OurLive

10 top sci-fi seriálu

Mám ráda sci-fi seriály na Star Wars sem koukala už v době kdy na něj koukali většinou jenom kluci. A vlastně doma rádi koukáme na sci-fi seriály jak kdysi říkala tchýně: „to je zase o té lodi která pořád letí“. Tehdy tím byl myšleny star trek.

Nové sci-fi serály Aktualizace 20.11.2020

Začněme asi od toho aktuálně nejoblíbenějšího

The 100

The 100

Seriál je o 100 puberťáků kteří jsou poslání na zemi. Aby zjistili jestli ne planeta Země vhodná k životu. Ale nebyli to poslední lidé na vesmírné stanici jak si všichni mysleli, a zemi obývají i potomci těch lidí kteří přežili jaderne výbuchy. A tak se musí stovka odsouzených puberťáků spojit a dokázat přežít.

IMDb: 7,7

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

I když se jedná o relativně starší seriál (2004) tak ho všem vřele doporučuji byl to jeden z prvních seriálu které sem viděla ve stylu kosmických lodí a boji ve vesmíru když nebudeme počítat Andromedu. Seriál je o přeživším konvoj vesmírných lodí kteří utíkají od cylonů, robotů kteří se pokouší zničit lidstvo. Krásný příklad toho jak to dopadne až stroje jednou povstanou. Seriál je uchvatný hereckými výkony a spletitými osudy jednotlivých postav. Každá postava se v průběhu seriálu mění. A postava kterou vidíte na začátku je úplně jiná na konci.

IMDb: 8,7

Star trek Discovery

Star trek Discovery

Star Trek je populární řada seriálu viděla jsem téměř všechny seriály kromě těch úplně starých. Discavery má i všechny výhody dnešní doby parádní grafiku a skvělé animace. Pokud jste milovníkem seriálu v tomto duchu rozhodně vám vřele doporučuji.

IMDb: 7,4

Timeless

Timeless

Skupina složená z vojáka, učitelky a pilota cestuje časem aby zastavili teroristu. seriál je parádní. Všem milovníkům sci-fi doporučuji ho shlédnout. Na rozdíl od většiny seriálu je seriál ukončený dobře konec má hlavu i patu a nechává za sebou malé dvířka jestli by tvůrci sami nebo případně i někdo někdy chtěli na tento seriál navázat.

IMDb: 7,7

Colony

Colony

Seriál Colony se mi také hodně líbil. Na naší planetu napadnou vetřeli a vytvoří kolonie. Za pomocí některých lidí kteří se postaví na stranu mimozemšťanů se snaží udržovat v koloniích pořádek. Ne že by tito lide chtěli zničit lidstvo ale hodlají z této situace vytěžit co nejvíce. A nespokojení obyvatelé nebo jejich malá část vytváří jakousi protisvahu aby sabotovat vetřelce.

IMDb: 7,4

Všemocný

Limitless

Seriál Všemocný je natočený na motivy stejnojmenného filmu i když po pravdě film jsem viděla až po skouknutí seriálu a myslím si, že správně je to v opačném pořadí. Mladík kernému se v životě moc nedaří dostává drogu NTZ která by už neměla existovat. Tato droga kromě těžké závislosti umožňuje svému uživateli využívat mozek na 100% a tím je člověk nejen chytřejší ale dokáže analyzovat věci jinak lépe a všímat si věcí kterých si jinak nikdo nevšimne.

IMDb: 7,8

Revoluce

Revolution

Revoluce se mě osobně moc líbila i když většinou se do topu moc nedostává patří mezi postapokalyptické sci-fi seriály. Na celé planetě zmizí elektřina a a přestane fungovat elektronika. řekla bych že seriál ovšem není dotočený protože po jeho závěru zůstalo moc otazek.

IMDb: 6,7

Dům loutek

Dollhouse

Na rozdíl od předchozího seriálu dům loutek byl také předčasně rušen ale v tomto případe to režisér věděl dopředu a proto se pokusil v posledních dvou dílech odpovědět na co nejvíc otázek co dokázal a tím se serial celkem uzavřel. I když bylo mi moc lito že serial skončil ale aspoň sem nezůstala po posledním dílu naštvaná.

Děj seriálu se odehrává ve společnosti která dokaže vymazat paměť a nahrát do člověka paměti jinou dokonce i dovednosti. Tito pozměnění lidé jsou loutky. Bohatí lidé si je najímají jako společníky či společnice nebo jako nájemné vrahy dokonce i chůvy. Jednou takovou loutkou je Echo jenže ona začíná pomalu vzpomínat…

IMDb: 7,7

Defiance

Defiance

Děj se odehrává v budoucnosti na naší planetě na které spolu žijí nejen lidé ale také další rasy mimozemšťanů po dlouhé válce které sice stále trvá ale jen okrajově protože žádná strana už nemá dostatek sil. více méně rasy v některých městech žijí spolu a na zpustošené planetě válkou se snaží společně vyžít.
Hlavním hrdinou příběhu je Jeb Nolan (Grant Bowler), který měl pouze deset let v době, kdy Votani dorazili na planetu. Jeb celý život sloužil v armádě, a když se válka skončí, vrátí se do svého domova ve městě St. Louis. Zjišťuje však, že vzkvétající město se změnilo na tábor uprchlíků. Rozhodne se přijmout pozici hlavního strážce zákona, protože má nejvíce zkušeností s nebezpečnými konflikty mezi lidmi a mimozemšťany. Jeho úkolem je také ochrana obyvatel tábora před vojenskými zběhl a dalšími nebezpečnými návštěvníky, kteří čas od času dorazí před brány města.

IMDb: 7,0

Hvězdná brána

Stargate

Stargate je serial mého dětství a má i svá pokračování jako Atlantida a Universe. Všechny série do nebo vcelku zapadají. A pro ty kdo jestě neviděl vřele doporučuji i když je relativně starý je rozhodne vhodný pro všechny kdo ma rád cestovaní lidí po vesmíru i když v SG1 oni necestují na vesmírné lodi ale za pomocí brány do které zavadají souřadnice.

IMDb: 8,4

A tady ještě sci-fi seriály

Jsou to ty sci-fi seriály které už nejsou tak úplně top. I když každý nahlíží na sci-fi seriály jinak nebo by rád spíš jen postapokalyptické jiný jen pro vesmír někdo jiný o technologiích.

Altered Carbon

Altered Carbon

IMDb: 8,2

Lost in Space

Lost in Space

IMDb: 7,2

Orville

Orville

IMDb: 8,0

Dark Matter

Dark Matter

IMDb: 7,5

Salvation

Salvation

Tento seriál se mě moc líbil i když skončil logicky bylo mi docela smutno, že nebude pokračovat. NA zemi se řítí asteroid a jeden z miliardářů který je trochu snílek a trochu vizionář pokouší spasit naši planetu. Podle mě seriál troch naráží na Elona Muska.

IMDb: 7,1

Chtěli by jste raději fantasty žánr – Nadpřirozené fantasy seriály

Nejen sci-fi a fantasty seriály 2021

2 názory na “10 top sci-fi seriálu”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru