OurLive

Nadpřirozené fantasy seriály

Moje oblíbené nadpřirozené seriály které jsem sledovala nebo ještě pořád sleduji.

Představuji vám výběr seriálu o nadpřirozenu nejen s upírskou tématikou i když myslím že jí tam bude většina.

Nejsem si jistá podle čeho to řadit asi od nejoblíbenějšího to nepůjde protože každý seriál byl pro mě oblíbený v době kdy jsem jej sledovala.

Viděla jsem a rozhodně doporučuji vidět

Ale asi v poslední době můj favorit i když nevím kdo spíš jestli Siren nebo True Blood no myslím že bych jim dala totožné hodnocení asi bych mezi nima nevybrala. Ale když je řeč o nadpřirozeném mystickém fantasy vítěz je asi jasný a to je Hra o Trůny.

Hra o Trůny

Game of Thrones

Asi nejuspěchanější seriál v historii. A je smutné že poslední sérii vyjde v tomto roce. I když tvůrci slibují spin-offy k seriálu ale zatím žádná ucelená informaci k tomu není. Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje Zíma se blíží a nesou se zprávy o vidění bílých chodců za zdí. I když do této hrozby nikomu v v sedmi království nic není protože rody bojují o trůn. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky.

IMDb: 9,5

Pravá krev

True Blood

Začnu seriálem True blood protože je už dotočený a uzavřený i když poslední díly asi už byli mírně přehnané. Hlavní hrdina Sookie je ne tak úplně obyčejná dívka, která žije v městečku Bon Temps v Louisianě. Tam se nově přistěhuje upír který chce poklidně žít s místními lidmi. A hlavní hrdinku okouzlí. V seriálu je děj postavený tak že o existenci upírů ví všichni upíři se snaží samozřejmě ne všichni žít vedle lidí svými životy.

IMDb: 7,9

Siréna

Siren

Seriál je o mořsképaně Ryn, která na souši bude hledat svojí sestru a potká mladíka který je krásnou divnou okouzlen a bude jí s hledáním pomáhat. Celý dej se odehrává ve městě Bristol Cove, které se proslavilo legendou o tom že tam kdysi dávno žili mořsképany. V seriálu samozřejmě nechybí „zlo“ organizace která chce na mystickém stvoření dělat pokusy.

IMDb: 7,1

Lovci Duchů

Supernatural

Asi většina z vás zná nebo o tomto seriálu někdy slyšeli. Seriál je o dvou bratrech kteří posvětili svůj život boji z nadpřirozenými bytostmi. Seriál se skvěle spravovaný je tam spousta zábavných hlášek.

IMDb: 8,5

A také patří mezi moje oblíbené troice seriálu Vampire diaries (Upíří deníky) The Originals, Legacies (Odkaz)

Upíří deníky

Vampire diaries

Celý příběh je takovou klasikou upírských scénářů. Krasný upír Stefan se stěhuje do malého městečka a zamilovává se do dívky jménem Elena a na scéně se objevuje upírův zlý bratr Damon. Dávné spory se vzedmou, když i on najde zalíbení ve stejné dívce. Tím nechybí ani milostný trojúhelník. I v tomto případě jsem první četla knihy a když jsem pochopila že za jeden díl seriálu oni dokázali použít téměř celou první knihu tak sem z toho radost neměla a tak jak ve většině případech se děj ubírá jiným směrem. I když se mi seriál na začátku nelíbil po první sezoně jsem se těšila až vyjde druhá a s takovým očekáváním sem dokoukala celý seriál.

IMDb: 7,7

The Originals

The Originals

The Originals vznikl jako spin-off seriálu Upíří deníky, naopak z The Originals byl dále odvozen seriál Odkaz. Seriál je o rodině prvních upíru vůbec kteří se objevují také v seriálu upíří deníky. Klaus Mikaelson na půl upír a na půl vlkodlak se vrací do svého města New Orleans které budoval se svou rodinou. Tam podková svého bývalého chráněnce Marcela. Ten s nimi s rodinou Mikaelson nechce mít nic společného a aktuálně vládne městu spolu s čarodějkou.

IMDb: 8,3

Odkaz

Legacies

Jedná se o spin-off seriálu The Originals. Vypráví příběh další generace nadpřirozených bytostí na škole pro mladé a nadané. Právě tam se sedmnáctiletá dcera Klause Mikaelsona Hope, dvojčata Alarica Saltzmana Lizzie a Josie a mnoho dalších mladých lidí snaží dospívat tím nejméně konvenčním způsobem a stát se tou nejlepší verzí sebe sama… navzdory nejhorším vnitřním nutkáním. Stanou se z těchto čarodějnic, upírů a vlkodlaků hrdinové, kterými chtějí být?

IMDb: 7,5

Kráska a zvíře

Beauty and Beast

Půvabná vyšetřovatelka z newyorského oddělení vražd Catherine (Kristin Kreuk Hrála také v seriáli Smallville)se už devět let snaží zjistit, kdo zabil její matku. Během toho incidentu ji zachránil tajemný tvor, napůl člověk, napůl zvíře. Catherine přestává doufat, že by záhadu někdy rozluštila. Pak ji ale vyšetřování vraždy zavede na stopu bývalého lékaře, který údajně zemřel během vojenské mise v Afghánistánu. On jediný jí může dát odpovědi.

IMDb: 7,2

Vlčí mládě

Teen wolf

Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem, který na něj napadne. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak… a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

Celkem otřepaný scénář ale seriál se mi líbil je v něm spousta nadpřirozených bytostí a především tím je vyjmečný.

IMDb: 7,7

Shadowhunters: The Mortal Instruments

Shadowhunters: The Mortal Instruments

Shadowhunters, znám také jako Shadowhunters: The Mortal Instruments, je americký televizní seriál stanice Freeform. Natáčen podle knihy Mortal Instruments. Vyšel v roce 2013 i film Mortal Instruments: Město z kostí. Seriál je dobrý zábavný i když děje knihy se tak úplně nedrží, ale to tak u televizního zpracování většinou bývá.

IMDb: 6,7

Lucifer

Lucifer

V tomto seriálu je nebe i peklo a Lucifera už to začalo v pekle nudit a navíc by rád naštval svého otce a tak se spolu s démonem Mazikeen vydává na zemi mezi lidi. Seriálu není co vytknout. Rozhodně vás pobaví.

IMDb: 8,2

Ravenswood

Ravenswood

Jedná se o spin-off od seriálu Prolhané krásky a na rozdíl od nich je více nadpřirozený. Ravenswood, městečko nedaleko Rosewoodu v Pennsylvánii, už po několik generací sužuje smrtelná kletba. Nepříjemné události spojí pět neznámých lidí, kteří budou společně pátrat v záhadné historii města, aby zjistili něco o kletbě dřív, než bude příliš pozdě. Postavou ze seriálu Prohlané krásky bude Caleb Rivers a Miranda Collins. a objeví se v něm také Hanna Marin.

IMDb: 6,6

Letopisy rodu Shannara

The Shannara Chronicles

Démoni se začínají vracet na světlo světa mytických čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara natočeno podle knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil, elfská princezna Amberle a tulačka Eretria, kterým pomáhá druid Allanon, musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Sice se jedná o klasicky děj dobro vs. zlo. Seriál je zajímavý svým spravováním nadpřirozené fantasy v postapokalyptickém světě.

IMDb: 7,3

Čarodějky

Charmed

Můj asi první seriál s nadpřirozenými bytostmi. Ale kdo by jej neznal asi není třeba příliš popisovat i když na dnešní domu asi nedostatečné speciální efekty. Tři sestry čarodějky které mají různé schopnosti. Prue ovládá telekinezi, Piper dokáže zastavit čas a Phoebe mívá jasnovidecké předtuchy. Díky nim mohou naplňovat svůj osud a chránit nevinné před silami zla.

IMDb: 7,1

Království 

Reign

Krásný seriál i když nadpřirozena ne tolik jako v jiných seriálech děj mě naprosto uchvátil. V Království sledujeme osud dospívající skotské královny Marie, mladé ale už tvrdohlavé budoucí královny, ale také krásné a vášnivé dívky, která se ocitá na samém počátku svého bouřlivého vzestupu k moci. I když vyrůstá s myšlenkou že její nevlasatí sestra ji chce zabít a očividně ne jen ona Marie je statečná navíc má své dvorní dámy které stojí při ní děj se co děj.

IMDb: 7,5

Rozkoukala jsem a nejspíš i dokoukám

A teď i ty seriály které teprve začínám koukat ale už teď se mi moc líbí.

V zajetí kouzel

The Magicians

Věděli jste, že kdesi v New Yorku je ukryta tajná univerzita pro mágy a čaroděje? Že ne? Nic si z toho nedělejte. Hlavní hrdina Quentin Coldwater o ní taky až donedávna nevěděl. A myslel si, že kouzla a magie jsou jen v pohádkách a na kabelovce. Tento mladý doktorand se stává studentem Brakebills College for Magical Pedagogy, aby čelil odvěkému magickému tajemnu, které je pro nás smrtelníky tak nebezpečné.

Jsem asi u pátého dílu a zatím jsem přesvědčena o tom že seriál The Magicins dokoukám.

IMDb: 7,6

Prokletá srdce

Heartless

Sofie a Sebastian sourozenci s velice temným a tragickým tajemstvím. Aby přežili, musejí vysávat energii z jiných lidí. Jsme svědky jejich pátrání po důvodech, proč tomu tak je, které je zavede do Ottmannsgaardu, internátní školy obestřené spoustou vlastních temných tajemství. Jedná se o Dánský seriál i když málo kdy sáhnu po neamerické tvorbě seriál se mi zatím líbí ale podle počtu dílu se asi nedozvím nic podstatného.

IMDb: 6,9

Propadák

Čarodějky z East Endu

Witches of East End

Myslím ze je to třeba zmínit seriál se tváříl jako remake původního seriálu čarodějky ale rozhodně ne je to smutny chabý pokus. což je líto i když už z traileru jsem pochopila že to nebude pro mě i přes to jsem zkoula první tři díly a poté jsem pochopila že život je moc krátký na to aby se na to dalo koukat.

Pokud tě zajímají filmy a seriály, na které koukám sledujte mě na instagramu do stories dávám často aktuálně koukané serialy a filmy, u kterých se rozhodu strávit večer.

Novější seznam seriálu nejen fantasty: Nejen sci-fi a fantasty seriály 2021

1 názor na “Nadpřirozené fantasy seriály”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru