OurLive

Tři návyky štíhlých žen

Hubnutí je věčné téma a s každou novou klientkou chápu, jak málo vlastě tušíme o akci a reakci. Spoustu věcí ženy, a nejen ony odkládají jen proto, že nejsou dostatečně štíhlé a věty ve stylu““ až zhubnu začnu tančit“, „až budu štíhlá půjdu na kuchařské kurzy“, „začnu plavat až zhubnu“.

Díky zahánění sebe do zbytečného stresu a dělat něco pro sebe až někdy nefunguje jako motivace, ale právě naopak nevytváří se hormony štěstí a tím rychleji dochází motivace. Právě z toho důvodu jsem se rozhodla že založím nový štítek na blogu pod kterým budu psát o návycích štíhlých a vědomých lidí.

Začni jídlo vždy z porce zeleniny

Začít svoje jídlo velkou porci salátu nebo dušené zeleniny je to nejlepší co můžeš pro svoje tělo udělat nejen pokud chceš zhubnout. A to hned ze dvou důvodů:

  • Prvopočáteční hlad zažene vláknina, navíc vláknina je velice zdravá.
  • Organizm dostane spoustu fitonutrietů, které by bez zeleniny chyběli.

Díky této radě sníš o něco menši porci. To je jedna ze základních rad co dám svým klientkám, které přechází na zdravý životní styl. 70% jídla by měla ideálně sestavovat zelenina.

Pokud je možnost pracuj částečně ve stoje

I když to zní hodně zvláště ale pokud jsi třeba na home office máš jedinečnou příležitost dělat část své práce ve stoje třeba telefonovat nebo odepisovat na maily ve stoje u malého baru.

Jedna z mých klientek si kvůli tomu rozhodla pořídit malý vyvýšený stůl do Ikei její práce je na počítači, a proto většinu dne seděla nejen, že ji mnohem méně bolí dnes záda. Tím že částečně pracuje na notebooku u vyvýšeného stolu a část pracovní doby sedí. Navíc statistika na fitness náramku ukazuje, že takovým to zvykem spálí o 180 kcal za den více než v době kdy celý den seděla u stolu.) 180kcal je dost možná to opravdu stojí za zvážení

Pečuj o sebe

Velice často ženy přejídají právě proto že skrz svoji váhu mají nízké sebevědomé. Vlastně se snaží jídlem nebo sladkým zaplnit nepříjemný pocit uvnitř sebe a podvědomě zvýšit hladinu dopaminu a tím nahradit chybějící serotonin ale bohužel to tak nefunguje. Navíc ještě některé z nich po snězení zákusku začínají samy sobě nadávat a tím ještě víc znepříjemňovat svoje vnitřní pocity. Z takového bludného kruhu se vystupuje neskutečně složitě.

Pokud se v tom vidíš tak je jediné řešení začít pracovat na změně svých návyků. Pečuj o sebe, udělej si jemný make-up, udělej si hezký účes, zajdi ke kadeřnici.

Naše stravovací chování závisí pravě na našem podvědomí, proto je tak složité ho měnit.

Snaž se vypadat dobře a pečovat o sebe bez ohledu na aktuální váhu. Opravdu velice často ženy s nadvahou mají nevím proč vsugerované já budu všechno dělat až zhubnu. To je jedna z nejčastějších vět, co slýchám od svých klientek. A vlastně jsem tak určitou dobu uvažovala i já sama, že si koupím drahou kabelku až se dostanu na ideální váhu no dnes už vím, že to je největší mít a motivaci to absolutně nezvedá ale právě naopak. Pečuj o sebe teď odedneška, a to povede i k zvednutí motivace nejen k lepšímu stravovacímu chování ale také najdeš motivaci ke sporu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru