OurLive

Tajemství dlouhého mládí – tajemství krásy

Myslím, že každá žena by chtěla mít co nejdéle mladiství vzhled. A tady bych chtěla připomenout že každá žena v každém věku může být opravdu krásná. Ale co si budeme povídat všechny chceme vypadat mladě maximálně dlouho. Proto jsem pro vás připravila seznam 16 tajemství krásy

Všechny body o kterých vám budu psát jsou celkem známé některé víc a jiné méně. Pro zajímavost napište mi v komentářích jaké tajemství krásy jste znaly a které dodržujete.

I když se asi s několika věcmi budu určitě opakovat v některých článcích jsem již o některých z nich psala. A musím se vím přiznat že i když se snažím v některých bodech stále hřeším.

Kdo ještě nečetl podívejte se na 10 beauty zvyků, za které si za 10 let poděkujete

1. Tajemství krásy – strava

Asi to ne mnohé překvapí ale to co my jíme se samozřejmě projevu i na našich orgánech a pokožka ne největší orgán lidského těla.

Tajemství krásy

Vynechat sladké

Pro začátek vám doporučuji vyřadit dezerty navíc. A chápu že to nebude jednoduché sama miluji sladké. Hned vám vysvětlím proč přebytečné cukry a mají negativní vliv na tvorbu kolagenu, a kolagen to je přesně ten element který prodlužuje naší krásu a mladí. Sladké může způsobovat otoky i tmavé kruhy pod očima. To nejméně krásné způsobuje to nechutnější v životě. Takový paradox života.

Zdravé tuky

Co myslím pod zdravými tuky. První – ryba. Ryba obsahuje spoustu důležitých mikro elementů a také rybí maso zabraňuje okysličení buněk.

Druhé – avokádo. I když se Avokádo nedoporučuje při různých dietách ale rozhodně vám doporučuji třeba jednou za dva týdny pokud teď hubnete do plavek nebo i jednou týdně udělat grilovaného lososa s grilovaným avokádem a ledovým salátem. (I když dnes koupit pěkný ledový salát aby nebyl nahořkly je celkem problém)

Avokádo snižuje úroveň cholesterolu a napomáhá k regeneraci buněk. Což je také velice důležité, Je to jak takový přírodní peeling bez traumatizace pokožky. Vaše pokožka se bude obnovovat rychleji a vy budete vypadat mladší.

Třetí – olivový olej. Olivový olej obsahuje specifické kyseliny které napomáhají k hydrataci buněk, tónování pokožky a zabraňují stárnutí. S olivovým olejem existuje i spousta masek na pleť.

Čtvrté – ořechy. Ořechy také obsahují velké množství zdravých tuků. S ořechy ale velice opatrně pokud jich budete jíst hodně můžete velice rychle přibrat na váze.

tajemství krásy ryby

Ovoce a zelenina

Asi jen líný vám ještě neřekly že tajemstvím krasy je jíst ovoce a zeleninu a ne jen tajemství krasy ale také zdraví.

Jahody – obsahují antioxidanty které pomalují proces rozpadu buněk. Asi chápete k čemu to vede, vede to k tomu že se u vás o něco později projeví vrásky a nějaké problémy z pokožkou.

Mrkev – obsahuje vitamín A, vitamín A zpomaluje fotostárnutí.

Rajčata – obsahují lykopen chrání pleť před negativními vlivy UV záření  a navíc je známý svými protirakovinnými účinky. Samozřejmě to není SPF krém ale každá pomoc v boji proto strnutí je důležitá.

Kakao – hořké čokoláda. to je dobrá zpráva pro všechny kdo také tak miluje sladké jako já. ale je důležité doplnit že se nejedná o jakoukoliv čokoládu, ale pouze o čokoládu která obsahuje víc jak 75% kakaa. Co je prospěčného v čokoládě? Za prvé chrání pleť před negativními vlivy UV záření. Za druhé ona nějakým kouzelným způsobem hydratuje pokožku. Za třetí pomáhá tělu bojovat s volnými radikály.

2. Tajemství krásy – SPF krémy

Mnozí i dermatologové doporučují nanášet SPF krémy nejen v létě ale celý rok ideálně každý den. Sama mám z toho smíšené pocity mam BB krém s SPF ochranou a v den kdy svítí sluníčko si téměř vždy dávam pod BB krém také krém s SPF 50. Ale pokud sem doma celý den doma jem málo kdy a opravdu při slunečních dnech se namažu krémem s SPF ochranou a to má dost důvodů.

Za prvé mam pocit že SPF ucpává póry a i kdyby to nebyla pravda mě se to zdá. Kromě spreje od La Roche Posay se mi všechny krémy ať se jedná o korejské krémy nebo jakékoliv tak se mi zdají celkem „těžké“. A relativně dlouho je cítim na obličeji.

Za druhé myslím ze si naše pleť zaslouží odpočinek od všeho.

Mimochodem mám velice ráda značku La Roche Posay a těším se na jejich letošní novinku Anthelios Shaka fluid SPF 50+ které se prodával také s jemným tónem. Je rozhodně vhodná na pláž. Oba nové krémy jsou odolné proti vodě i písku. Nezapomínejte protřepat vždy výrobky před použitím.

3. Tajemství krásy – spánek

Spánek je velice důležitý proto aby maximálně dlouho zachovávat mladistvý vzhled. Sama ne vždy spím dostatek ale snažím se to během dne případně dohánět. Asi v nejbližší době pořídím nějakou elektroniku která dokáže hlídat kolik hodin denně spím.

Proč je spánek na tolik důležitý? V době spánku se regeneruje naše tělo a také se regenerují všechny procesy. Vědci z Kalifornské univerzity zjistili že narušení cyklu spánku způsobuje stárnutí mozku od 1 po 5 let. Spánek je velice důležitý.

4. Tajemství krásy – spánek tváří do polštáře

To je jedna z nejčastějších chyb a musím se vám přiznat, že je to i můj docela zásadní problém. I když vím, že spát bych měla ideálně na zádech nejen kvůli vaší pleti ale i pro záda je to mnohem lepší. tak spat na boku a nebo na břiše je pro mě celkem zvykem. Ale stále se to snažím odnaučit i když celkem nespěšně.

Při spánku obličejem do polštáře vznikají otlačeniny od polštáře a čím dele mate takovou otlačeninu nebo pokořenou pokožku tím spíš na daném místě vznikne vráska. Pro lidi co se to stejně jako já nedokáží odnaučit ale i pro všechny ostatní doporučuji investovat do povlečení, pořiďte si s hladké viskózy nebo ze saténu ale ideální povlečení je samozřejmě z hedvábí. Doporučuji v tomto na sobě nešetřit a pořídit si hedvábné povlečení za několik let si rozhodně poděkujete.

5. Tajemství krásy – péče o pleť

Více stupňová péče o pleť, nevěřili by jste kolik žen a dívek to nedodržuje. Někdo nepoužívá vůbec nic, někdo používá jenom krém, nebo jenom umýváním a nepoužíval toner.

Více stupňová péče o pleť, je velice důležitá. Podívejte se například na Asiatky jejich péče o pleť má 8-10 stupňů. Podívejte se nakolik krásná je jejich pleť. doporučuji vám jako minimální péči o pleť čtyř stupňovou.

  1. Očistění pleti
  2. Toner nebo růžovou vodu či vodu z kozího mléka nebo dokonce s aloe vera
  3. Hydratace použití hydratačního krému a lepe použít jak sérum tak i krém.
  4. SPF krém

Nechte se inspirovat článkem péče o pleť

6. Tajemství krásy – 3 tunový makeup opravdu NE

Samozřejmě chápu, že spoustu z vás baví to umění kreslit po své pleti jako po plátně sama mám takové dny. Rozhodne ale s tím není třeba přehánět a nosit opravdu těžký make-up na každý den. Nechte si své umění na večírky, večeře, plesy, párty, svatby atd…

Tím vám samozřejmě neříkal že se nemate léčit vůbec na každý den chápu že ne všechny z nás se cítí ve své kůži nenalíčeně jsou ženy které si bez make-upu připadají jako nahé. Ale rozhodně muže by váš každodenní makeup jemný a hlavně z kvalitních produktů kosmetiky.

Ale nechte si dny odpočinky takové beauty dny kdy nejen si na sebe nedáte make-up ale udělat třeba hloubkové očistění pleti, různě masky na obličej.

Ohledně dekorativní kosmetiky a nejen ji koukejte na složení ať u vás v koupelně je minimum olejových a lihových produktů. Olejové produkty ucpávají póry a zabraňují pokožce dýchat a lihové produkty velice silně vysušují pokožku.

7. Tajemství krásy – suchy vzduch doma NE

Suchý vzduch doma má negativní vliv na vaší pokožku. Je to mnohem horší zej jet do pouště Sahary. V pouti totiž vy budete jen na vyletě maximálně několik dnů. Ale ve vašem domě spíte a trávíte spoustu času. Pokud víte že mate doma suchy vzduch použije různé zvlhčovače či difuzéry.

8. Tajemství krásy – zbytešně výrazná mimika

Mimické vrásky jsou jedny z prvních vrásek které se objevují na obličeji. Mimika je samozřejmě moc fajn ale nic se nemá přehánět. Proto snažte se nepoužívat mimiku tam kde není třeba například když se léčíte nebo když jste sama doma a například telefonujete jsou to jen zbytečné vrásky.

Nikdy neřiďte bez slunečních brýlí a nezapomínejte je nosit pořád u sebe nejen v létě ale i v zimě. Pokud vám do učí sbíti sluníčko lidé mají tendence přivírat oči a šklebit se to způsobuje obrovské množství vrásek především kolem oči tak proste mějte brýle v kabelce v autě a pokud sluce svítí jasně proste vytáhněte brýle. Uvidíte za několik roku budete děkovat za takovou drobnost.

Sama mám v autě v přihrádce asi troje sluneční brýle. Především proto že velice často sem s brýlemi z auto došla až domů a doma uklidila do poličky a pak na ně zapomněla a v autě sem žádné neměla.

9. Tajemství krásy – mytí štětců pro makeup

Nikdy nezapomínejte a nekašlete na pravidelné umývání štětců kterými se líčíte. V stětích se sbírají bakterie a ty se tam mnozí a při dalším použití si sama dobrovolně roznášíte tyto bakterie po svém obličeji. Taky je nemyji každý den ale jednou až dvakrát týdně to asi není žádná hrůza pro nikoho z nás.

Můžete k tomu využít svůj beauty den když jste s maskou na tváři u toho můžete umýt svoje štětce.

10. Tajemství krásy – Ne častemu peelingu

Vím že spousta dívej miluje peeling. Ale i tady se nic nema přehánět i kdyz peeling je také mojí celkem oblíbenou činnosti po něm je pokožka vždy jemná hedvábná. Ale častý peeling způsobuje neviditelné poškození pokožky . Poškozená pokožka je pak vice náchylná k slunečním paprskům. (Každá pokožka po každém peelingu je náchylná k pigmentovým skvrnám.) A také je více náchylná k známkám stárnutí.

Z toho vylívá

  1. Nikdy nedělat peeling když je venku slunečno
  2. Nikdy nedělat peeling když následující den víte že bude slunečno
  3. Vždy minimálně 5 dní po peeligu používat SPF krém i když je zataženo
  4. Nedělat nikdy peeling v létě nebo na zimní dovolené na horách.

11. Tajemství krásy – voda

To je asi největší banalita v tomto seznamu asi na světě neexistuje člověk který by neslyšel o tom jak důležitá je pro člověka voda a jak je důležité často pít. Pokud tělu chybí voda tak pokožka přesvatá byt dostatečně hydratovaná po dlouhé době to má efekt jak když necháte uschnou jablko.

12. Tajemství krásy – nekuřte

To určitě také slyšeli všichni nejen že kouření škodí zdraví ale také způsobuje předčasné stárnutí.

13. Tajemství krásy – nepijte alkohol

Kromě toho, že alkohol ničí vaše zdraví a mozkové buňky tak navíc a to jsem nevěděla zabraňuje tělu vytvářet vitamín A a navíc ho nabourává což vede k urychlení procesu fotostárnutí. A tím je asi nejhorší kombinace dat si koktail nebo víno na pláži nebo na letním vyletě.

14. Tajemství krásy – káva

To bylo pro mě celkem smutné zjištění. Ale káva způsobuje dehydrataci organizmu a tím se vracíme k tomu jablku které schne. Ale káva má i pozitivní účinky pomáhá ke spalování tuků. A pokud se nechcete vzdát kávy myslete na to že v takovém případe vy mate vypít denně vody o 0,5l -1l vice a to při 1-2 šálcích kávy za den.

15. Tajemství krásy – umývání kostkami ledu

Vím že i odborníci se na toto téma ještě stále neshodly a je to tak 50/50. Ale za mě rozhodně ano doporučující do vody rozmíchat stavu z aloe vera nebo okurky nebo vývar z heřmánku a z této vody poté udělat led a každé ráno jemně protřít svou pokožku ledem. Samozřejmě nezmrazujte obličej do modřin a nedržte dlouho led na jednou místě prostě rychle, jemně protřete zvyšuje to pevnost a pružnost pokožky a heřmánkový vývar uklidňuje podrážení.

16. Tajemství krásy – úsměv, dobrá nálada a lesk v očích

Způsob věčného mládí je opravu dobrá nálada, štěstí lesk v očích a úsměv nic na světe vás na pohled neudělá mladší než šťastný úsměv a lesk v očích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru