OurLive

Styl Carrie Bradshaw

U seriálu Sex ve městě jsem strávila spoustu let. Kromě toho že mám velice ráda seriály z produkce HBO tak seriál se mi opravdu líbil i postavami, a především stylem jejich oblékání. Asi už mnoho let mám sklony hodnotit oblečení a hledat v tom něco pro sebe. Už znáte seriál na spamět a nevite co si večer pustit podivejte se na výber seriálu pro ženy. Spoiler: i v nich jsou krásné a zajimavé ourfity.

V rámci takové podkategorie inspirujte se stylem jsem se rozhodla neomezit se pouze celebritami ale i postavami televizní tvorby. A protože styl právě Carrie na mě měl vliv rozhodla jsem se vybrat pro druhý článek právě ji.

Velká část outfitů vytvořeného pro postavu Carrie Bradshaw je v rovnováze mezi genialitou a naprostým nevkusem. Myšlení mimo standart je klíčem k pochopení obrazu Carrie. Chcete-li do šatníku přidat její styl, potřebujete inspiraci, koktejl Cosmopolitan a těchto 10 tipů:

Přirozenost

Přirozený make-up, živý rozcuchaný účes. Herečka Parker nepoužívá silný make-up, na rtech je nejčastěji lesk, ne rtěnka. Mimochodem, všimli jste si, že Carrie si nehty nelakuje? V mé paměti má manikúru pouze v jedné epizodě (epizoda s politikem).

Květiny

Obrovské květinové brože, květinový potisk na oblečení. Mezník pro jaro a romantiku. Pokud ve špercích převládají velké formy, pak potisk je méně výrazný až připomíná rozmazané akvarelové barvy.

Šperky

Brože, odznaky, zlaté přívěsky se jménem nebo podkova pro štěstí. Pokud Charlotte nosí konzervativní šňůru perel, pak ji Carrie nosí v 10 řadách. Místo klasických šperků bude Bradshaw vybírat výrazné až vtipné kousky lesklé bižuterie.

Klobouky

Čepice, šátky, barety, klobouky. Zatímco Samantha chodí v elegantních kloboucích se širokým okrajem ve stylu JLo, Carrie se rozhodla pro lehké a mobilní variace na téma klobouku fedora.

Nepředvídatelnost

Nečekané jako los v borůvkových keřích – to je o ní. Pás od sukně se nosí na holém břiše, sandály ke kožichu a dokonce i snubní prsten se nosí ne na prstu, ale na krku.

Žhavá!

Přes veškerou svou romantiku je stále autorkou sloupku o sexu. Carrie často nosí přiléhavé šaty, které nenechávají žádný prostor pro představivost. Vzpomeňme si na slavné „nahé šaty“ na rande s panem Božským, růžové, ve kterém svedla Aidena, nebo pruhované, ve kterých se šla potloukat s gay kamarádem v „Bungalovu 8“.

Barva

Je to, jako by někdo srazil krabici pastelových pastelek. „Žena s očima, které září“ chaoticky kombinuje všechny barvy. V Carrie těžko najdete červené nebo kontrastní černobílé kombinace. Pokud si je vybere, pak jako vždy hravě: vzpomeňte si na pruhovaný set od Sonyy Rykiel, ve kterém odletěla do Paříže s Petrovským. Černé šaty nosí s dostatečně hlubokými výstřihy, aby posunula černou od obličeje, což je správná strategie pro svěžest.

Snad nejdelší černé období v Bradshawově šatníku nastává v prvním celovečerním filmu, hned po neúspěšné svatbě. Gotický vzhled hrdinky na Valentýna mi připadá téměř cizí.

Obuv!

„Jak oslavuješ napsání článku? Kupuji boty a kabelky.“ Podpatky jsou vždy a všude, dokonce i se sportovními kalhotami, dokonce s džíny, aby vyběhly na ulici pro noviny a kávu.

Co byste se měli od Carrie naučit?

Co je tak pozoruhodného na stylu Bradshaw? Eklekticismus naprostá většina jejích outfitů, ať už jde o ležérní soupravy nebo večerní oblečení. Carrie jedná odvážně a opakovaně porušuje základní pravidla módy v celé sérii, přičemž zůstává nejstylovější hrdinkou v televizi.

Směs stylů, směs tisků, honosné doplňky, barevné punčocháče, sukně měšec, spousta doplňků – to není úplný seznam, který charakterizuje obraz slavné Carrie Bradshaw. Tento styl nelze nazvat nudným nebo monotónním – je skutečně jedinečný.

Schopnost vytvořit harmonii obrazu navzdory kontrastu jeho složek. To platí pro výběr textur, odstínů, potisků. Ne každý se bude moci oblékat jako Carey Bradshaw! Na první pohled se může zdát, že žena prostě nosí všechno najednou a kombinuje tak nesourodé. Ve skutečnosti je však šatník této postavy promyšleným systémem, který obsahuje výjimečně jasné a pozoruhodné předměty a velmi málo neutrálních minimalistických šatů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru