého ze seriálu které patří k mým oblíbeným

Soulmates

Seriál jsem ještě neviděla mam zatím jen přidáno ke sledovaní a rozhodne se na nej chystám podívat. Svět kde vám dokonalého partnera vybere aplikace a vliv tohoto nového trendu na ostatní vztahy.

IMDB: jestě nemá hodnocení

Helstrom

Hororový seriál podle komiksu tvůrcem je hulu a mě se jejich seriály poslední dobou opravdu líbí.

IMDB: 7,3

Znáte ještě dobré sci-fi seriály které jsem nezmínila? Podělte se s ostatními v komentáři.

Můj starší seznam sci-fi seriálů.

Nejen sci-fi a fantasty seriály 2021

1 názor na “Nové sci-fi seriály”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru