OurLive

Osobní zkušenost: Jak jsem objevila revoluční péči o vlasy

Tak jsem si oblíbila kadeřníka na TikToku. Ale ještě trošku toho, co bylo do. Asi jako spousta žen jsem se setkala s mnohem horší kvalitou vlasů po porodu.

A jasně, bílkoviny jsou základ!

Bez bílkovin nemáme potřebné aminokyseliny, které lidské tělo potřebuje ke všemu – k obnově buněk, detoxu, tvorbě hormonů a dalším důležitým procesům.

Zajímavý fakt: Ztráta 30% bílkovin je neslučitelná se životem.

Pro nás ženy jsou vlasy a nehty podstatné, ale pro naše přežití ne. Takže naše tělo nebude posouvat tyto zdroje, pokud jich není dostatek.

Dalšími důležitými složkami jsou kolagen, biotin a vitaminy skupiny B.

Ale strava ovlivní jen nový růst vlasů, ne ty vlasy, které již máme.

A tady nám pomůže kosmetika. Po řádném testování návrhu kadeřníka z TikToku musím říct, že je skvělý.

Šampon

Šampon by měl vlasy a pokožku hlavy čistit, žádné regenerační ani jiné vlastnosti (všechno jsou jen marketingové triky). Pro barvené vlasy je tam trochu rozdíl, aby moc nevymýval barvu, ale hlavní je čistící schopnost.

Maska

Tady se dá rozšoupnout na regenerační, uhlazující, vyživující, ale hlavně hydratační. Masky jsou skvělé a je lepší je používat každé druhé nebo každé třetí umytí.

Kondicionér

Kondicionér by měl být vždy uhlazující a možná i hydratační.

Bezoplachový kondicionér

Dokonce jsem ho doma měla jako něco na styling, aniž bych věděla, že je to kondicionér. Upřímně řečeno, začala jsem ho používat na dolní polovinu vlasů a výsledek je skvělý. Mám nějaký levnější z DM, Tresemmé.

Péče o konečky vlasů

Jedinou věcí, kterou jsem ještě nevybrala, je péče o konečky vlasů. Snažím se najít spíše přírodní kosmetiku, ale moc se mi nedaří najít něco, co by stálo za to. Přitom je to skvělá péče, která předchází lámání vlasů.

Ochrana proti teplu

Při používání fénů a žehliček bychom měli vždy používat ochranu proti teplu. I když je samozřejmě lepší, aby vlasy vyschly samy podle možnosti.

Závěrem

Je třeba najít a vybrat kvalitní péči, do které stojí za to investovat, ale hlavně dbát na kvalitní stravu a dostatek živin. Všechny tyto produkty by také neměly obsahovat silikony, protože zatěžují vlasy, a ani minerální oleje, protože vytvářejí neprodyšný filtr.

Ale také vlasy bychom měli mýt především pod vlažnou vodou. Jo jo, vím, občas nestíháme a nejde si zvlášť mýt vlasy. A jindy se chce vlézt pod teplou sprchu i s hlavou, a to opravdu teplou, která uvolní napětí. Taky to tak mám, ale je správné se maximálně snažit dodržovat i toto pravidlo. Jsem přesvědčená, že všechny tyto kroky a péče o naše vlasy nás odmění krásnými a zdravými vlasy. Takže pamatuj, kvalitní péče začíná u stolu a pokračuje až ke správnému sušení vlasů. Vzhledem k tomu, jak cenné jsou nám naše vlasy, stojí za to si pro ně udělat čas. Dejme jim tu péči, kterou si zaslouží, a ony nám zářivým způsobem poděkují za naši snahu. Za krásné vlasy!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru